Czech Open v Berouně bude

1058

Do kalendáře golfových turnajů v Česku se vrací Czech Open – GolfAdvisor.golf Czech Open, opět na hřišti Beroun Golf Clubu a v termínu 11. – 15. srpna 2021. Finanční dotace mezinárodního turnaje je 27 000 euro, vítěz si z ní odnese odměnu ve výši 10 000 euro.

„Chceme vytvořit kvalitní mezinárodní turnaj, oslovit hráče ze střední Evropy a případně přivést i další účastníky z jiných zajímavých destinací,“ představila turnaj Darina Muchová, ředitelka turnaje, který se hraje ve spolupráci s ČGF a je součástí turnajové série České PGA.

Ve startovním poli 144 hráčů se počítá s účastí 80 profesionálů a 40 amatérů, hrát se bude čtyřkolově s cutem po druhém kole, kterým projde 51 nejlepších golfistů plus další na dělené pozici.

Startovné pro profesionály je 250 euro, pro amatéry 150 euro. „Startovné obsahuje až čtyři hrací dny, kompletní catering pro hráče plus pozvánku na hráčskou party a samozřejmě špičkově připravené hřiště pro mezinárodní turnaj,“ vysvětlila Darina Muchová.

Na hráče čekají i atraktivní odměny na tříparových jamkách za hole-in-one. Organizátoři turnaje také chtějí motivovat golfové kluby v Česku, aby vyslali na turnaj své nejlepší amatéry, například mistry klubů.

„V případě, že se tento hráč umístí jako nejlepší amatér na turnaji, získá pro svůj klubový ligový tým kredit 30 000 korun na nákup golfového oblečení zn. Chervò, která je jedním z partnerů turnaje. Pokud by celý turnaj vyhrál, kredit pro klub se navýší na dvojnásobek. Chceme tím podpořit amatérský golf v klubech,“ objasnila formu motivace pro kluby ředitelka turnaje Darina Muchová.

Pro amatéry je limitem pro přihlášení věk minimálně 16 let a hcp 8. Amatéři s plusovým hcp mají účast jistou do naplnění kapacity 40 hracích míst. Profesionálové i amatéři se mohou přihlašovat na turnaj prostřednictvím formuláře na stránkách www.czechopen.golf.

Program turnaje:
11. 8. turnaj Pro-Am, společenský Večer partnerů
12. 8. zahájení turnaje, 1. kolo
13. 8. 2. kolo, cut pro 51 nejlepších, Players party
14. 8. 3. kolo
15. 8. finálové 4. kolo, vyhlášení výsledků

www.czechopen.golf