Mena Tour – Egyptian Swing 1 @Madinaty Golf Club, Madinaty, Egypt
(31.1 – 2.2.2023, +1 hodina)

Čtvrtek – finálové kolo
Češi se na Mena Tour představili v nejlepším světle. Všichni čtyři prošli cutem.
Gordan Brixi hrál nejnižší číslo kola, 65 ran s s čistým šesti birdie bez bogey. Obsadil konečné dělené třetí místo (-4) a získal odměnu 5.000 dolarů.

Dominik Pavouček hrál ve finále 68 ran, pěti birdie a dvěma bogey, 68 ran. Obsadil 10. místo a získal odměnu 1.500 dolarů.
Jan Cafourek a Štěpán Danik se umístili na děleném 38. místě s odměnou 474 dolarů.

Zvítězil Angličan Ben Jones (-8). Za vítězství inkasuje 12.500 dolarů. Druhý skončil další Angličan Jack Floyd (-7). Trumf Angličanů dovršil Curtsi Knipes, který dělí třetí místo s Brixim.

V neděli  startují čeští hráči na stejném hřišti v turnaji Egyptian Swing 2 @Madinaty Golf Club.

Výsledky

Gordan Brixi - foto Ivan Paggio
Gordan Brixi

Středa – 2. kolo
Nejlepší skore z Čechů dnes hrál Dominik Pavouček. Zapsal  71 ran, se třemi birdie a třemi bogey, v paru. Je na 15. místě (+4).
Nejlepší pozici má Gordan Brixi na 5. místě (+2). Dnes se zlepšil o tři údery, s jedním birdie a dvěma bogey donesl výsledek 72 ran, jednu nad.
Na 26. místě je Štěpán Daněk (+6), pole českých hráčů uzavírá Jan Cafourek na 46. místě (+8).

V čele jsou s plným počtem jamek Angličané K Jack Floyd a Ben Jones (oba -5)

Leaderboard

Úterý – 1. kolo
První kolo zůstalo nedohráno. Z Čechů došel nejlépe první kolo Gordan Brixi. Eagle, dvě birdie a čtyři bogey daly 72  jednu nad par a průběžnou 7. pozici dohrávaného kola.
O tři rány dále dělí 35. místo Štěpán Daněk a Dominik Pavouček. Oba hráli 75 ran, čtyři nad par.
O ránu dále je Jan Cafourek na 48. pozici  s výsledkem 76 ran (+5).
V čele jsou Angličané. Curtis Knipes má skore -3 a stejně tak Ben Jones na 15. jamce.

Leaderboard

Madinaty CC

Úvod
Čeští profesionálové se odjeli rozehrát do Egypta na sérii Mena Tour. Jan Cafourek, Dominik Pavouček, Štěpán Daněk a Gordan Brixi se účastní prvního ze dvou turnajů Egyptian Swing 1 v exkluzivním Madinaty Golf Club, východně od Káhiry.