Filip Jakubčík ovládl prestižní německou juniorku

1144

Sedmnáctiletý Filip Jakubčík (-12) vyhrál prestižní turnaj German Girls‘ & Boys‘ Open. Na jedné z nejvyhlášenějších kontinentálních juniorských soutěží, která dnes skončila v resortu St. Leon Rot, se neztratili ani další Češi: Jakub Janda byl čtvrtý, Anna Andrýsová sedmá.

Filip Jakubčík se zlepšoval kolo od kola a při skóre -12 (69+68+67) vyhrál turnaj, který každý rok představí řadu budoucích evropských golfových hvězd. Ale nebyl sám, komu se skvěle dařilo: čtvrtý skončil Jakub Janda -7 (69+69+71), dvanáctý Matěj Bača -3 (72+70+71). Nepovedené první kolo stálo slušné umístění Davida Mlýnka (+12), který byl klasifikován na 78. místě.

V dívčí soutěži měl český golf ještě bohatší zastoupení, přestože řada mladých juniorek startovala ve stejné době na AMUNDI Czech Ladies Challenge. Nejlépe se dařilo Anně Andrýsové, která obsadila sedmé místo s výsledkem -3 (72+71+70). Dvacátou pozici bere Natálie Saint Germain (+2), o pět míst zpět skončily Barbora BujákováMichaela Marková a Denisa Vodičková (všechny +4), o dvě rány níže Veronika Kedroňová (+6), Sofie Dimitrova zakončila turnaj na skóre +7.

První česká radost už vypukla ale v pátek, kdy byly vyhlášeny výsledky Nations Cup, soutěže družstev. V něm český chlapecký tým vyhrál, děvčata brala stříbro.