Symetra – vyhrála Hausmann, Spilková obsadila 52. místo

1418

Symetra Tour – IOA Championship, Beaumont, California, USA
(26.
– 28.3.2021, -9 hodin)

Neděle – finálové kolo
Ve finálovém kole zopakovala Spilková nevalný výsledek prvního dne, 76 ran, čtyři nad par. Jsou v tom jedno birdie, tři bogey a jedno double bogey. S celkovým skore +5 skončila česká hráčka na 52. místě.
Zvítězila Němka Sophie Hausmann (-10). Druhé místo dělí Američanka Schubert s Kanaďankou Leblanc (obě -7).

Další pozice:  5. Cano, Gabsa, Liu (-3), 11. Nunez (-2), 20. Coughlin (E), 26. Woods (+1), 34. Henseleit (+2), 41. Herbin (+3), 48. MacLaren (+4).

 

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 3. kolo

 

Klára Spilková a Karolína Vlčková - foto Annie Krčmářová a Ivan Paggio
Klára Spilková a Karolína Vlčková

Sobota – 2. kolo
Spilková startovala v dopoledních flightech. Dnes se ukázala v daleko lepším světle. Startovala z desítky a první devítku s jedním birdie a jedním bogey došla v paru. Na plný výkon zapnula v druhé devítce, kde byla po prvních čtyřech jamkách s jedním birdie a jedním eagle tři údery pod par. Na dalších jamkách hrála vyrovnaně jedno birdie a jedno bogey. V součtu to bylo 69 ran, tři pod par. S celkový skore +1 se zařadila na poslední postupové, 51. místo.

Vlčková startovala v odpolední směně z 10. odpaliště. První devítku odehrála s jedním birdie a třemi bogey, v druhé přidala další dvě bogey. Celkem 76 ran, čtyři nad par. S celkovým skore +8 skončila na 104. místě, sedm ran za hranicí postupu. Do nedělního finálového kola nepostoupila.

Na první pozici je Němka Sophie Hausmann (-8). Druhé místo dělí trojice Ha, Ardina a Leblanc (všechny -7).
Evropské hvězdy neuspěly. Vedoucí hráčka Ladies European Tour Dánka Emily Christine Pedersen skončila na 102. pozici (+7) a neprošla cutem. Stejně tak Španělka Nuria Iturrioz, která skončila na 65. místě (+2) jeden úder za hranicí postupu. Výrazně se nedařilo Velšance Amy Boulden. Skončila na posledním 117. místě (+17).

Další pozice: 5. Schubert, Ruffels (-6), 7. Concolino, Nunez (-5), 12. Belac, Herbin, Liu (-4), 15. Kinhult (-3), 21. Danielson, Woods (-2),33. MacLaren (-1), 38. Cano, Coughlin, Sobron (E), 51. Henseleit, Wearn (+1).
Cutem dále neprošly: Restrepo, Szeryk, Rozsa, Pogacar, Metraux.

Leaderboard

Skorkarta Spilková 2. kolo
Skorkarta Vlčková – 2. kolo

 

 

Karolína Vlčková a Klára Spilková - foto Ivan Paggio, Annie Krčmářová
Karolína Vlčková a Klára Spilková

Pátek -1. kolo
Karolína Vlčková a Klára Spilková zahrály v prvním kole shodný výsledek 76 ran, čtyři nad par. Vlčková jej složila z dvou birdie, tří bogey a jednoho triple bogey. Spilková hrála čisté čtyři bogey. Obě české hráčky sdílí 89. místo (+4), dvě rány za aktuální hranicí cutu pro druhé kolo.

Vede Kanaďanka Maude-Aime Leblanc (-5). Druhé místo dělí trojice Ardina, Ruffels, Hausmann (-4).
Hvězdy LET jsou za hranicí předpokládaného cutu (+2). Iturrioz na 75. pozici (+3), Pedersen na 106. pozici (+6),

Další pozice: 5. Schubert (-3), 9. Herbin, Liu (-2), 15. Doherty, Nunez , Harford, Woods (-1), 26. Coughlin (E), 44. Cano (+1), 89. Henseleit, Boulden (+4), 118. White (+8).

Do druhého kola vyrazí Spilková v sobotu v 16:15 našeho času, Vlčková ve 20:33 našeho času.

Leaderboard

Skorkarta Vlčkové 1. kolo
Skorkarta Spilkové – 1. kolo

 

 

 

Karolína Vlčková a Klára Spilková - foto Ivan Paggio, Annie Krčmářová
Karolína Vlčková a Klára Spilková

Úvod
Karolína Vlčková a hráčka LPGA Klára Spilková se od pátku do neděle účastní tříkolového IOA Championship presented by Morongo Casino Resort & Spa. Druhý turnaj kalendáře Symetra Tour se koná v kalifornském Beaumontu východně od Los Angeles.

Na startu opět budou evropské hvězdy Pedersen, Iturrioz, Boulden, dále obě Sanz Barrio, Coughlin, Szeryk, vítězka minulého turnaje Liu, Belac, Kinhult, Henseleit, Herbin, MacLaren, Brooks, Woods, Sobron, Pogacar.

Karolína Vlčková zde loni neprošla cutem.

Hraje se na hřišti Morongo GC s parem 72 a dalekou 5.968 metrů.

Dotace odměn je 150.000 dolarů. Loňský titul bude obhajovat Španělka Fatima Fernandez Cano (-12)

Leaderboard

Odkazy:  Morongo GC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje