Final Qualifying Stage – Matuš ve finálovém kole -4

6672

European Tour – Final Qualifying Stage, Tarragona, Španělsko (15. – 20.11.2019)

Středa – finálové, 6. kolo
Stanislav Matuš se rozloučil s Final Qualify Stage 2019 skvělým výsledkem 67 ran, čtyři pod par. Složil ho z pěti birdie a jediného bogey. V konečném pořadí se umístil na 62. pozici (-5).
Český profesionál do European Tour nepostoupil, ale prošel cutem mezi nejlepších 70, což se projeví na vyšší kvalitě jeho hrací karty Challenge Tour 2020.

S velikým náskokem zvítězil Dán Benjamin Poke (-25) před Francouzem Gregory Havretem (-19) a Španělem Alejandrem Canizaresem (-18).
Do European Tour 2020 mimo jiné postoupili  Valimaki, G.Porteous, Hojgaard, Pigem, Sciot-Siegrist, Armitage, Figuereido a Van Meijel.

Konečné výsledky

 

Stanislav Matuš

Úterý – 5. kolo
Představa karty na European Tour pro Stanislava Matuše se rozplynula. V pátém kole hrál na Lakes Course zatím nejslabší výsledek, pět bogey a jediné birdie, 75 ran, čtyři nad par. Spadl na 69. místo . S celkovým skore -1 je vzdálen propastných osm ran od postupové pozice do European Tour (-9) pro 25 hráčů.
Do posledního kola vyrazí ve středu v 10:55 hod.

Leaderboard

 

Stanislav Matuš a Filip Mrůzek

Pondělí – 4. kolo – cut
Stanislav Matuš zahrál čtvrtý den na Lakes Course zatím nejslabší výsledek, tři birdie a čtyři bogey, 72 ran, jednu nad par. Ztratil 30 pozic, ale na 46. místě (-5) prošel cutem do dalších dvou kol.
Filip Mrůzek hrál na Hills Course dobré kolo, čtyři birdie a dvě bogey, 70 ran, dvě pod par, ale dohnat ztrátu už nedokázal. Skončil na 88. místě (-2), dvě rány od hranice postupu.
V čele je Dán Benjamin Poke (-16).

Z nám známých hráčů postoupili do finále spolu s Matušem také Valimaki, Schneider, Delinghausen, Long, Havret, Pigem, Van West, Sciot-Siegrist, G.Porteous, Besseling, Papadatos, Scalise, Stow, Kim, Fenasse.
Neprošli Perrier, Fdez-Castano, Quesne, McGowan, Bourdy, Decottignies-Lafom, Slattery, Schmit, Manassero.

Do finálových kol postoupilo 77 hráčů. Na Lake Course budou bojovat o 25 karet na European Tour 2020.
Matuš startuje zítra v 9:25

Leaderboard

 

Stanislav Matuš a Filip Mrůzek

Neděle – 3. kolo
Stanislav Matuš i Filip Mrůzek se s blížícím cutem opřeli do vesel. Matuš přinesl z Hills Course šest birdie a dvě bogey, 68 ran, čtyři pod par. Poskočil o 16 příček na 16.místo (-6).
Mrůzek zahrál ještě o ránu lépe, pět birdie a jedno bogey, 67 ran, na hřišti Lake Course je to také čtyři pod par. Výsledek ho vystřelil o 38 příček dopředu na 97. místo (E).

Zítřejší cut pustí dod další dvou kol 70 hráčů, což je aktuálně hodnota skore -2.

Leaderboard

 

Stanislav Matuš a Filip Mrůzek

Sobota – 2. kolo
Stanislav Matuš hrál druhé kolo na hřišti Lake Course.  Tři birdie a tři bogey znamenají 71 ran, Even par a pozici na 53. místě (-2).
Filip Mrůzek hrál na stejném hřišti o ránu více, 72, se dvěma birdie a třemi bogey. Je na 135. místě (+4).

Leaderboard

 

 

Stanislav Matuš a Filip Mrůzek

Pátek – 1. kolo
Dobře si vede Stanislav Matuš na Hills Course, první kolo došel dvě rány pod par. Startoval z desítky a ještě na předposlední jamce byl díky třem birdie tři rány pod parem a v první dvacítce. Bogey na poslední uzavřelo skore na 70 ran (-2). Přenocuje na 33. místě.
Mrůzkovi se na Hills Course nedaří, na čtrnácti jamkách zaznamenal čtyři bogey. První a poslední birdie zahrál na sedmnácté jamce. Celkem čtyři bogey a jedno birdie, 75 ran, tři nad par. Mrůzek je na 139. místě (+3).

Leaderboard

 

Stanislav Matuš a Filip Mrůzek

Úvod
České profesionály Stanislava Matuše a Filipa Mrůzka čeká jedna z nejdůležitějších zkoušek golfové kariéry, boj o účast v nejvyšší evropské soutěži. Matuš se do závěrečné kvalifikace úspěšně probojoval a Mrůzek díky neúčasti několika hráčů dva dny před zahájením postoupil jako náhradník. Odtud už vede cesta přímo do European Tour 2020.

Na dvou hřištích Lumine Golf Clubu se od pátku 15. do středy 20. listopadu uskuteční šest kvalifikačních kol s cutem po čtvrtém kole. Startuje 156 hráčů, do závěrečných dvou kol jich projde 70. První čtyři kola se hráči budou střídat na Lake Course a Hills Course. Závěrečná dvě kola se odehrají na Lake Course.

Matušovým cílem je dostat se mezi 25 nejlepších, kteří získají kartu na European Tour 2020. Pokud projde cutem, ale skončí za postupovými pozicemi, získá alespoň lepší statut své současné karty na Challenge Tour.
„Pokud neprojdu cutem, tak jsem tady hodně nadneseně řečeno zbytečně. Nadneseně proto, že jsem tady poprvé a jsem za to nesmírně rád, takže to neberu tak, že jsem tu zbytečně. Ale více méně pokud neprojdu cutem, tak to pro mě nic neřeší, co se týče kategorií na Challenge Tour. Po cutu už je to úplně jiná pohádka, takže pro mě je úplně jasný cíl Top 70,“ řekl Matuš Golfextra, oficiálnímu webu promotéra Relmost, jehož stáje je členem.

V Lumine uvidíme mnoho hráčů známých i slovenským českým divákům, např. Stow, Kim, Linard, G.Porteous, Valimakki, McGowan nebo Enoch.

Matuš vyjde do 1. kola ve čtvrtek v 9:10 hodin z desítky odpaliště hřiště Lumine Hills Course. Mrůzek startuje na stejném hřišti z jedničky odpaliště  v 8:50.
Hřiště má par 72 a délku 6.378 metrů.

Leaderboard

Odkazy:   Lumine GC    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje