Tipsport Czech Ladies Open – zvítězila Thajka Thitikul

1388

Ladies European Tour – Tipsport Czech Ladies Open, Beroun (25. – 27.6.2021)

Neděle – finálové kolo
Ve finálovém kole bylo veliké střídání na špici, kterého se účastnily Němka Harm, Indka Dagar a Španělka Iturrioz, než se vynořila Thajka Thitikul, která převzala otěže. Na poslední green přicházela se stejným skore jako Iturrioz.
Osmnáctiletá Atthaya Thitikul zvítězila berdíkem na osmnácté jamce (-15) a získala odměnu 30.000 Eur.

Nuria Iturrioz mohla vyrovnat skore a vynutit si rozehrávku, putt do birdie však neproměnila (-14) a skončila druhá. Vzala to sportovně: „Je to golf, pár puttů mi nevyšlo, bylo to o ránu. Jsem přesto spokojená, a protože nehraji na štěstí, povzbudí mě to zase k dalšímu tréninku.“ řekla věčně usměvavá Španělka,, která obdržela odměnu 18.000 Eur.

Třetí místo obsadila Němka Leonie Harm (-13).

Češka Sára Kousková, amatérka, proměnila na 18. jamce putt do birdie a získala parádní 17. místo mezi evropskou profesionální elitou.  „Byly to krásné tři dny, jsem ráda že jsem potvrdila loňské 20. místo, zase jsem se o něco posunula vzhůru. Pořád to je pro mě především získávání zkušeností,“ okomentovala svoje umístění nejlepší česká golfistka v turnaji.

Amatérka Tereza Koželuhová obsadila 33. místo (-4). Profesionálka Kristýna Napoleaová skončila na 47. místě (-2), amatérka Jana Melichová na 51. místě (-1).

Finka Sanna Nuutinen dokázala neuvěřitelné. Zahrála Hole in One na jamce číslo 9, par čtyři! Za tento golfový zázrak získala hodinky Tudor od Hodinářství Bechyně.

Konečné výsledky

Další umístění: 6. Nuutinen, Babnik (-11), 11. Hall, Kyriacou, Pace, Fünfstück (-9), 17. Wolf (-8), 20. Cowan, Gal (-7), 40. Skarpnord (-3), 47. Booth (-2), 62. Koivisto (+3).

Sestřih finálového kola

Promotér Luboš Koželuh – závěrečné slovo

 

foto Ivan Paggio, Annie Krčmářová a Tristan Jones

 

Sobota – 2. kolo
Amatérka Sára Kousková úspěšně plní roli favorizované Češky. Dnešní čtyři birdie a jediné bogey, 69 ran, tři pod par vynesly studentku umění University of Texas z 36. místa na 20. pozici (-5). Je nejlépe postavenou Češkou ve startovním poli. Cutem prošly další tři naše hráčky: Kristýna Napoleaová (-3), amatérky Tereza Koželuhová (-2) a Jana Melichová (E).

Pozice českých hráček

Vede Španělka Nuria Iturrioz (-10). Hrála čtyři birdie bez bogey, 68 ran. Druhou pozici dělí Němka Leonie Harm s Francouzkou Isabelle Boineau (obě -9).
Vyrovnaný výkon podává Němka Sandra Gal. S výsledky 68,68 (-4), dělí 4. místo s Thajkou Thitikul a Angličankou Frankish.

Další pozice: 7. Skarpnord, Fünfstück (-7), 12. Pace, Babnik, Wolf, Cowan (-6), 20.Kyriacou (-5), 33. Nuutinen (-3), 44. Booth (-2), 57. Koivisto (E).
Cutem neprošly: Dimmock, Elena Carta, Colombotto Rosso, Bregman, Daffinrud, Prat,  C.Alonso, Pohačar, Gidali, De Roey, Lewthwaite, Brewerton.

Leaderboard    Webkamera

 

Sobota – dohrávka 1. kola
Po sobotní dohrávce prvního kola jsou na špici leaderboardu Velšanka Lydia Hall, Španělka Nuria Iturrioz a Němka Olivia Cowan, všechny se skore -6. O ránu zpět dělí čtvrtou pozici šest hráček se skore -5: Fünfstück, Boineau, Holmslykke, Muirhead, Rominger a Simmermacher.
Nejvýše umístěné Češky jsou Kristýna Napoleaová a amatérka Sára Kousková na 36. místě, obě se skore -2.

Pozice českých hráček po kompletním 1. kole

Další pozice:  10. Thitikul, Pace, Babnik, Wolf, Gal, Booth (-4), 24. Skarpnord (-3), 36. Nuutinen, Kyriacou (-2), 52. Dimmock (-1), 77. Koivisto (+1), 91. Pogačar, De Roey, Lewthwaite (+2), 104. C.Alonso, Bregman (+3), 117. Daffinrud, Brewerton (+1).

Cut pro 60 nejlepších a dělená místa je aktuálně na hodnotě -1.

Leaderboard   Webkamera

 

Pátek – 1. kolo
Vinou ranního zpoždění kvůli počasí, které odsunulo start na 10. hodinu a odpoledního přerušení z důvodu bouřky, kdy poslední flight byl posunut na 18. hodinu, zůstalo první kolo pro tmu nedohráno. Bude se dohrávat v sobotu od 7:45.

V čele výsledkové listiny jsou s plným počtem odehraných jamek Velšanka Lydia Hall a Španělka Nuria Turrioz, obě se skore -6. Hall hrála v první devítce šest birdie v řadě, celkem osm a dvě bogey, 66. ran. Iturrioz složila výsledek také z osmi birde a dvou bogey.
Na třetím místě přenocuje pětice hráček se skore -5. S plným počtem jamek to jsou Fünfstück, Boineau, Holmslykke, Muirhed a Cowan na 15. jamce.
Z českých hráček jsou se skore -2 nejvýše profesionálka Kristýna Napoleaová s plným počtem jamek a amatérka Tereza Melecká, které zbývá dohrát dvě jamky. Obě zaujaly dělené 36. místo.

„Byla jsem zpočátku nervózní, pak mě to sice přešlo na odpalech, ale nervozita trochu zůstala při puttování. Dobrý flight mě motivoval, hrálo se mi dobře, spoluhráčky byly fajn. Eagle přišel po drajvu na 170 metrů a ráně hybridem na sedm metrů,“ komentovala své skvělé kolo Kristýna Napoleaová.

Další pozice: 8. Thitikul, Pace, Babnik, Wolf na 16. (-4), 23. Booth na 12., Skarpnord na 12. (-3), 36. Nuutinen na 16., Kyriacou na 14., Gal na 13. (-2), 75. Koivisto na 16., Dimmock na 15. (+1), 92. Pogačar (+2).

 Leaderboard   Webkamera

 

Úvod
V Berouně začne v pátek letos nejvýznamnější akce ženského golfu na českém území. Czech Ladies Open série Ladies European Tour přivítá přední hráčky nejvyšší evropské soutěže. I když nikoli úplně všechny. Nejlepší Češka Klára Spilková a loňská vítězka Dánka Emily Kristine Pedersen se nemohou účastnit, ve stejném termínu hrají major turnaj nejvyšší světové soutěže, KPMG Womens PGA Championship v americké Atlantě.

Startovní pole Czech Ladies Open je přesto velmi silné. Hrají Pace, sedmnáctiletá Pia Babnik, která loni porazila všechny muže na PGAC v Ropici, Kyriacou, Wolf, Thitikul, předloňská vítězka z Karlštejna Booth, Dimmock, Skarpnord, Cowan, Fünfstück, Daffinrud, vítězka Letas z Konopiště Nuutinen, De Roey, Bregman, C.Alonso, Mistryně ČR 2014 z Mladé Boleslavi Katja Pogačar, De Pradenne, Haddiou, Lewthwaite, loňská vítězka Letas ze Zbraslavi Koivisto, Numenpaa, Gidali, Friedrich, Beautell.

Sandra Gal (uprostřed) - Mistryně ČR 2007 na rány - foto Ivan Paggio
Sandra Gal (uprostřed) – Mistryně ČR na rány – Cihelny 2007

Na greeny se v Berouně po zdravotní přestávce vrací významná hráčka LPGA Sandra Gal, mimo jiné také Mistryně ČR na rány z Cihelen 2007. „Je to pro mě zvláštní a vlastně domácí turnaj. Mohu spát ve své posteli v Praze a Beroun GC navíc moc dobře znám. Často jsem tu hrála z turnajových odpališť a momentálně se mi golf po zdravotní přestávce daří,“ řekla Sandra Gal, šestatřicetiletá Němka českého původu.

Mezi 132 startujících pustí pořadatel do turnaje jedenáct českých hráček. Všech pět českých profesionálek a šest amatérek.

Hřiště Beroun Golf Clubu je nastaveno na par 72 a délku 5.692 metrů. Cut pro 60 nejlepších a dělená místa bude proveden po 2. kole.

Prize Money je 200.000 Eur. Loni zvítězila Emily Kristine Pedersen.

Jsou vypsány dvě ceny za Hole in One. Na 6. jamce je to šek na 10 000 euro od Tipsportu a na 17. jamce hodinky od Hodinářství Bechyně.

Titulární partner Tipsport speciálně pro turnaj nabízí nově registrovaným sázejícím iniciační vklad 500 korun na účet. Top favoritkami titulu jsou teprve 17letá Slovinka Pia Babnik a také Němka Olivia Cowan (obě kurz 10:1), následují Rakušanka Christine Wolff a Finka Sanna Nuutinen (obě 12:1). Nejvíc se sází právě na Nuutinen, která má stabilně kvalitní výsledky z českých hřišť, včetně vítězství na LET Access Series na Konopišti.

Pro diváky jsou vstup a parkování bezplatné.

Turnaj vysílá O2 TV Sport, v sobotu od 11 do 14 hodin a v neděli od 12 do 16 hodin.

Odkazy:   Golf Beroun    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje  Webkamera   Loňské zpravodajství   Galerie fotografií Tristana Jonese

Tipsport Czech Ladis Open 2021 – promo

 

Přelet nad berounským hřištěm