Pravidlová poradna

Přidat nový dotaz

Michael Jon

Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v St Andrews, v roce 2014 absolvoval Tournament Administrators and Referees School tamtéž jako reprezentant PGAs of Europe.

Je prvním Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru rozhodčích některé nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour. Po čtyřech letech, kdy byl rozhodčím PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace. Na stejném postu pracuje i po přejmenování PGAE na Confederation of Professional Golfers.

Jeho praxe zahrnuje ke dnešnímu datu přes dvě stovky profesionálních turnajů. Včetně jedenácti z kategorie Major (Women’s British Open a EVIAN Championship). V letech 2015 a 2019 The Solheim Cup a PING Junior Solheim Cup. V mužské části profesionálního golfu turnaje všech tří sérií European Tour, ale i EPD Tour a Alps Tour, byl členem týmu R&A pro regionální kvalifikaci The Open, pro PGA’s of Europe a následovníka CPG odřídil 33 turnajů, do kterých spadají i evropské šampionáty jednotlivců a týmů. V roce 2012 pracoval jako turnajový ředitel a technický delegát IGF na World University Golf Championship. Jeden rok s Petrem Tučkem a následně sedm let s Jiřím Kubelíkem se podíleli na řízení i rozvoji Czech PGA Tour (později Pilsner Urquell Czech PGA Tour).

V roce 2015 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. V roce 2012 obdržel od FISU zlatou medaili za řízení WUCGOLF2012 a v roce 2010 jeho práci ocenila PGAC zlatou medailí u příležitosti oslav 20. výročí založení PGA of Czech Republic.