Sunshine Tour v Sun City – vítězí Casandra Alexander, Váňová obsadila 29. místo

1173

Sunshine Ladies Tour – SuperSport Ladies Challenge by Sun International, Sun City, JAR (1. – 3.2., 2023, +1 hodina)

Pátek – 3. kolo
Čeká hráčka Šideri Váňová hrála v posledním kole čtyři birdie, šest bogey a jedno double bogey, 75 ran. Obsadila konečné dělené 25. místo (+9).  Druhá Češka v turnaji Kateřina Vlašínová těsně neprošla cutem.

S náskokem šesti ran suverénně zvítězila domácí Casandra Alexnader (-9). Druhé místo obsadila Norka Dorthea Forbrigd (-1). Třetí skončila Angličanka Lily May Humpreys (-2).
Hlavní favoritka domácí Lee-Anne Pace nezvládla poslední dvě kola a musí se spokojit s děleným 7. místem (+1).

Další umístění: 10. Garcia (+3), 15. Moosnam, Lewthwaite (+5), 22. Bregman (+8), 28. Gimmy (+10).

Výsledky

Pátek – dohrávka 2. kola
Po dohrávce druhého kola se vylepšila pozice Šideri Váňové. Prošla cutem a do třetího kola vstoupí z 28. místa (+6). Do finálového kola vyjde ve 12:06 našeho času.
Kateřina Vlašínová zůstala jeden úder za hranicí cutu pro 30 hráček na 32. místě a v turnaji nepokračuje.

V čele je domácí hráčka Casandra Alexander (-7). Další Jihoafričanka Lee Anne Pace sdílí druhé msto se skotskou hráčkou  Clarou Young a Angličankou Lily May Humpreys (všechny -2).

Další pozice: 9. Garcia, Moosnam (+1), 20. Bregman (+4).
Cutem neprošly: VlašínováPogačar, Pegova, Duvernay.

Leaderboard

Vipingo Ridge - foto Tristan Jones LET
Vipingo Ridge

Čtvrtek – 2. kolo
Podle neúplného leaderboardu zůstalo nedohráno i druhé kolo.
O čtyři  údery se zlepšila Šideri Váňová. Hrála tři birdie a čtyři bogey, 73 ran, jednu nad par. V průběžném pořadí jí patří 35. místo (+6).
Naopak Kateřina Vlašínová se v druhém kole zhoršila o pět úderů. Jedno birdie, pět bogey a jedno double bogey daly výsledek 78 ran, šest nad par. Je na 41. místě (+7).
V nedohraném kole je hranice cutu aktuálně na hodnotě +5.

V čele je domácí hráčka Casandra Alexander (-7).

Leaderboard

Čtvrtek – dohrávka 1. kola
Kateřina Vlašínová se v dohrávce prvního kola nezlepšila. Po čtvrtečních deseti jamkách prvního kola (startovala z 10. odpaliště) byla jeden úder pod parem. V dnešní dohrávce hrála v druhé devítce bogey a double bogey, celkem 73 ran, jednu nad par a zaujala 12. místo (+1).
Šideri Váňová uzavřela dohrávku výsledkem 77 ran, pět nad par a postavila se na 37. místo.

Vede domácí Anne-Lee Pace (-3).

Leaderboard

Kateřina Vlašínová - foto Ivan Paggio
Kateřina Vlašínová

Středa – 1. kolo
První kolo bylo pro tmu přerušeno, dohrává se zítra od 8:00 místního času.
Velmi dobře si v rozehraném kole vede Kateřina Vlašínová. Po deseti jamkách je jednu ránu pod parem, na děleném 4. místě.
Šideri Váňová je po první devítce dvě rány nad, na 24. pozici.
Vede domáčí hvězda Lee-Anne Pace. S plným počtem jamek má skore -3. Na druhém místě jsou Angličanka Humpreys s plným počtem jamek a Skotka Young na 10. jamce (obě -2).

Leaderboard

Gary Player CC

Úvod
České profesionálky Kateřina Vlašínová a Šideri Váňová se v Jižní Africe účastní úvodního turnaje sezóny Sunshine Ladies Tour.

Turnaj je dobře obsazen. Startovní pole čítá 87 hráček z 25 zemí, z toho 38 Jihoafričanek. Hrají domácí Pace, Bregman, Garcia, Švédka Grant, Němky Kauffman a Gimmy, Francouzka Duvernay, Ruska Pegova, Švýcarka Moosnam, Angličanky Sverdloff a  Humpreys, Slovinka Pogacar.

Loni zde hrály Kristýna Napoleaová a Šideri Váňová. Napoleaová obsadila skvělé 7. místo,  Váňová skončila na 31. místě.

Tříkolový SuperSport Ladies Challenge se uskuteční na hřišti Gary Player CC  s parem 72 a délkou 5.793 metrů. Tento golfový ráj, ležící ve vyhaslém sopečném kráteru, odpovídá přísným specifikacím americké PGA a nedávno byl v rámci World Golf Awards 2015 vyhlášen nejlepším golfovým hřištěm Jižní Afriky.

V pokladně je na odměny připraveno 1,3 milionu jihoafrických randů, v dnešním přepočtu 1,66 milionu korun. Loni zvítězila Španělka Paula Reto.

Leaderboard

Odkazy:  Gary Player GC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje    Loňské zpravodajství