Češi na II. kvalifikaci ve Španělsku – Matuš postoupil, Cafourek a Mrůzek neprošli

6285

European Tour – Second Qualifying Stage, Španělsko (7. – 10.11.2019)

Pondělí – hřiště Alenda, dohrávka 3. kola a 4. kolo
Filip Mrůzek podal v pondělí skvělý výkon. Třetí kolo hrál za 68 ran a 4. kolo za 69 ran. Ve třetím kole hrál eagle a dvě birdie, čtyři pod par, ve čtvrtém šest birdie a tři bogey, tři pod par.  Tři hráči, Quesne, Mrůzek a Nemecz se skore Even par se sešli na posledním postupovém místě a museli hrát rozehrávku. Mrůzek neuspěl a skončil na 21., prvním nepostupovém místě. „V play off jsem na první jamce nedal pětimetrový putt do birdie, ale jsem druhý náhradník do finálové fáze, takže tam jedeme,“ sdělil  Mrůzek webu Relmostu Golfextra.
Cafourek absolvoval čtvrté kolo s výsledkem 74 ran, se čtyřmi birdie a šesti bogey, dvě nad par. Skončil na 23. místě (+1) a do Final Stage také nepostoupil.
Ze hřiště Alenda postoupilo 20 hráčů. V pondělí dohrávalo už jenom 61 hráčů.

Leaderboard Matuš     Leaderboard Cafourek, Mrůzek

 

Neděle – finálové kolo
Stanislav Matuš na na Desert Springs došel finálové kolo v paru a umístil se na děleném 5. místě (-3). Postoupil do Final stage příští týden v  Lumine.
Pokud nebude turnaj zkrácen, budou se na hřišti Alenda dvě kola dohrávat v pondělí. Jako první vyrazí hráči dohrávající 3. kolo, hned za nimi hráči do 4. kola.
Cafourek má šanci na postup, Mrůzek je zatím od postupu daleko.

Leaderboard Matuš     Leaderboard Cafourek, Mrůzek

 

Neděle – dohrávka 3. kola na hřišti Alenda
Podle dostupných zpráv dohrál třetí kolo na hřišti Alenda Jan Cafourek, s parádním výsledkem 69 ran, tři pod par. Výsledek sestavil z eagle, tří birdie  a dvou bogey.  Kolo je opět pro silný vítr přerušeno.

„Já dnes ráno stihl dohrát 3. kolo, ale bohužel chvilku poté bylo zase kolo přerušeno pro velký vítr. Kdy se bude hrát dál je ve hvězdách,“ informuje Cafourek na svém Facebooku.

 Leaderboard Cafourek, Mrůzek

 

Cafourek, Matuš, Mrůzek

Sobota – 3. kolo
Stanislav Matuš se podstatně zlepšil. Třetí den zahrál na Desert Springs 71 ran, jednu pod par se třemi birdie a dvěma bogey. Vrátil se do Top 10 na 9. místo (-3).
Výsledky z hřiště Alenda, kde hrají Cafourek a Mrůzek nejsou k dispozici, kolo zůstalo nedohráno.

 

Leaderboard Matuš     Leaderboard Cafourek, Mrůzek

 

 

Cafourek, Matuš, Mrůzek

Sobota – dohrávka 2. kola
Filip Mrůzek dohrál 2. kolo v sobotu ráno. Po mizerném předchozím kole se český hráč na hřišti Alenda našel. Donesl tři birdie a jediné bogey, 71 ran, jednu pod par. Zlepšil se o devět ran, odpoutal se od dna tabulky a postoupil o 20 pozic na 60. místo (+7).

Leaderboard Matuš     Leaderboard Cafourek, Mrůzek

 

Pátek – 2. kolo přerušeno
Druhé kolo na hřišti Desert Spring se Stanislavu Matušovi nepovedlo. Hrál o dvanáct ran více než v předchozím kole. Jedno birdie, čtyři bogey a jedno double bogey daly v součtu s pary 77 ran, pět nad par.  Odsunul se na 14. místo (-2).
Výsledky Cafourka a Mrůzka ještě nejsou známy.
Jan Cafourek si na hřišti Alenda polepšil o dva údery. Hrál čtyři birdie, dvě bogey a jedno double bogey, 72 ran, v paru. V probíhajícím kole je v páté desítce pořadí (+2).
Filip Mrůzek druhé kolo nedohrál, bylo pro tmu přerušeno.

„Byl jsem poslední, komu se podařilo dohrát před ukončením hry kvůli tmě. Předchozí dnešní program byl zdržen kvůli silnému větru,“ informoval Jan Cafourek na webu ČGF.

Leaderboard Matuš     Leaderboard Cafourek, Mrůzek

 

Cafourek, Matuš, Mrůzek

Čtvrtek – 1. kolo
Stanislav Matuš začal na Desert Springs impozantně. Hrál sedm birdie a jediné bogey, 65 ran, sedm pod par. Dělí 3. místo (-7).
Jan Cafourek má na hřišti Alenda pomalejší začátek. Dvě birdie, tři bogey a jedno double bogey daly 74 ran, dvě nad par a 50. místo (+2).
Zahájení na hřišti Alenda se nepovedlo Filipovi Mrůzkovi. Hrál eagle, dvě birdie, čtyři bogey, dvě double bogey a jedno čtyřbogey, neboli osm ran na čtyřparu č.4. Celkem 80 ran. Je na posledním 81. místě (+8).

Leaderboard Matuš     Leaderboard Cafourek, Mrůzek

 

Cafourek, Matuš, Mrůzek

Čeští profesionálové Jan Cafourek, Stanislav Matuš a Filip Mrůzek pokračují ve Španělsku ve svém boji o kartu na European Tour 2020.

Od čtvrtka 7. do neděle 10. listopadu probíhá 2. fáze kvalifikace na čtyřech španělských hřištích. Dvě z nich jsou v Alicante, další v Tarragoně a Almeiře.

Matuš hraje na hřišti Desert Springs v Almeiře, Mrůzek a Cafourek na hřišti Alenda Golf v Alicante.
Pokud uspějí, postoupí do šestikolové finálové fáze, která se koná hned další týden 15. až 20.11. na hřišti Lumine. Sem postoupí 156 hráčů ze čtyř hřišť a budou bojovat o 25 karet na další sezónu European Tour.

Leaderboard Matuš     Leaderboard Cafourek, Mrůzek

Odkazy:   Desert Springs    Alenda Golf    Desert Springs na satelitní mapě  Alenda golf na satelitní mapě   Stránky Q-School