Wells Fargo Championship – spanilá jízda Rory McIlroye

1377

PGA Tour – Wells Fargo Championship, Charlotte, Severní Karolína, USA
(6. – 9.5.2021, -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Tažení Rory McIlroye za titulem je impozantní. Po prvním kole 73. místo, po druhém páté, po třetím druhé a ve finále výstup na vrchol. Severní Ir zvítězil po 553 dnech půstu. Je to jeho devatenácté vítězství na PGA Tour a třetí na Wells Fargo Championship. Získal odměnu 1,458 milionu dolarů, přes 31 milionů korun.
Zvítězil o ránu před Mexičanem Abrahamem Ancerem (-9). Třetí místo společně obsadili Nor Viktor Hovland a lídr předchozího kola Američan Keith Mitchell (-8).
Světová dvojka Justin Thomas obsadil 26. místo (E). Jon Rahm neprošel cutem po druhém kole.

Další umístění: 5. Woodland (-7), 6. Reed (-5), 9. DeChambeau  (-4), 14. Fleetwood, Schauffele (-2), 43. Conners (+2), 39. Mickelson (+7).

konečné výsledky

Sestřih finálového kola

 

 

Keith Mitchell - foto pgatour.com
Keith Mitchell

Sobota – 3. kolo
Čistých pět birdie, 66 ran dostalo do vedení Keitha Mitchella, hráče ze třetí stovky světového žebříčku (-9).
Na druhé místo už postoupil Rory McIlroy. V první devítce hrál čisté čtyři birdie, v druhé hrál double bogey a další birdie. Celkem 68 ran, tři pod par. Pozici sdílí s Gary Woodlandem (oba -7). Připomeňme si že McIlroy začínal na 73. pozici.
Světová dvojka Justin Thomas se už dvě kola nedostal pod par. Dnes hrál v paru, 1 ran a je na 38. místě (E).

Další pořadí: 7. Hovland, Reed, Ancer, Wallace (-4), 16. Schauffele (-2), 23. DeChambeau, Fleetwood (-1), 54. Mickelson (+2).

Leaderboard

Sestřih 3. kola

 

 

Rory McIlroy - foto FB PGA Tour
Rory McIlroy

Pátek – 2. kolo
Phil Mickelson vedení neudržel. V druhém kole se zhoršil o 11 ran na 75, čtyři nad par. Pokazil druhou devítku dvěma bogey a jedním double bogey. Z vedení ustoupil na 10. místo (-3).
První pozici dělí Matt Wallace, Gary Woodland a Patrick Rodgers se skore -6.
Veliký skok provedl Rory McIlroy. Šest birdie a jediné bogey, 66 ran posunulo Severního Ira o 68 pozic výsledovkou nahoru na 5. místo (-4), pouhé dva údery od vedoucích hráčů. Díky skvělému výkonu si poprvé po dvou měsících zahraje víkendová kola. Pokud by uspěl,  bylo by to první vítězství po 550 dnech.
Světová dvojka Justin Thomas si pohoršil. Hrál o čtyři údery více než v předchozím kole, 73 a ztratil 23. pozic. Přenocuje na 41. místě (E).
Světová trojka Jon Rahm nedohnal ztrátu prvního kola a neprošel cutem.

Další pozice:  5. Ortiz (-4), 10. Ancer, Watson (-3), 14. Reed (-2), 24. Bradley, Hovland, Conners (-1), 41. Fleetwood, Schwartzel (E), 51. Schauffele (+1), 64. Bryson DeChambeau, Lowry (+2).
Cutem neprošli: Cantlay, Zalatoris, Van Rooyen, Rahm, Homa, Poulter, Finau, Molinari, Fowler, Im.

Leaderboard

Sestřih 2. kola

 

 

Phil Mickelson - foto pgatour.com
Phil Mickelson

Čtvrtek – 1. kolo
Nejlepší výsledek úvodního kola přinesl padesátiletá legenda Phil Mickelson (-7). Zazářil osmi birdie a jedním bogey, 64 ranami, sedm pod par. Je to jeho nejlepší skore od výsledku 63 ran na loňském Travelers Championship. Mickelson je držitel 44 titulů PGA Tour včetně pěti majorů. Naposledy vyhrál AT&T na Pebble Beach v roce 2019.
Vede o dva údery před dvojicí Keegan Bradley a Kyoung Hoon Lee (-5). Čtvrtou pozici dělí šestičlenná skupina Malnati, Fleetwood, List, Woodland, Mitchell a Stanley (všichni -4).

Papírově nejsilnější hráč na hřišti, světová dvojka Justin Thomas začínal na desátém odpališti. Na prvních sedmi jamkách hrál bogey a tři birdie, od osmičky do osmnáctky hrál par na každé z deseti jamek. Celkem 69 ran, dvě pod par. Thomas  přenocuje na 18. místě (-2).

Velmi špatně odstartoval světová trojka Jon Rahm. Tři birdie a osm bogey dalo 76 ran, pět nad par a 138. místo (+5).

Další pozice: 10. Im (-3), 18. Hovland, Ancer, Conners (-2), 35. Fowler, DeChambeau (-1), 53. Reed, Zalatoris (E), 73. Cantlay, Schauffele, McIlroy, Poulter, Molinari (+1), 100. Finau (+2), 145. Homa (+6).

Leaderboard

Sestřih úvodního kola

 

 

Úvod
Třiatřicátý turnaj sezóny PGA Tour 20-21 je velmi dobře obsazen. Z první světové desítky hrají Thomas, McIlroy, Rahm, Schauffele, DeChambeau, Reed a Simpson.
Dále hrají Cantlay, Finau, Conners, Ancer, Fleetwood, Fowler, Homa, Hovland, Im, Lowry, Molinari, Mickelson, Zalatoris.
Účastní se 156 hráčů.

Hraje se na hřišti Quai Hollow s parem, 71 a délkou 6.949 metrů.

Prize Money akce je 8,1 milionu dolarů. Loni se turnaj neuskutečnil, obhajovat bude  vítěz ročníku 219 Max Homa.

Turnaj vysílá Eurosport 2.

Odkazy:   Quail Hollow GCC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje