Amundi Czech Ladies Challenge – triumf Sáry Kouskové

1481

LET Access Series – Amundi Czech Ladies Challenge, Konopiště (3. – 5.6.2021)

Sobota – finálové kolo
Česká amatérka Sára Kousková dovršila svůj životní triumf. Skvělá golfistka, nadaná malířka a výtvarnice, jednadvacetiletá studentka University of Texas poprvé zvítězila na profesionálním turnaji evropské úrovně. Zvítězila rozdílem třídy, když jí se skore – 14 dělí od druhé v pořadí Rusky Pegové (-6) propastných osm ran. Obrovským a milým překvapením je třetí dělené místo patnáctileté naděje Kláry Sionkové, která se turnaje dostala na sponzorskou pozvánku. Třetí místo dělí také Tereza Melecká, Švýcarka Elena Colombo a Němka Verena Gimmy (všechny -2).
V konečném Top 10 má Česko čtyři hráčky.

Jsem ohromně šťastná, že se mi povedlo na domácím turnaji prodat vše, co v sobě nyní mám. Po úspěšné sezóně v USA jsem měla možnost hrát v zahraničí, ale zvolila jsem turnaj pořádaný Českou golfovou federací, abych jí alespoň částečně splatila podporu, kterou od ní v průběhu posledních let dostávám,“ vysvětluje Kousková důvody startu na turnaji Amundi Czech Ladies Challenge. „První dva dny se mi dařilo hrát takový golf, jaký jsem si se svým týmem naplánovala. V neděli byl plán stejný, bohužel se mi do hry ale dostaly chybičky. To ale samozřejmě na mé radosti nic nemění,“ okomentovala své výkony jedenadvacetiletá hráčka Prague City Golf. „Teď mě čeká tréninkový blok v mém klubu na Zbraslavi, kde se chci kvalitně připravit na zbytek sezóny. Pak bude následovat start na Ladies European Tour, amatérská mistrovství a poté návrat do zámoří, kde chci v srpnu zabojovat o kartu na LPGA Tour,“ svěřuje se s plány Kousková, kterou letos čeká poslední rok mezi amatérkami.

Leaderboard

Konečné umístění českých hráček

 

Amundi Czech Ladies Challenge 2021

 

 

Sára Kousková - foto Ivan Paggio
Sára Kousková

Pátek – 2. kolo
Česká amatérka Sára Kousková kráčí dlouhými kroky k prvnímu vítězství na LET Access Tour. Po fantastickém prvním kole osm pod par, donesla v druhém kole neméně skvělý výsledek pět ran pod par, celkem -13. Do sobotního finálového kola půjde s náskokem sedmi úderů na druhou Rusku Ninu Pegovou (-6). Třetí pozici dělí pětice hráček Lundqvist, Macková, Gimmy, Macdonald a Melecká (všechny -3).
Melecká se přibližovala špičce, ale srazil jí trest dvou ran za chybné odstranění pohyblivé závady.
Pořadateli se vyplatilo poskytnou divokou kartu mladinké Kláře Sionkové, vítězce 2. CGAT na Kunetické Hoře. Ta se odvděčila skvělým výkonem, po dvou kolech 73,70 je v Top 10. na 9. místě (-1). Do první dvacítky se ještě vešly Češky Melichová na 12. místě (+1)a Chlostová na 19. místě (+2).

Leaderboard

Pozice českých hráček po 2. kole

 

Sára Kousková - foto Ivan Paggio
Sára Kousková

Čtvrtek – 1. kolo
Česká amatérka Sára Kousková předvedla v jaké je formě. V úvodním kole jí na zdolání hřiště stačilo pouhých 64 ran. Hřiště Radecký rozstřílela eaglem, osmi birdie a jedním bogey. Se skore -8 vede o pět ran před druhými hráčkami Švýcarkou Colombo a Španělkou Escuriola (obě -3).

Druhými Češkami v pořadí jsou Kristýna Frýdlová a Patricie Macková na čtvrtém místě (-2). Česko má po prvním kole tři hráčky v Top 10 a osm v první dvacítce.

Deset trestných ran za hru chybným míčem nasbírala čerstvá jamková mistryně ČR Agáta Křenková. Vnučku legendární Duny Křenkové odeslal trest na konec tabulky.

Pozice českých hráček  viz následující tabulka.

Leaderboard

 

Úvod
LET Access Series zahájí sezónu 2021 v České republice. Pátý ročník Czech Ladies Challenge se potřetí uskuteční na Konopišti. První proběhl v roce 2017 na Casa Serena, druhý a třetí na Konopišti, čtvrtý loni na Zbraslavi.

Obsazení zahraničními hráčkami ovlivnila termínová kolize s turnajem Jabra Open ve francouzském Evianu, společným pro LET i LET Access.  Turnaj s Prize Money 200.000 Eur je také kvalifikací na Evian Championship.

Naproti tomu se na Konopišti objeví, s výjimkou Spilkové a Vlčkové, nejlepší české hráčky. Přihlášeny jsou čtyři profesionálky a dvacet pět amatérek, celkem devětadvacet Češek, téměř třetina startovního pole.
Z českých hráček je na Czech Ladies Challenge historicky nejúspěšnější Tereza Melecká. Dvakrát druhá, v roce 2018 a 2019, dvakrát nejlepší amatérka.
Loni na Zbraslavi byly z Češek nejúspěšnější Sára Kousková, Patricie Macková a Agáta Vahalová, umístily se na na děleném 12. místě.

Vítězkami ročníků jsou: 2017 Casa Serena – Lucie André, 2018 Konopiště – Carmen Alonso, 2019 Konopiště – Sanna Nuutinen, 2020 Zbraslav – Tia Koivisto.

Hraje se na hřišti Radecký Golf Resortu Konopiště s parem 72 a délce 6.320 metrů.

Promotérem turnaje je od prvního ročníku společnost GM Pro Petra Žáka. Akce má záštitu Českého Olympijského Výboru.

Dotace odměn je 37.500 Eur.

Leaderboard

Odkazy:  GR Konopiště   Hřiště na satelitní mapě  Stránky turnaje   Loňské zpravodajství

 

Amundi Czech Ladies Challenge 2021 Konopiště  – Promo video