Ladies Italian Open 2021 – úspěšná Tereza Koželuhová

1131

Ladies European Tour – 25. Ladies Italian Open, Alessandria, Itálie (28. – 30.5.2021)

Neděle – finálové kolo
Poslední den italského mistrovství zopakovala česká hráčka výsledek předchozího dne 73 ran, jednu nad par. S výsledky 71,73,73 (+1) uzavřela svojí úspěšnou účast na Italian Ladies Open. Mezi profesionálkami se neztratila, prošla cutem a obsadila 35. místo. Ze sebou nechala hráčky jako  Allen, De Roey,  Hewson, Caudal nebo Haglund.

Při teprve druhém startu na LET vítězila osmnáctiletá francouzská supernova, čerstvá mistryně Portugalska, amatérka Lucie Malchirand (-7). O druhé místo se podělily Finka Wikstrom s Angličankou Cowley. (obě -6).

Další pozice: 4. Kyriacou (-5), 7- Lewthwaite (-4), 10. Wolf, Cowan, Nuutinen, Malik (-3), 16. Skarpnord, Koivisto (-2), 21.Hedwall, De Pradenne (-1), 35. Daffinrud (+1), 40. Nummempaa (+2 47. Hewson (+4), 50. Fünfstück, Boqvist, Dimmock (+5), 54. Allen, Caudal (+6), 59. Dlamini, DeRoey (+7).

Leaderboard (kliknout na Final result)

 

Tereza Koželuhová - foto Ivan Paggio
Tereza Koželuhová

Sobota – 2. kolo
Amatérka Tereza Koželuhová si na profesionálním Italian Ladies Open vede velmi dobře. V druhém kole hrála tři birdie, dvě bogey a jedno double bogey, 73 ran, jednu nad par.  Je na krásném 28. místě (E) a postoupí do nedělního finále.
Šideri Váňová hrála v druhém kole 78 ran a se skore +10 do nedělního kola neprošla.

Vede francouzská amatérka Lucie Malchirand (-7) před Angličanou Gabrielou Cowley (-6). Třetí příčku dělí Španělka Maria Hernandez a Jihoafričanka Lejan Lewthwaite (obě -5).

Další pozice: 5. Malik (-4), 7. Nuutinen, Cowan, Kyriacou, Daffinrud (-3), 15. Koivisto , Wolf(-2), 22. De Pradenne, Hall (-1), 28. Allen, Boineau, Hedwall (E), 35. Skarpnord (+1), 42. Macdonald (+2), 47. Caudall, Fünfstück, Boqvist (+3), 55. Dimmock, Dlamini (+4).
Cutem neprošly: Sauzon, Carmen Alonso, Parker, Babnik, Colombotto Rosso, Carta, Bregman, Mora, Prat, Macrae, Friedrich, Boulden, Gidali, Beautell, Rominger.

Do finálového kola vyrazí Koželuhová v neděli v 9:41.

Leaderboard

 

Tereza Koželuhová - foto Ivan Paggio
Tereza Koželuhová

Pátek – 1. kolo
Amatérka Tereza Koželuhová zahrála v prvním kole velmi dobře. Tři birdie a dvě bogey daly 71 ran, jednu pod par. Postavila se na 16. místo (-1).
Do turnaje se z čekačky dostala druhá Češka, profesionálka Šideri Váňová. Měla dvě devítky jako den a noc. První s třemi birdie a dvěma bogey -1, druhou s pěti bogey +5. Celkem 76 ran, čtyři nad par. Zařadila se na 82. místo.

Vedou čerstvá Mistryně Portugalska, francouzská amatérka Lucie Malchirand a Angličanka Eleanor Givens (obě -6). Na třetí pozici přenocují další amatérka Italka Alessia Nobilio a Angličanka Gabriella Cowley (obě -5).

Zajímavým faktem je, že se všechny čtyři amatérky v turnaji vešly do 16. místa. Malchirand ve vedení, Nobilio na třetím místě, Koželuhová a Melgrati na 16. pozici.

Další pozice: 5. Lewthwaite, Hall (-4), 7. Kyriacou (-3), 16. Daffinrud, Cowan, Wolf, De Pradenne (-1), 30. Nuutinen, Skarpnord (E), 46. Hedwall (+1), 52. Mora (+2), 67. Gidali, Caudall (+3), 90. Simmermacher, Dlamini  (+5), 102. Babnik, Sauzon (+6).

Leaderboard

Záběry z 1. kola bez komentáře

 

Tereza Koželuhová - foto Ivan Paggio
Tereza Koželuhová

Úvod
Amatérka Tereza Koželuhová se účastní tříkolového turnaje Ladies Italian Open v severoitalském Fubine Monferrato. Italské ženské Open se do kalendáře LET vrací po sedmi letech.

Na startu budou Allen, Boulden, Kyriacou, Skarpnord, Hedwall, Cowan, Funfstück, DeRoey, E.Nilsson, Nuutinen, Hall, Pogacar, DePradenne, Parker, Babnik, Friedrich, domácí hráčky Colombotto Rosso, Carta, Molinaro.

Přihlášeny jsou čtyři amatérky: čerstvá mistryně Portugalska Francouzka Malchirand, Češka Koželuhová, Italky Nobilio a Melgrati.
První na čekačce s vysokou pravděpodobností účasti je česká profesionálka Šideri Váňová.

Hraje se bez diváků na hřišti Glauco Lolli Ghetti  GCC Margara s parem 70 a délkou 5.868 metrů. Cut pro 60 hráček bude proveden po 2. kole.

Dotace odměn je 200.000 Eur. Titul obhajuje Angličanka Florentyna Parker.
Na 6. jamce, par 3 o délce 175 metrů, je pro Hole in One připravena odměna vůz DS 7 Crossback E.

Odkazy:   GC Margara   Hřiště na satelitní mapě  Stránky turnaje

Promo video Gof & Country Clubu Margara