Skvělý Lieser na Kenya Savannah Classic – ve finále 69 ran, 30. místo

2164

European Tour – Kenya Savannah Classic, Nairobi, Keňa (23. – 26.3.2021, +2 hodiny)

Pátek – finále
Ondřej Lieser začal v první devítce velkolepě třemi birdie. V druhé devítce zpomalil, zarazily ho dvě bogey na desítce a jedenáctce. Na dvanácte zahrál čtvrté a poslední birdie. Zbylých šest jamek došel každou v paru. V závěrečném kole zahrál skvělých 69 ran, dvě pod par. S celkovým skore -11 obsadil důstojné 30. místo. Za umístění získal odměnu 7.691 Eur.
Takový začátek kariéry Liesera v European Tour se dal předpokládat pouze v odvážných představách. Český hráč však při vstupu do nejvyšší evropské soutěže předložil zlatou vizitku. Radost z jeho úspěchu máme bezesporu všichni a budeme mačkat palce v je dalších turnajích. Nejspíš to bude Austrian Golf Open  v půlce dubna v Atzenbruggu u Vídně.

Vedoucímu hráči Hardingovi se rozpadla hra. Ve finálovém kole se zhoršil o sedm ran, ztratil náskok tří úderů a propadl se až na 14. místo (-15). O titul bojovali v rozehrávce včera druzí Daniel Tonder a Jazz Janewattananond (oba -21). Rozhodlo se až  na třetí jamce rozehrávky, kde byl úspěšnější Tonder.

Třetí místo dělí Sam Horsfield a Callum Hill (oba -20)

Další umístění: 7. Luiten (-17), 10. Fichard (-16), 14. Kawamura (-15), 30. Langasque (-11), 71. Huizing E), 73. McGowan (+4).

Leaderboard

Skorkarty Ondřeje Liesera – 4. kolo

 

Ondřej Lieser

Čtvrtek – 3. kolo
Vystoupení Ondřeje Liesera je dechberoucí. Fanoušci vědí, že mu doma vyhovovaly déšť a zima, kdy hrál své nejlepší výsledky. Očividně mu vyhovuje i opačné počasí, které panuje v Keni. Ve třetím kole podal nováček na European Tour opět úžasný výkon. První a poslední bogey si odbyl hned na první jamce, pak už sázel jenom birdie, bylo jich šest. Skore je stejné jako včera, 66 ran, pět pod par. Výsledek ho vystřelil o dalších 29 míst nahoru, na 32. místo (-9). Nádhera.

Jihoafričan Justin Harding vystřídal ve vedení krajana Van Tondera a vytvořil si náskok tří úderů pátečního finále (-17). Druhé místo dělí včerejší lídr Tonder a pět dalších hráčů: Drysdale, Fichardt, Armitage, Reitan a Janewattananond (všichni -14).

Další pozice: 8. Hill , Horsfield (-13), 19. Kawamura, Luiten (-11), 48. Langasque (-7), 72. McGowan, Huizion (E).

Do finálového kola vyrazí Lieser v pátek v 8:20 našeho času.
Závěrečné kolo vysílá Golfchannel od 10:00 hod.

Leaderboard

Skorkarty Liesera – 3. kolo

 

Ondřej Lieser

Středa – 2. kolo
Ondřej Lieser zahájil druhé kolo velkolepým nástupem. Na prvních deseti jamkách zahrál šest birdie a byl šest ran pod parem. Stroj na birdie ze zastavil na 13. jamce, kde přišlo první bogey. Zbylých pět jamek došel každou v paru. Výsledek 66 ran vystřelil českého hráče nahoru o 41 pozic na poslední postupové 61. místo (-4).

Na první místo se postavil Jihoafričan Daniel Van Tonder se třemi eagle ve skorkartě (-13). Druhé místo dělí Skot David Drysdale a další Jihoafričan Justin Harding, vítěz minulého Magical Kenya (oba -12).

Další pozice: 4. Fichardt, Kawamura (-11), 7. Langasque, Lutien (-10), 14. Horsfield (-8), 25. Hill (-7), 34. McGowan (-6), 61. Rai (-4). 
Cutem neprošli:   Kitayama, Paisley, Coetzee, Migliozzi, Levy, Meronk, Veerrman, Schenider, Syme, Pulkkanen.

Do třetího kola vyrazí Lieser ve čtvrtek  tři minuty před šestou ráno našeho času.
Třetí kolo vysílá GolfChannel živě od 10:00 Hod.

Leaderboard

Skorkarty Ondřeje Liesera – 2. kolo

64 ran Daniela Tondera – 2. kolo

 

 

Ondřej Lieser

Úterý – 1. kolo
Stejně jak v předchozím keňském turnaji Magical Kenya začal Ondřej Lieser vlažně. Pět birdie a šest bogey přineslo 72 ran, jednu nad par a 104. místo, které sdílí s Ritthammerem, Donaldsonem a dalšími dvanácti hráči.

Na prvním místě je čtveřice Canizares, Harding, Luiten a Sordet, všichni se skore -7.

Další pozice: 5. Fichardt, McGowan (-6), 13. Hend, Horsfield (-5), 26. Schneider, Hill (-4), 41. Soderberg, Huizing (-3), 54. Long, Kitayama (-2), 66. Mansell, Veerman (-1), 88. Meronk, Paisley, Syme, Angles (E), 119. Pulkkanen, Migliozzi (+2).

Do středečního druhého kola vyrazí Lieser v 10:30 našeho času. Druhé kolo vysílá GolfChannel ve středu od 11 hod s reprízou ve 23:30.

Leaderboard

Skorkarta Ondřeje Liesera

Odkazy:   Karen CC      Hřiště na satelitní mapě      Stránky turnaje

64 ran Justina Hardinga