1. Czech Open Golf Tour – zvítězil profesionál Aleš Kořínek

1081

ČGF – Platon Life Kaskáda Open by Czech Golf Federation, Kaskáda (25. – 27.6.2021)

Neděle – finále
Souboj profesionálů a amatérů nakonec vyzněl nerozhodně. Top 10 si rozdělili napůl, pět profesionálů a pět amatérů. Devatenáct profesionálů hrálo 4.159 ran, dvaadvacet amatérů 4.894 ran.

Zvítězil profesionál Aleš Kořínek (-8) a z Kaskády si odváží odměnu 66.250 korun. Druhé místo si rozdělili amatér Filip Jakubčík a profesionál Filip Mrůzek (-7).

Další umístění: 4. am Strýček (-6), 6. pro Cafourek (-3), 11. pro Pokorný (+1), 21. pro Tintěra (+5), 23. Formánek (+6), 28. am Novák(+8).

„Byl to dramatický finiš se vším všudy,“ řekl technický ředitel ČGF Luboš Klikar. “ Jsem velmi rád, ze hráči přes horké počasí dokázali poslední kolo odehrát ve svižném a plynulém tempu pod 4,5 hodiny. Výkonnostní rozdíly mezi nejlepšími profesionály a amatéry byly minimální. Hráči v Top 10 to ostatně při závěrečném ceremoniálu sami zmínili a poděkovali pořadatelům za příležitost si společně zahrát,“ uvedl Klikar.

Konečné výsledky

 

Filip Jakubčík

Sobota – 2. kolo
Druhé kolo začalo parádními výsledky. Domácí hráč, amatér Filip Jakubčík hrál čistých sedm birdie, 65 ran a postavil se do čela turnaje (-6). Vedoucí pozici sdílí s amatérem Davidem Siwym z Erpetu, který hrál také sedm birdie, ale přidal po jednom bogey a double bogey, 68 ran.
Průběžné třetí místo dělí včerejší lídři, profesionálové Štěpán Daněk a Jakub Pokorný, přidal se amatér Kryštof Strýček (všichni -4).
Profesionál Jan Cafourek se druhý den zlepšil o sedm úderů a vystoupal výsledovkou o sedmnáct pozic na 11. místo (+1).
Pro Filip Mrůzek se zhoršil o tři rány a ustoupil na 8. místo (-1). Pro Aleš Kořínek hrál o ránu více než včera a dělí 6. místo s dalším profesionálem Markem Siakalou (-3).

Další pozice:  8. am Bača (-1), 13.am Formánek, am Balatka (+3), 20. pro Pospíšil (+5), 27. pro Tintěra, am Tomi (+6), 32. am Pavouček (+7), 37. am Klein (+9).
Cutem neprošli: pro Babický, am Benák, an Groh, am Jeřicha ,am Hlaváček, pro Šebrle.

Souboj amatérů s profesionály zatím vyznívá mírně ve prospěch amatérů, kterých prošlo cutem 22. Do finálového kola postoupilo 19 profesionálů. V Top 10 jsou čtyři amatéři, z toho dva na prvním místě a šest profesionálů.

Leaderboard

 

Štěpán Daněk a Jakub Pokorný - foto Ivan Paggio
Štěpán Daněk a Jakub Pokorný

Pátek – 1.kolo
Do prvního kola nastoupilo 85 hráčů, z toho 28 profesionálů a 57 amatérů. Po prvním kole jsou v čele dva profesionálové Štěpán Daněk a Jakub Pokorný, oba se skore 69 ran (-3). Oba hráli shodně čtyři birdie a jedno bogey.
O ránu zpět dělí třetí místo profesionálové Mrůzek a Kořínek s amatérem Siwym  (všichni -2).

Další pozice: 6. am Bača, am Balatka, am Strýček, pro Friezs (-1), 13. am Novák, am Formánek, pro Siakala, am Jakubčík (+1), 24. pro Babický (+3), 28. pro Cafourek, am Pavouček (+3), 26. Pro Pospíšil (+4), 39. pro Tintěra (+6), 54. am Klein (+8), 70. am Groh, am Hlaváček (+11), 78. pro Šebrle (+12).

Leaderboard

 

Kaskáda Brno - foto Ivan Paggio
Kaskáda Brno

Úvod
Nový projekt staronového formátu amatéři versus profesionálové startuje v pátek na Kaskádě u Brna. Česká golfová federace spouští sérii turnajů s názvem Czech Open Golf Tour (COGT), která proti sobě postaví nejlepší české profesionály a nejlepší amatéry. Do každého turnaje bude z přihlášených hráčů přijato 40 profesionálních a 80 amatérských hráčů.
V obdobném formátu bojovali amatéři s profesionály šest ročníků od roku 2014 do roku 2020, pod hlavičkou WGM Czech Open soukromého promotéra.

Nová série COGT bud mít letos dvě zastavení. Kaskáda Open by Czech Golf Federation začíná v pátek  na Kaskádě u Brna.
Přihlášení jsou profesionálové Cafourek, Mrůzek, Kořínek, Tintěra, Daněk, Pospíšil, Babický, Pokorný, Páleník, Šebrle a amatéři Jakubčík,  Bača, Groh, Formánek, Jeřicha, Benák, Pavouček, Tomi, Jizdný, Hlaváček, Klein, Siwy, Kotrba.

Celková dotace každého turnaje COGT je 250.000 Kč. Rozdělena bude výhradně mezi profesionální hráče v Top 10 v neredukovaném pořadí profesionálů a amatérů. Vítězného profesionála čeká odměna 66.500 Kč. Amatérští hráči hrají na úpravu hendikepu a oba turnaje jsou započítávány do WAGR. Peněžní výhry budou v roce 2021 vyplaceny jen profesionálům. Amatérští hráči v Top 10 získají hodnotné věcné ceny, přičemž nejlépe umístěný amatérský hráč v červnovém turnaji Kaskáda Open získá hrací kartu na turnaj D+D Real Czech Masters ze série European Tour na Albatrossu včetně úhrady startovného. Organizátoři túry věří, že modernizovaná Pravidla amatérského statusu už od příští sezony umožní převzetí finanční výhry do určitého limitu také amatérským hráčům.

Cut bude proveden po 2. kole pro 40 nejlepších a dělená místa.
Ředitelem turnaje je Josef Slezák, hlavním rozhodčími Luboš Klikar, rozhodčími Roman Nagy a Petr Vávrů.

Start druhého pořadu COGT je plánován na 3. září na Karlštejně.

Leaderboard

Odkazy:   Kaskáda Brno   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje