Czech Ladies Challenge – zvítězila Finka Tiia Koivisto

2234

LET Access Series – Amundi Czech Ladies Challenge, Praha (16. – 18.9.2020)

Pátek – finálové kolo
Vítězkou turnaje Amundi Czech Ladies Challenge s dotací 37 500 euro na hřišti Prague City Golf na Zbraslavi se stala Finka Tiia Koivisto. Šestadvacetiletá seveřanka zvítězila s celkovým skóre -9 a radovala se ze svého premiérového vítězství na LET Access Series. Do první desítky se nevešla ani jediná česká hráčka, nejlepší z domácích byly Sára Kousková, Patricie Macková a Agáta Vahalová, které se srovnaly na dělené 12. pozici se skóre +3.

Finka zaútočila hned od úvodních jamek – na prvních dvou zahrála birdie, poté sice zaváhala a zapsala bogey, ale vzápětí na pětiparové čtyřce trefila eagle. První devítku zvládla se skóre čtyři rány pod par a vytvořila si tím rozhodující náskok čtyř ran. Angličanka Cara Gainer, která vedla po druhém kole, sice na druhé devítce útočila, snížila náskok Finky na rozdíl dvou ran, ale víc už se nepřiblížila.

„Důležité kroky k vítězství jsem udělala na začátku první devítky – dvě birdie na úvodních jamkách a potom eagle, to mi dodalo klid. I když na druhé devítce přišly trochu i trable, zesílil vítr a nebylo to snadné, poslední tři jamky jsem zvládla perfektně. Tohle je moje první profesionální vítězství a ten pocit je úžasný. Vlastně jsem nikdy předtím nevyhrála, ani jako amatérka ani jako profesionálka. Je to skvělý pocit,“ radovala se 26letá Finka, která se dosud desetkrát umístila v top 10 na turnajích Let Access Series, ale až na Zbraslavi se dočkala prvního turnajového titulu.

Nejlepšími z českých hráček se stala trojice amatérek Sára Kousková, Patricie Macková a Agáta Vahalová, které se umístily na děleném 12. místě se skóre +3. „Skvěle jsem turnaj začala, pak přišel horší a dnes to bylo zase trochu proměnlivé. Dostala jsem se až na denní skóre tři rány pod, ale potom jsem na čtrnáctce zahrála do vody a bylo z toho dost bolestivé double bogey. Hned na další jamce jsem přidala bogey. Bylo to lepší než včera, ale chyby mě stály ještě lepší umístění,“ ohlédla se za svou hrou Sára Kousková.

Pozici nejlepší Češky po druhém kole neobhájila Lucie Hinnerová, která do finálové rundy vstupovala na čtvrté příčce. Začala dobře, hned na jedničce zapsala birdie, ale poté přibývaly už jen chyby. „Dneska mi to nešlo podle představ. Možná jsme moc chtěla, příliš tlačila a nebyla jsem tak uvolněná, jako o den dřív. Ani konec kola se mi moc nepovedl, když jsem ještě zatlačila, abych se pokusila dostat do top 10,“ konstatovala Lucie Hinnerová, nejlepší česká profesionálka na turnaji, která dohrála se skóre +4.

Šanci na první desítku dlouho držela další česká amatérka Barbora Bujáková, ale nakonec z toho bylo dělené 16. místo. „První kolo bylo nejlepší, druhé už trochu divočejší a v tom třetím jsem si vybrala i hodně smůly na greenech. Hodně puttů mi projelo okrajem jamky. Nevěděla jsem, co s tím mám dělat. Chybělo mi trochu štěstí,“ prozradila česká amatérka.

Emma Spitz - nejlepší amatérka - foto Annie Krčmářová
Emma Spitz – nejlepší amatérka

Nejlepší amatérkou na turnaji Amundi Czech Ladies Challenge se stala Rakušanka Emma Spitz, která obsadila čtvrtou pozici s konečným skóre -4.

Další umístění: 4. Spitz (-4), 5. Babnik (-3), 19. Mühlbauer (+5), 30. Goodall (+10), 38. Walsh, Friedrich (+12), 51. Schlasberg (+18), 65. Zrníková (+25), 74. Mickan (+32).

Konečné umístění českých hráček

Konečné výsledky

Tiia Koivisto objektivem Annie Krčmářové

 

 

Lucie Hinnerová - foto Annie Krčmářová
Lucie Hinnerová

Čtvrtek – 2. kolo
Šest čistých berdíků, 66 ran dostalo do čela turnaje Angličanku Caru Gainer (-6). Druhé místo udržela Finka Tiia Koivisto (-5). Na třetí místo se vysunula skotská hráčka Rachel Taylor (-4). Dnes je nejlepší českou hráčkou Lucie Hinnerová. Po výkonu 69 ran a celkovým skore -3 vystřídala na 4. místě Sáru Kouskovou. Ta se trápila, donesla 78 ran, o devět více než včera a propadla se na 18. pozici (+3).
Do Top 10 se spolu se zkušenou Hinnerovou vešly ještě dvě mladé hráčky Agáta Vahalová a Barbora Bujáková. Obě jsou na 10. místě (E).
Slovinka Pia Babnik druhé kolo pokazila, hrála o sedm ran víc, 74 a z vedení ustoupila na 4. pozici (-3).
Vzhledem k malému počtu zúčastněných hráček byl zrušen cut.

Další pozice:  4. Macdonald (-3), 7. S.Nilsson (-2), 9. Spitz (-1), 23. Schlasberg (+5), 30. Valsh (+8), 42. Goodall (+10).

„Hrálo se mi moc dobře, hlavně se mi dařilo lépe trefovat greeny a především puttovat, řekla pro server ČGF Lucie Hinnerová. „Celkově mi to dnes sedlo, i zvyšující se vítr mi nedělal problémy. Chtěla bych udržet umístění v TOP 10, ale samozřejmě něčemu lepšímu se bránit nebudu.“

„První devítka mi vyšla, ale pak jsem ztratila zbytečně tři rány za dvě vody na třinácté a čtrnácté jamce, na osmnáctce jsem neproměnila metrový putt. Ale i tak jsem spokojená,“ popsala serveru ČGF své kolo amatérka Agáta Vahalová.

Pozice českých hráček po 2. kole

Leaderboard

 

 

Sára Kousková - foto Ivan Paggio
Sára Kousková

Středa – 1. kolo
Podle předpokladu vede Slovinka Pia Babnik (-5). Druhé místo sdílí Finka Tiia Koivisto se Švédkou Sarah Nilsson (obě -4). Nejlépe umístěnou Češkou je amatérka Sára Kousková na skvělém 4. místě (-3). Do Top 10 se vešly ještě amatérka Agáta Vahalová (-2) a Kristýna Napoleaová (-1).

Další pozice: 13. Spitz (E), 21. Schlasberg (+1), Tukiainen (+2), 25. Walch (+2), 32. Muhlbauer (+3), 54. Goodall (+6), 71. Mickan (+13).

Pozice českých hráček

Leaderboard

České hráčky objektivem Annie Krčmářové

 

Sanna Nuutinen - foto Ivan Paggio
Sanna Nuutinen

Úvod
Teprve druhým turnajem letošního kráceného kalendáře LET Acces je Czech Ladies Challenge v České republice. Uskuteční se v Praze na hřišti Prague City Golf na Zbraslavi.
Turnaj druhé evropské ligy bude střetnutím profesionálek s amatérkami. Z aktuálně přihlášených 79 hráček je 35 amatérek.
Turnaje se účastní pět českých profesionálek, Hinnerová, Koželuhová, Napoleaová, Váňová a Vlašínová. Pořadatel pustí do hry 25 českých a 10 zahraničních amatérek.

Papírově nejsilnějšími hráčkou jsou Slovinka Pia Babnik, devatenáctá na žebříčku LET, Finka Tia Koivisto, čtyřka žebříčku LETAS nebo Rachel Goodal, šestka stejného žebříčku.

Vsadit si lze i na ostřílené české hráčky Kateřinu Vlašínovou, Terezu Meleckou, Sáru Kouskovou, Janu Melichovou a také na úřadující Mistryní ČR na rány Denisu Vodičkovou. Češka Melecká v tomto turnaji již dvakrát uspěla jako druhá v pořadí a jako nejlepší amatérka.
Úřadující Mistryně ČR na jamky Sára Zrníková tentokrát reprezentuje Slovensko.

Promotérem turnaje je Česká golfové federace prostřednictvím osvědčeného GM Pro Petra Žáka. Turnaj pořádá počtvrté. První ročník proběhl na Casa Serena, další dva na Konopišti.

Hrají se tři kola na hřišti Prague City Golf na západním okraji Prahy. Má par 72 a délku 5.894 metrů.

Dotace odměn je 37.500 Eur.

Loni na Konopišti zvítězila Finka Sanna Nuutinen. Minulý týden zvítězila na turnaji LETAS ve švýcarském Gamsu. Obhajovat nepřijede.

Leaderboard

Odkazy:   Prague City Golf   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje