LPGA Mediheal Championship – vítězí Castren, Spilková 70. místo

1669

LPGA – Mediheal Championship, Daly City, Kalifornie, USA  (10. – 13.6.2021, -9 hodin)

Neděle – finálové kolo
Ve finálovém kole hrála Spilková 74 ran s dvěma birdie a čtyřmi bogey, dvě nad par a obsadila konečné 70. místo (+8) s odměnou 2.999 dolarů.

Titul a odměnu 225.000 dolarů získala Finka Matilda Castren (-14). O dva údery dále skončila na 2. místě tajvanská Číňanka Min Lee. O další dva údery dále společně obsadily třetí pozici Australanka Hannah Green a Korejka So Yeon Ryu (-8).

Obhájkyně titulu, předloňská vítězka Sei Young Kim obsadila 34. místo (-1).

Další umístění: 5. Kang (-7), 9. Lydia Ko, Maguire (-6), 13. Kupcho (-5), 21. Tavatanakit (-4), 26. Henseleit (-3), 29. Feng, Inbee Park (-2), 34. Madsen, Thompson (-1),  40. Minjee Lee, Wie West, Hull (E), 52. Hall, Valenzuela (+2),71. Phatlum (+9), 77. Concolino (+11).

Leaderboard

 

Skorkarta Spilková – finálové kolo

 

 

Klára Spilková - foto Annie Krčmářová
Klára Spilková –

Sobota – 3. kolo
Spilkové se nedařilo ani ve třetím kole. Nadějný začátek se dvěma birdie na prvních čtyřech jamkách přerušily dvě bogey na šesté a deváté jamce, první devítku došla v paru. Tři bogey v druhé devítce však srazily skore kola na 75 ran, tři nad par.
S celkovým skore +6 je česká hráčka na 73. místě.

V čele je tajvanská Číňanka Min Lee (-9). Druhé místo dělí Finka Matilda Castren a světová šestka, Američanka Danielle Kang (obě -7).

Další pozice: 4. Valenzuela, A Lim Kim (-6), 6. Kupcho, Kang (-5), 11. Lydia Ko, Tavatanakit, Maguire (-4), 17. Ryu, Thompson (-3), 23. Inbee Park, Hull (-2), 32. Madsen, Feng (-1), 39. Wie West (+1), 50. Lin (+2), 57. Henseleit, Nomura (+3), 78. Concolino (+10).

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 3. kolo

Sestřih 3. kola

 

 

Klára Spilková - foto Annie Krčmářová
Klára Spilková

Pátek – 2. kolo
Spilkové se v druhém kole nedařilo. Startovala z desítky a hned začala bogey. Následovalo šest parů, než padlo první a bohužel i poslední birdie. Na 10. jamce začala katastrofa v podobě druhé devítky pouze s bogey. Byly čtyři. Druhé kolo 76 ran, čtyři nad. S celkovým  skore +3 je Spilková na 70. místě, přesně na hranici hodnoty cutu a postupuje do víkendových kol.

Nejnižším výsledkem kola 66 ran, se do čela se propracovala světová šestka Danielle Kang (-7). Druhé místo dělí Američanka Lauren Kim s Irkou Leonou Maguire (-6).
Hole in one zahrála na 17. jamce Angličanka Jodi Ewart Shadoff.

Další pozice: 9. Hull, Tavatanakit, Kupcho (-3), 20. Minjee Lee, Valenzuela (-2), 30. Madsen, Feng, Thompson (-1),   38. Shadoff, Inbee Park (E), 52. Ryu, Lin  (+2), 58. Sei Young Kim (+3), 70. Wie West (+4).
Cutem neprošly: Szokol, Ardina, Strom, Law, Van Dam, Inkster, Sobron, Tseng.

Ze zdravotních, nikoli covidových důvodů, odstoupila nepovedeném úvodním kole (77) Brooke Henderson.Dále odstoupily Amy Yang a Cristie Kerr.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 2. kolo

 

Sestřih 2. kola

 

 

Klára Spilková - foto LPGA
Klára Spilková

Čtvrtek -1. kolo
Klára Spilková zahájila třemi birdie a dvěma bogey, 71 ranami, jednou pod par. Výsledek jí zařadil do první dvacítky na 14. místo (-1). Pozici sdílí s Daniele Kang, Lucy Li, Amy Yang a a Lexi Thompson.
Vede Irka Leona Maguire. Hrála neuvěřitelných devět birdie, které naředila dvěma bogey (-7). Na druhém místě je Thajka Jasmine Suwannapura (-3). Na třetí pozici jsou Švýcarka Albane Valenzuela a Američankou Alison Lee (-4).

Úvod se nevydařil světové pětce Kanaďance Henderson. Začala skvěle dvěma birdie na prvních třech jamkách. Na šesté jamce přišla katastrofa.  Až do konce hrála pět bogey  a jedno double bogey. Celkem 77 ran, pět nad par, které odeslala hráčku na 113. místo.

Další pozice: 5. Kupcho, Inbee Park (-3), 11. Tavatanakit (-2), 30. Van Dam (E),  50. Minjee Lee, Ryu, Sei Young Kim, Hull, Feng, Wie West (+1), 67. Law, Madsen, Shadoff (+3), 113. Tseng (+5).

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 1. kolo

 Sestřih 1. kola

 

 

Klára Spiková - foto Tristan Jones
Klára Spiková

Úvod
Po třítýdenní přestávce nastupuje Klára Spilková do turnaje LPGA. Naposledy hrála Pure Silk Championship ve Virginii, kde neprošla cutem. Mediheal je třináctým turnajem letošního kalendáře LPGA.

Přihlášeny jsou obhájkyně titulu Sei Young Kim, Henderson, Thomspon, Kang, Feng, Yang, Ryu, Inbee Park, Law, Madsen, Kupcho, Lydia Ko, Tseng, Tavatanakit, Wie West, Maguire, Valenzuela, Woods.

„Na turnaj jsem se připravovala v Sarasotě, kde jsem trénovala na svém hřišti The Concession,“ řekla Klára Spilková. „Počasí už je letní, což znamená, že se dá trénovat většinou od brzkého rána tak do oběda, než přijdou bouřky. Také jsem pokračovala ve svém kondičním a rehabilitačním plánu.“

Hraje se na hřišti Lake Merced GC s parem 72 a délkou 5.990 metrů.

Hřiště Lake Merced poznala profesionálka při zdejším startu na LPGA před dvěma lety, kdy skončila na děleném 55. místě s celkovým skóre +5.
„Moc se mi líbí. Je to parkové, krásně tvarované hřiště, s vysokými roughy a nádhernými starými stromy. Na turnaj se už moc těším. Momentálně to vypadá, že budu hrát tři turnaje v řadě, ale nechávám si také prostor podle toho, jak se budu cítit,“ uvedla profesionálka, jejímž caddiem bude už na čtvrtém společném turnaji Mike Mikolajczak.

Prize money je 1,5 milionu dolarů, přes 31 milionů korun. Loni se turnaj kvůli pandemii nekonal. Předloni zvítězila Korejka Sei Young Kim v rozehrávce s Bronte Law a Jeongeun Lee6.

Do prvního kola vyrazí česká hráčka v 21:26 našeho času. Turnaj vysílá Golfchannel.

Spilková vstupuje do turnaje z 106. místa žebříčku Race to CME Globe a 110. místa finančního žebříčku.

Leaderboard

Odkazy:  Lake Merced GC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje