KPMG Womens PGA Champ. – šestý titul a první major pro Nelly Korda

1301

LPGA – Spilková na KPMG Womens PGA Championship, Johns Creek, Georgie, USA (24. – 27.6.2021, -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Nelly Korda získala během dvou týdnů dvě vítězství na LPGA, vyhrála první major kariéry a stala se světovou jedničkou.
KPMG Womens Champioship (-19) vyhrála o tři údery před Lizette Salas (-16) se kterou vstupovala do finálového kola se stejným skore (-15). Korda hrála v posledním kole hrála dva eagle, dvě birdie a jedno double bogey. Salas nekladla odpor, hrála dvě birdie a jedno bogey o tři rány více než Korda a obsadila 2. místo.
O třetí místo se podělily Korejka Hyo Joo Kim a  Italka Giulia Molinaro (oba -10).
Jessica Korda svým 15. místem potvrdila svojí účast na Olympijských hrách v Japonsku, kde bude s Kang, Thompson a sestrou Nelly tvořit golfový olympijský tým USA.

Další umístění: 5. Kang, Tavatankit (8), 12. Sei Young Kim (-5), 15. Maguire, Jessica Korda (-4), 21. Saso, Henderson (-3), 40. Shibuno, Inbee Park (+1), 43. Jin Young Ko, Wie West, A.Jutanugarn (+2), 52. Lydia Ko, Thompson (+3).

Konečné výsledky

sestřih finálového kola

 

 

Lizette Salas a Nelly Korda - foto lpga.com
Lizette Salas a Nelly Korda

Sobota – 3. kolo
Američanka Lizette Salas dostihla Nelly Korda a společně vedou po třetím kole se skore -15.
O pět ran dále dělí třetí místo Patty Tavatanakit, Giulia Molinaro a Celine Boutier, všechny se skore -10.

Další pozice: 7. Henseleit (-7), 11. Ernst  (-5),  17. Henderson, Maguire, Jessica Korda, Kang  (-3), 31. Thompson, Ryu (-1), 34. Ewing, Inbee Park (E), 42. Wie West, Yang, Lydia Ko, Saso, A.jutanugarn (+2), 56. Kupcho, Lee6 (+6), 68. Shibuno (+6).

Leaderboard

Sestřih 3. kola

 

 

Nelly Korda - foto Getty Images
Nelly Korda

Pátek – 2. kolo
Kdo ví, co muselo Kláru Spilkovou potkat, aby zahrála tak špatný výsledek. Startovala z 10. odpaliště a v první devítce nastřádala tři bogey. V druhé devítce hrála ještě hůře, jedno birdie, jedno bogey, dvě double bogey a jedno triple bogey. Celkem 82 ran, deset nad par.
S celkovým skore +12 je daleko od hranice postupu a v turnaji skončila.
Takový výsledek zahrála naposled v červnu 2017, ve třetím kole KPMG Womens Championship, kde přinesla stejných 82 ran.

„KPMG byla pro mě zase velká zkušenost.,“ řekla Spilková. Hrála jsem zpočátku solidně, ale ve druhém kole jsem se bohužel nedostávala na fairwaye a také jsem dobře neputtovala. Pozitivem je fakt, že se mi po předchozích potížích uvolnila záda a že jdu směrem, kterým si jít přeji,“ dodala Klára.

Vede Nelly Korda (-11) před Lizette Salas (-10). Třetí pozici sdílí Celine Boutier, Cydney Clayton a Alena Sharp (všechny -7). Nelly Korda hrála deset birdie, z toho šest v řadě od čtyřky do devítky. Její sestra Jessica zaujala 19. místo (-3).

Další pozice: 7. Henseleit, Hull (-5), 10. Kang, Ernst (-4), 19. Madsen, Tavatanakit (-3), 27. Hall, Maguire, Ryu, A.Jutanugarn (-2), 32. M.Jutanugarn, Saso, Thompson, Ewing, Lee6 (-1), 43. LYdia Ko, Yang (E), 57. Kupcho, Wie West, Shibuno (+2).
Cutem neprošly: Olson, Shadoff, Hataoka, Reid, Pedersen, Popov, S. Lewis, Min Lee, Ciganda, Tseng, Spilková, Hedwall.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 2. kolo

Sestřih 2. kola

2. kolo Nelly Korda

 

 

Klara Spilková - foto lpga.com
Klara Spilková

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková zahrála v prvním kole tři birdie a pět bogey, 74 ran, dvě nad par. Postavila se na 63. místo (+2).
V čele je Američanka Lizette Salas (-5) před Angličankou Charley Hull (-4). Na třetím místě se sešlo sedm hráček.  Kanaďanka Sharp, Číňanka Lin, Američanka Noh, Švédka Holmqvist, Korejka Lee 6, Američanka Ernst a další Američanka Jessica Korda, všechny se skore -3. Nelly Korda je o ránu zpět na 10. pozici (-2).
Aktuální hranice postupu je +2.

Další pozice: 10. Madsen, Tavatanakit, A.Jutanugarn,  (-2), 23. Inbee Park, Henseleit  (-1), 29. Maguire, Lydia Ko, Ryu (E), 39. Saso, Thompson, Kang, Minjee Lee, Ewing (+1), 63. Reid, Henderson, Feng (+2), 75. Hataoka, Hall, Jin Young Ko, (+3), 93. S. Lewis, Sei Young Kim (+4), 110. Kupcho, Wie West (+5), 123. Law, Pedersen, Tseng (+6), 138. Ciganda (+7).

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 1. kolo

Sestřih 1. kola

 

 

Klára Spilková - foto Annie Krčmářová
Klára Spilková

Úvod
Klára Spilková se účastní mistrovství americké ženské PGA, druhého majoru sezóny, KPMG Womens PGA Championship. Šampionát se uskuteční v Johns Creek, severním předměstí Atlanty.  Pro českou hráčku je to první major sezóny a poslední turnaj kvalifikace do olympijského žebříčku

Obsazení je hvězdné. Na startu bude kompletní první desítka světového žebříčku a valná část významných hráček v dalším pořadí.
Přihlášeny jsou Jin Young Ko, Inbee Park, Kang, Henderson, obě Korda, obě Jutanugarn, Thompson, Ciganda, Tavatanakit, Popov, Saso, Pedersen a další hvězdy světového ženského golfu.

Turnaj se odehraje na hřišti Atlanta Athletic Club s parem 72 a délkou 6.246 metrů. Kvůli majoru šetřila americká PGA hřiště Atlanta Athletic Clubu natolik, že poslední tři měsíce na něm mohlo hrát pouze z přenosných podložek.

„Na turnaj se jako každý rok moc těším. Pokaždé hrajeme na hřišti s úžasnou historií a ve skvělém stavu,“ řekla Klára z dějiště turnaje. „Jen kvůli deštím z posledního týdne je hřiště tentokrát podmáčené, ale nebude to problém. Po posledním turnaji LPGA v Michiganu jsem měla možnost se vrátit na pár dní domů do Sarasoty a trochu si odpočinout. Postupně jsem si pak v cvičných kolech obešla obě turnajové devítky a jsem připravena,“ dodala Klára, jejímž caddiem bude opět Mike Mikolajczak.

Prize Money je 4,5 milionu dolarů. Loni zvítězila Korejka Sei Young Kim (-14). Klára Spilková loni došla do druhého kola, kde obdržela nečekaný trest za pomalou hru a vinou nedobrovolně získaných ran neprošla cutem.

Spilková vyjde do turnaje ze 112. místa žebříčku Race to CME Globe a 114. místa finančního žebříčku LPGA.
Do prvního kola vyrazí ve čtvrtek, v 13:32 našeho času.

Turnaj vysílá český Golfchannel.

Odkazy:  Atlanta AC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje    Loňské zpravodajství

Sestřih loňského finálového kola