Q-series – Spilková uspěla, má hrací kartu na LPGA 2020

7710

LPGA & Symetra Tour – Q-series, Pinehurst, Severní Karolína, USA
(23.10 – 2.11.2019, -6 hodin)

Sobota – finálové kolo
Poslední kolo došla Spilková v paru, se čtyřmi birdie a čtyřmi bogey, 72 ran.
Skončila na 38. místě (+4), jednu ránu nad aktuální hranicí postupu pro 45 hráček. Uhájila kartu na LPGA 2020.

Nejlepší hráčkou kvalifikace byla Číňanka Muni He (-21), před druhou  Korejkou Hee Young Park (-18) a Američankou Yealini Noh (-15).
Členství LPGA 2020 dále získaly Valenzuela, Schechter, Kwak, Icher, Henseleit, Iturrioz a Herbin.
Neprošly Popov, Ardina, Benvenuto, Liu, MacLaren, Danielson, Cowan, Kinhult, Woods a Concolino.

„Mám radost, tento týden byl pro mě psychicky náročnější než předchozí,“ komentovala Spilková čtyři kola hry na hřišti Pinehurst 9, těžším, než bylo předchozí Pinehurst 6. „Všechna čtyři kola jsem hrála solidně, jen mi tam nepadaly putty. Ale byla jsem trpělivá a věřila, že ve finálovém kole se to změní. A tak se také stalo. Moc se těším na příští rok. Mám jistou kartu na LPGA, a navíc šest turnajů díky Medical Exemption, kdy si mohu svůj status ještě zlepšit. Nebyl to lehký rok. Chtěla bych poděkovat všem, kdo mi pomáhali a stáli při mně. Děkuji partnerům, sponzorům, fanouškům a každému, kdo k tomuto úspěchu přispěl. Příští rok udělám všechno pro to, abych na LPGA uspěla,“ říká česká profesionálka.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – poslední kolo

Staronové a nové hráčky LPGA 2020

 

Klára Spilková

Pátek – 7. kolo
Situace Spilkové se komplikuje. Předposlední den finálové kvalifikace zahrála pět bogey bez birdie, 77 ran, pět nad par. S celkovým skore +4 ustoupila na předposlední, 39. pozici. Hranice postupu do LPGA pro 45 nejlepších má aktuálně hodnotu +5.

S náskokem tří úderů vede Číňanka Muni He (-19) před Korejkou Hee Young Park (-16). Třetí místo zaujala Američanka Yealini Noh (-12).

Další pozice: 4. am.Valenzuela (-8), 22. Iturrioz (-1), 26. Icher (+1), 28. Henseleit (+2), 43. Benvenuto, Popov (+5), 52. MacLaren (+7), 66. am.Kinhult (+12), 69. Cowan (+13), 74. Woods(+14).

Do osmého, rozhodujícího finálového kola vyrazí Spilková z jedničky odpaliště v sobotu, v 15:00 našeho času.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 7. kolo

 

 

Klára Spilková

Čtvrtek – 6. kolo
Spilková dohrála šesté kolo se zatím nejslabším výsledkem 75 ran, tři nad par. Může za to první double bogey v turnaji, dvě bogey a jediné birdie. Startovala z 10. odpaliště a první devítku s birdie a bogey došla v paru. Skore tři nad par vyrobila v druhé devítce, kde  hrála bogey a double bogey.
S celkový skore -1 se odsunula na 31. místo. Postupové skore do LPGA je aktuálně na hodnotě +2, Spilková má na poslední dvě kola rezervu tří úderů.

Vlčková už je ze hry, dnešek je pro ní poslední hrací den. Hrála 74 ran, dvě nad par. S celkovým skore +23 zůstala devět  ran za hranicí cutu.

Nadále vede Číňanka Muni He (-18), její náskok šesti ran se ztenčil na dvě. Šestý den hrála o pět ran více a dohání ji Korejka Hee Young Park (-16).

Další pozice: 8. am.Valenzuela, Herbin (-7), 12. Iturrioz (-5), 30. Icher (-1), 37. Henseleit (E), 51. am.Kinhult, MacLaren (+4), 60. Cowan (+6), 72. Woods.
Cutem neprošly: Gabsa, Rozsa, Sobron, Pedersen, Vlčková, Klatten, Clyburn.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové a Vlčkové – 6. kolo

 

 

Klára Spilková a Karolína Vlčková

Středa – 5. kolo
Spilková si vše špatné odbyla hned na začátku. Dvě bogey na první a druhé jamce jí vynesla z Top 10 do druhé desítky. Berdík na páté jamce pozici vylepšil. Po následných deseti parech přišlo druhé birdie na šestnáctce a česká hráčka se vrátila mezi deset nejlepších. Na poslední jamce přišlo třetí bogey, kolo Spilková ukončila s výsledkem za 73 ran, jednu nad par. Ustoupila na stále skvělé 13. místo (-4).
Karolína Vlčková nedokázala svojí situaci zlepšit. Hrála čtyři bogey a jediné birdie, 75 ran, tři nad par. Je na  88. místě (+21), deset ran od aktuální hranice cutu.

S obrovským náskokem šesti ran vede čínská kráska Muni He (-16) před korejsko americkou dvojicí Hee Young Park – Elizabeth Szokol (-10).

Další pozice: 8. Herbin, Schechter (-5), 13. am.Valenzuela (-4), 24. Iturrioz (-2), 38. Icher, Henseleit (+1), 54. MacLaren (+4), 63. am. Kinhult (+6), 69. Cowan (+7), 74. Woods (+8).

Leaderboard

Pozice českých hráček

Skorkarty Spilková a Vlčková – 5. kolo

 

Středa – 5. kolo – úvod
Po třídenní přestávce pokračuje finálová kvalifikace Q-Series pátým kolem. Hráčky se přesunuly na hřiště Pinehurst č. 9 s parem 72.
Dvě české účastnice jsou na opačných stranách výsledkové listiny. Klára Spilková je na velmi dobré pozici, na 7.místě (-5). Cutem po šestém kole pro šest desítek hráček se zabývat nemusí a na postupové 45. místo do LPGA má dnes bohatý náskok šesti úderů.
Naopak, Karolína Vlčková (+18) má už pouze dvě kola na to, aby dohnala ztrátu osmi ran na aktuální hranici cutu. Není to nemožné. Avšak na postup do LPGA 2020 už letos pomýšlet nemůže. Postupové, 45. místo má aktuální hodnotu +2.

„Po nachlazení se cítím už mnohem lépe,“ potvrzuje Spilková. „Moc se těším na středeční start druhé části Q-Series. První část se mi povedla, s děleným sedmým místem jsem spokojena. Druhá část se hraje na čtyři kola na hřišti Pihehurst 9. Mám za sebou dvě cvičná kola, hrála jsem v pondělí a v úterý. Hřiště je delší než Pihenurst 6, ale také hodně měkké. Greeny jsou velmi tvarované a mají značné převýšení. Díky měkkému povrchu ale greeny většinou drží. Cítím se na poslední čtyři kola připravena.“

Páté kolo začíná pro Spilkovou v 19:11 našeho času na prvním odpališti. Vlčková startuje z desítky ve 14:45 našeho času.

Leaderboard

 

Sobota – 4.kolo
Klára Spilková nepolevuje. Dnes hrála 71 úderů, v paru, se čtyřmi birdie a čtyřmi bogey. Drží se v Top 10, aktuálně je na 7. místě (-5).
Karolíně Vlčkové se nedaří. Za čtyři kola ještě nepokořila par a dnes zahrála zatím nejhorší výsledek, 79 ran, osm nad par. Můžou za to dvě double bogey, pět bogey a pouze jedno birdie. Je na na 90. místě (+18).
Cut pro 80 hráček po 6. kole je aktuálně na hodnotě +8. Vlčkové dnes chybí  deset ran.

Vede Číňanka Muni He (-9) před trojicí Američanek se skore -7 tvořenou Laureen Coughlin, Marií Schechter a Emmou Talley .

Další pozice: 24. am. Valenzuela, Henseleit (-1), 32. Iturrioz (E), 36. Cowan (+1), 43. Icher (+2), 64. MacLaren, am. Kinhult (+6), 75. Woods (+8).

Q-Series má nyní přestávku. Pokračuje pátým kolem ve středu 30.10. na hřišti Pinehurst č. 9.

Leaderboard

Skorkarty Spilkové a Vlčkové – 4. kolo

 

Pátek – 3. kolo
Klára Spilková pokračuje ve skvělém výkonu. Přes ohlášené nachlazení opět zdolala hřiště Pinehurs č. 6 tři rány pod par, s pěti berdíky a dvěma bogey, 68 ran. Postoupila do první desítky na 7. místo (-5) probíhajícího kola.
Vlčková začínala na 10. odpališti a první devítku dohrála dvě nad a druhou devítku v paru. S celkovým skore +10 je na 83. místě.

Vede Američanka Yealini Noh (-9) před karajnkou Emou Talley (-8). Třetí příčku dělí Číňanka Muni He a Američankou Lauren Kim (obě -7).

Další pozice:  7. Henseleit (-5), 28. am. Valenzuela (E), 37. Iturrioz, Icher (+1), 64. MacLaren, Cowan (+5), 74. Woods, am. Kinhult (+7), 95. Clyburn (+23).

Leaderboard

Skorkarta Spilkové a Vlčkové – 3. kolo

 

Klára Spilková a Karolína Vlčková

Čtvrtek – 2. kolo
Klára Spilková se výrazně polepšila a jde dopředu. Startovala z desítky, přinesla pět birdie a dvě bogey, 68 ran, tři pod par. Polepšila si o 20 míst a postoupila na 14. pozici (-2).
Nepolepšila si Karolína Vlčková. Vyšla z desítky, hrála opět 75 ran, opět pět bogey a jedno birdie, čtyři údery nad par. Ztratila dvě pozice, po dvou dnech je na 81. místě (+8).

Čelo turnaje tvoří Američanky. Vede Laureen Kim (-8), hrála čistých pět birdie. Na druhou pozici ustoupila vedoucí hráčka prvního kola Kim Kaufman (-7). Třetí pozici dělí Elizabet Nagel a Lindsey Weaver (obě -6).

Další pozice: 5. Herbin (-5), 6. Icher, Henseleit (-4), 6. HY Park (-4), 11. He (-3), 24. Popov (-1), 43. am Valenzuela (+2), 52. Iturrioz, Gabsa (+3), 61. M.Sanz Barrio (+4), 74. Rozsa, Szeryk (+6), 79. Sobron, Clyburn (+7), 86. Concolino, Wearn, Klatten (+9).

Do třetího kola vstoupí Spilková v pátek ve 14:34 našeho času z jedničky odpaliště, Vlčková v 18:32 našeho času z desítky odpaliště.

Leaderboard

Skorkarty Spilková a Vlčková – 2. kolo

.

Klára Spilková a Karolína Vlčková

Středa – 1. kolo
Karolína Vlčková startovala z jedničky odpaliště v dopoledních flightech, po osmé hodině místního času. V první devítce zahrála jedno bogey na třetí jamce, druhé na deváté. Druhou devítku začala pěti pary a na patnácté jamce přišlo první birdie. Poslední tři jamky však hrála tři bogey a skončila na skore 75 ran, čtyři nad par. Výsledek jí zařadil na 79. místo (+4)

Spilková vycházela do prvního kola po obědě, ve 12:16 místního času, z prvního odpaliště. Nedařilo se. O páté do desáté jamky nastřádala tři bogey. Až na čtrnáctce a patnáctce přišly dvě birdie, které zkorigovaly konečné skore na 72 ran, jednu nad par. Je na 34. místě (+1).

Hřiště Pinehurst č. 6 kladlo odpor, pod par se dostalo pouze 24 hráček. Vede Američanka Kim Kaufman (-6). Druhou pozici dělí Američanky Lauren Coughlin a Brianna Do (obě -4).

Další pozice: 4. Herbin, HY Park (-3), 11. He (-2), 19. Henseleit (-1), 25. Kwak, am. Valenzuela, Szokol (E), 34. Icher, Benvenuto, Clyburn, Woods, Popov, Gabsa (+4), 54. Cowan, M.Sanz Barrio, Ardina, Liu, Schechter (+2), 66. MacLaren, Pedersen, am. Kinhult (+3), 79. Wearn, Szeryk (+4), 92. Iturrioz, Rozsa, Sobron Galmes (+6).

Leaderboard

Skorkarty Spilková a Vlčková – 1. kolo

.

.

Klára Spilková a Karolína Vlčková

Úvod
Klára Spilková a Karolína Vlčková vstupují do dalšího mezníku svých kariér.
Po slabém ročníku 2019 by se Spilkové velmi hodilo získat v Q-Series kartu na další sezónu, jinak bude v příštím roce hrát pouze šest turnajů na lékařskou výjimku. Těch, které pro nemoc neodehrála letos. Pokud by po těchto turnajích měla v součtu s bilancí letošní sezony bodový zisk, kterým by se vešla do letošního konečného pořadí Top 100 na LPGA, pak obhájí členskou kartu. To je ale nejistý výsledek, a hodně daleko.
Úspěch v Q-Series je lepší cestou, jak si kartu udržet a hrát všechny turnaje LPGA 2020. Loni na Q-series Spilková excelovala. Po prvním kole byla druhá, v dalších pěti kolech vedla. Skončila na skvostném 4. místě a stala se hráčkou LPGA. Vlčková loni do Q-series nepostoupila, pro zranění nedokončila II Stage.

Vlčková by po dvou nevýrazných letech na Symetra Tour mohla v případě úspěchu postoupit na nejvyšší úroveň a vyhnout se horšímu statutu Symetra Tour.

Spilková nastoupí se silným nachlazením. Vynechala cvičná kola. „Byla jsem jen v pondělí chipovat a puttovat. Jsem brutálně nastydlá a místo cvičného kola jedu k doktorovi,“ hlásila Spilková den před startem

Q-Series jsou dva čtyřkolové turnaje za sebou s třídenní přestávkou. První až čtvrté kolo se odehrají do středy 23. do soboty 26. října na hřišti Pinehurst č.6 s parem 71, páté až osmé od středy 30. října do soboty 2. listopadu na hřišti Pinehurst č.9 s parem 72. Skore z prvního hřiště si hráčky přenesou na druhé. Po 6. kole bude proveden cut pro 80 hráček.
Nejméně 45 hráček si z Pinehurstu odnese kartu na LPGA 2019, ostatní podle umístění některý ze statutů Symetra Tour.

Dotace turnaje je 150.000 dolarů.

Leaderboard

Odkazy: Pinehurst resort    Hřiště na satelitní mapě    Stránky Q-Series

.