LPGA Kia Classic – vyhrála Inbee Park s náskokem pěti úderů

1072

LPGA – Kia Classic, Carlsbad, Kalifornie, USA (25. – 28.3.2021, -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Bývalá světová jednička a obyvatelka Síně slávy Inbee Park zahájila svojí sezónu LPGA přesvědčivým vítězstvím. Do čela leaderboardu nastoupila v prvním kole a do konce turnaje už před sebe nikoho nepustila. Bezchybnou hrou vyhrála s náskokem pěti úderů. Ve finálovém kole hrála eagle, tři biridie a tři bogey, 70 ran, dvě pod par. S celkovým skore -14 Získala svůj 21. titul na LPGA a odměnu 270.000 dolarů.

O druhé místo se podělily Američanky Amy Olson a Lexi Thompson (-9). Světová jednička Jim Young Ko obsadila 4. pozici (-8).
Nelly Korda se po špatném začátku postupně probojovala až do Top, kde skončila na 10. místě (-5).
Michelle Wie si po svém comebacku do LPGA zahrála první dvě kola, ale po výsledku +11 se nevešla do cutu.

Další umístění: 5. Minjee Lee (-7), 7. Lewis, Kang (-6), 10. Henderson (-5), 21. Popov, A.Jutanugarn (-3), 26. Lydia Ko, Reid (-2), 33. Ciganda (-1).

Konečné výsledky

Inbee Park - foto Getty Images
Inbee Park

Sobota – 3. kolo
Korejka Inbee Park, aktuální světová čtyřka si strojově přesnou hrou jde pro vítězství. S celkový skore -12 vede už třetí kolo a vytvořila pohodlný náskok pěti úderů. Na druhém místě se sešly Korejka Mi Jung Hur, Australanka Minjee Lee a Angličanka Mel Reid (všechny -7).
Nelly Korda hrála eagle, dvě birdie a dvě bogey 70 ran, dvě pod par. Zůstala na 22. pozici (-2).

Další pozice: 5. Thompson, Ji Young Ko (-6), 8. Henderson (-2), 11. Popov (-4), 15. A. Jutanugarn, Kang (-3), 28. Hull, Lydia Ko (-1), 45. Madsen, Ryu, Ciganda, Lewis (+1).

Leaderboard

Sestřih 3. kola

 

 

Inbee Park - foto Getty Images
Inbee Park

Pátek – 2. kolo
V čele je nadále Korejka Inbee Park (-9). Na druhé místo se vysunula Němka Sophia Popov (-8). O dvě rány zpět je na třetí pozici Angličanka Mel Reid (-6).
Nelly Korda se otřepala ze špatného úvodního kola. Zlepšila se o šest ran, hrála 69 úderů, tři pod par a vylétla výsledovkou o 58 pozic nahoru, z 83. na 25. místo (E).
Michelle Wie West ve svém prvním turnaji po návratu do LPGA neprošla cutem.
Světová jednička Jin Young Ko je na 10. místě (-2)

Další pozice: 6. Minjee Lee (-3), 17. Henderson, Lewis (-1), 25. Thomspon (E), 37. Ciganda, Lydia Ko (+1), 59. A.Jutanugarn (+3).
Cutem neprošly: Kupcho, Lee6, SH Park, SY Kim, Hataoka, Ernst.

Leaderboard

Sestřih 2. kola

 

 

Inbee Park - foto lpga.com
Inbee Park

Čtvrtek – 1. kolo
První kolo proběhlo za nepříznivých povětrnostních podmínek a na podmáčeném hřišti. Bylo dokonce možno očistit a stavět míč. Znatelně se to odrazilo na výsledcích hráček.
Bývalá světová jednička Korejka Inbee Park přesto hrála čistých šest birdie, 66 ran (-6). Vede  před krajankou Hyo Joo Kim (-5). Třetí pozici dělí Popov, Chun, Meadow a Reid (všechny -4).
Světová trojka Nelly Korda měla špatný den. Zapisovala dvě birdie, tři bogey a jedno double bogey 75 ran (+3). Je na 83. místě.
V prvním kole prvního turnaje po návratu do LPGA se Michelle Wie West nedařilo. Jediné birdie, osm bogey a jedno double bogey daly výsledek 81 ran, devět nad par a umístění na posledním 142. místě.

Další pozice: 7. Yang (-3), 9. Kang (-2), 17. JY Ko (-1), 29. M.Lee, SY Kim, Thompson (E), 50. Henderson, S.Lewis (+1), 56. L.Ko (+2), 66. SH Park, Madsen (+2), 83. Lee6, Kupcho (+3), 100. Hull, Ciganda (+4), 134. Hataoka, Ernst (7).

Leaderboard

Sestřih 1. kola

 

 

Úvod
Korejské hráčky přijedou na turnaj korejského sponzora v plné síle. Přihlášeny jsou Jin Young Ko, Sei Young Kim, Jeogeun Lee Lee6, Sung Hyun Park, Inbee Par a další, celkem je jich 24.
Dále hrají  Nelly Korda, Brooke Henderson, Minjee Lee, Danielle Kang, Carlota Ciganda, Nasa Hataoka, Jennifer Kupcho, Austin Ernst, Lydia Ko, Sophia Popov a další. Po mateřské se do kolotoče LPGA vrací Michelle Wie, provdaná West.

Česká hráčka Klára Spilková hraje ve stejném termínu turnaj Symetra Tour v 130 km severně vzdáleném Beaumontu.

Hraje se na hřišti Aviara GC s parem 72 a délkou 6.043 metrů.

Dotace odměn je 1,8 milionu dolarů. Loni zvítězila Japonka Nasa Hataoka (-18).

Turnaj vysílá televize GolfChannel.

Odkazy:   Aviara GC    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje