MMČR na jamky v Dýšině – Mistry ČR se stali Nevill Ruiter a Agáta Křenková

3607

ČGF – Czech International Match Play Championship 2021, Plzeň Dýšina
(27. – 30.5.2021)

Neděle – finále
Mužský titul doma nezůstal. Mistrem České republiky na Jamky se stal Holanďan Nevill Ruiter z GC Kennemer. Ve finále porazil Davida Benáka z GC Kunětická Hora 1Up. Ruiter prošel do finále přes Klokočku, Šusteka, Pěče, Benteina a Tomiho. Benák prošel do finále přes Petráňě, Mládka, Choie, Nestrašila a Hlaváčka.
V utkání o bronzovou medaili zvítězil David Tomi z GC Albatross nad Danem Hlaváčkem z Greensgate GC 6/4.

Ženskou mistryní České republiky se stala Agáta Křenková z GC Austerlitz. Ve finále udolala vítězku kvalifikace Dominiku Burdovou z GC Grabštejn 4/3 a potvrdila tak již mnohokrát ověřené nepsané pravidlo, že vítězství v kvalifikaci k titulu nevede. Patnáctiletá Agáta je vnučkou slavné Duny Křenkové, nejlepší české amatérky všech dob.
Křenková prošla do finále přes Schulze, Hofmanovou, Krásovou a Tauer. Burdová postupovala přes Polákovou, Váchovou, Rintovou a Lebovou.

V boji o bronzovou medaili byla úspěšnější Kristýna Lebová z Prague City Golf. Zvítězila nad Amálií Tauer z GC Mstětice 3/2.

Pavouk Muži

Pavouk Ženy

Neděle – semifinále
Finalisty Mezinárodního mistrovství ČR na jamky jsou  v mužské soutěži David Benák a Nevill Ruiter, v ženské soutěži Dominika Burdová a Agáta Křenková.

Sobota  – čtvrtfinále
Do semifinále postoupili Hlaváček, Benák, Tomi a Ruiter.
Seminářové dvojice mužů: Hlaváček-Benák a Tomi-Ruiter

V ženské soutěži postoupily do semifinále Burdová, Lebová, Tauer a Křenková
Dvojice pro nedělní dopoledne:  Burdová-Lebová a Tauer-Křenková.

Sobota – osmifinále
Sobotní osmifinálové zápasy určily čtvrtfinálové dvojice. O postup do semifinále budou od 14. hodiny bojovat dvojice:
Muži: M.Zach – Hlaváček, Nestrašil – Benák, Formánek – Tomi, Ruiten – Benten
Ženy:
Burdová – Rintová, Lébová – Trůková, Sára Dimitrova – Tauer, Krásová – Křenková

Pátek – 2. kolo mužů
Druhé kolo mužů přineslo potvrzení nepsaného pravidla. Vítěz kvalifikace ani tentokrát titul nezíská. Kryštofa Strýčka vyřadil v druhém kole Belgičan Liam Bentein 2/1.
Do osmifinále postoupilo třináct českých hráčů a tři cizinci.

Pátek – 1. a 2. kolo mužů, 1. kolo žen
Muži mají za sebou dopolední 1. kolo a probíhá odpolední 2. kolo jamkové hry. Ženy hrají první kolo.
Překvapením je vyřazení úřadujícího mistra Davida Siwy, Stanislavem Nestrašilem 5/4.
Nejsnáze postoupil Jakub Janda, který vyřadil Dominika Šestáka 8/7 na 11. jamce, obdobně Holanďan Nevill Ruiter vyřadil  Jana Klokočku už na 12. jamce 8/6. Matouš Zach, mladší bratr Šimona vyřadil Fina Rautaheimo vysokým rozdílem 7/6, obdobně Chris Boháč 7/5 Jakuba Šintáka.
O vítězství musel tvrdě bojovat Ondřej Lisý s Marcem Erreguinem. Postup vybojoval až na 19. jamce.

Jamkovka žen je naopak plná překvapení, především výsledky, kterými vítězka porážely své soupeřky.
Dominika Burdová vyřadila Marii Polákovou už na 13. jamce, Terezie Zavřelová Natálii Mikšovskou už na 11. jamce nebo Sára Dimitrova Danielu Soukupovou na 12. jamce. Nejtužší boje svedly Agáta Křenková s Jette Schilze. Křenková zvítězila až na 20. jamce.
Další překvapením je vyřazení loňské semifinalistky, zkušené Terezy Chlostové Karolínou Krásovou, mladší sestrou naší profesionálky.

Kryštof Strýček a Dominika Burdová - foto Ivan Paggio
Kryštof Strýček a Dominika Burdová

Čtvrtek – kvalifikace
Skončila jednokolová kvalifikace na rány, která určila nasazené do pavouka jamkovky. Do vyřazovací jamkové hry bylo  nasazeno 64 mužů a 32 žen.
V mužské kategorii byli nejlepší Jiří Látal a Kryštof Strýček (oba Even par), třetí místo obsadili Jakub Šlapal a Junmin Choi (oba +1).

Další umístění:  5. Lisý (+2), 15. Pavouček, Benák, M.Zach (+4), 20. Hlaváček, J.Janda (+5), 26. Siwy (+6).

V ženské kategorii byla jednoznačně nejlepší Dominika Burdová (-1) o pět ran před Holanďankou Nikki Hofstede (+4). Třetí místo dělí Tereza Zavřelová a Sára Dimitrova (obě +5).

Další umístění: 6. Šteindlerová, J.Lunáčková (+7), 10. Chlostová (+8), 13. Kverková (+10).

Výsledky kvalifikace:   muži   ženy

Greensgate Golf & Leisure Resort - foto Ivan Paggio
Greensgate Golf & Leisure Resort

Úvod
Přichází první ze čtyř velikých amatérských mistrovství České republiky, Mezinárodní mistrovství ČR na jamky.
Šampionátu předchází dnes už pouze jednokolová kvalifikace na rány, ze které bude 64 nejlepších mužů a 32 žen nasazeno do pavouků jamkové hry.

Mnoho předních českých hráčů a hráček na Dýšině neuvidíme. Méně populární šampionát buď vynechávají, nebo jsou ještě na studiích za oceánem. Na přihlašovací listině jsou Tichý, Lisý, Hlaváček, Benák, Strýček, oba Jandové, Pavouček, Melichová, Hurtová, Kverková, Šteindlerová, Chlostová, Burdová a mnoho zahraničních hráčů a hráček.

Tipovat vítěze jamkovky je ošidně, je to zajímavý formát plný zvratů a překvapení, většinou na úkor favoritů. Platí také jedno nepsané pravidlo které říká, že jamkovým mistrem se nikdy nestane vítěz kvalifikace.

Loňskými mistry se v Kácove stali Sára Zrníková a David Siwy.

Boje o mistra ČR v jamkové hře se uskuteční na hřišti Greensgate Golf & Leisure v Dýšině  u Plzně s parem 72 a délkou pro muže 6.244 metrů, pro ženy 5.496 metrů

Ředitelem mistrovství je Dalibor Procházka, hlavním rozhodčím Luboš Klikar, rozhodčími Jiří Kubelík, Petr Rada a Tomáš Švarc.

Leaderboard kvalifikace

Odkazy:   Greensgate GLR    Hřiště na satelitní mapě     Stránky mistrovství    Loňské zpravodajství