Mistrovství CPATT v Berouně – obhájil Petr Nič

767

Czech Pro-Am Teaching Tour  – Mistrovství ČR, Beroun (14. – 15.6.2021)

Úterý – finálové kolo
Loňský titul Mistra republiky české PGA obhájil Petr Nič (-8). Cestu mu zkřížil skvostný výkon Jiřího Němečka v posledním kole, který zahrál osm birdie, bogey a double bogey., 67 ran, pět pod (také -8). Na rozjetého Niče by ani tento výkon nestačil, kdyby na poslední jamce nezahrál trojputt. Pokřikující hráči na vedlejší sedmé jamce Niče vyrušili. Třetí rána na greenu, pár metrů od vlajky ležící míč, jasný putt do vítězného birdie. Místo toho spotřeboval další tří údery na zasunutí do jamky a přišla rozehrávka. V té už byl Nič přesnější, rozehrávku vyhrál na první jamce.
Za druhým Němečkem se na třetím místě umístil Marek Toman (-7).

V kategorii Apprentice byl nejlepší Jan Hejna skvělým výkonem -8.
Kategorii AM ovládl David Fila ziskem 85 bodů.
V soutěži týmů vyhrál Petr Nič s dvanáctiletým Antonínem Muchou. Stojí za pozornost, že loni hrál Mucha Beroun 93 a 88, letos 75 a 78.

Konečné výsledky

 

 

 

Petr Nič - foto Ivan Paggio
Petr Nič

Pondělí – 1. kolo
V úvodním kole byl nejlepší obhájce loňského titulu hlavní kategorie Pro Petr Nič (-6). Zapsal eagle, šest birdie a dvě bogey, 66 ran
Do druhého kola bude vstupovat s náskokem tří ran. Na druhé pozici jsou společně Jiří Němeček s pěti birdie a dvěma bogey a Marek Toman, oba 69 ran (-3).
Čtvrtou pozici dělí veteráni Jan Juhaniak a Petr Štrougal, kteří umí ve svém věku lehce zahrát dvě pod par.
Petr Nič už má za sebou vítězství na předchozím, květnovém turnaji na Albatrossu.

Další pozice PRO: 6. Janda, Šimek (-1), Nechanický, Filip Juhaniak, Dostál (+1).

V kategorii Apprentice je ve vedení Jan Hejma s velmi dobrým výkonem 69 ran. V kategorii amatérů  vede David Fila s 43 body Stableford. Pozoruhodné je 3. místo jedenáctiletého Antonína Muchy s výsledkem 40 bodů.

Leaderboard

 

Úvod
Dvoudenní mistrovství Czech Pro-Am Teaching Tour je čtvrtým pořadem kalendáře 2021 a koná se od pondělí 14. června na hřišti GC Beroun. Přihlášeno je 28 profesionálů, 34 amatérů a 10 učňů v kategorii Apprentice.

Na startu budou oba Ničové, Daněk, Janda, oba Juhaniakové, Jirka Němeček, Nechanický, Dostál, Šimek, Strachota, Štrougal, Toman.

Hřiště Beroun má par 72 a délku 6.078 metrů pro profesionály a učně, 5.584 metrů pro amatéry. Turnaj není určen pro české Playing Pro.

Loňský titul bude obhajovat Petr Nič, který zde loni zvítězil o ránu před Rudou Nechanickým a o tři před Petrem Němečkem.

Pořadateli CPATT jsou už devět let Jan Juhaniak a Jiří Moučka, za přispění Čeňka Lorence a Radky Važanské.

Výsledky CPATT se započítávají do Order of Merit české PGA.

Odkazy:   Beroun GC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje   Webkamera   Loňské zpravodajství

Czech Pro-Am Teaching Tour