Finále Lotte Champ. – Spilková 12. místo, nejlepší skore kariéry

2113

LPGA – Lotte Championship, Oahu, Havaj, USA (14. – 17.4.2021, -12 hodin)

Sobota – finálové kolo
Klára Spilková dosáhla dalšího zářivého mezníku své kariéry profesionální golfistky. V posledním kole zopakovala 67 ran z třetího kola a skončila svoji účast na Lotte Championship nejlepším výkonem své hráčské historie. Na prvních deseti jamkách hrála čistých pět birdie, na jedenáctce a dvanáctce přišla dvě bogey, které vyrovnala dalšími dvěma birdie na šestnácte a sedmnáctce. Výsledkem 69,68,67,67 (-17) překonala svoje doposud nejlepší skore -9 v LPGA na loňském Gainbridge a absolutně nejlepší skore -16 z German Open 2014 na Ladies European Tour. Sedm birdie ve finále LPGA je rovněž osobním maximem.

Česká profesionálka obsadila mezi světovou elitou 12. místo a nechala za sebou hvězdy jakými jsou Danielle Kang, Lexi Thompson nebo Brooke Henderson. Získala odměnu 31.197 dolarů, zhruba 675.000 korun. V žebříčku Race to CME Globe postoupila na 75. místo, ve finančním žebříčku je na 78. místě.

Rekordním skore -28 zvítězila třiadvacetiletá Novozélanďanka Lydia Ko. V posledním kole hrála čistých sedm birdie, 65 ran.
O sedm ran zpět dělí druhé místo Nelly Korda, Inbee Park, Sei Young Kim a Leona Maguire (všechny -21).

Další umístění:  6. Saso (-19), 10. Yang (-18), 17. Ernst, Thompson (-16), 27. Henderson (-14), 33. Kang, am Zhang (-13), 48. J.Korda (-10).

Po dvou pondělních kvalifikacích na LPGA a dvou startech na Symetra Tour jsem se na tenhle turnaj moc těšila. Byla jsem celá nažhavená. Také už jsem na Havaji hrála, před dvěma lety, sice na jiném hřišti, ale blízko Kapolei. Měla jsem zkrátka dobrý pocit a jsem moc šťastná a vděčná, že to takhle dopadlo,“ řekla 26letá česká profesionálka. „Celý týden jsem hrála uvolněně a golf tak nějak plynul sám od sebe. Nemusela jsem přemýšlet, co bylo a co bude, ani se stresovat. Na to, že jsem dlouho neměla jistotu, kde budu hrát, to dopadlo dobře a jsem spokojená,“ dodala Klára. „Pomohlo mi i to, že na Havaji žije část mé rodiny. Při turnaji se na mě byla podívat teta. Zůstanu tu ještě pár dní a pak se vrátím po pěti měsících do Prahy, než v květnu odletím na další turnaj LPGA do Virginie.“

Konečné výsledky

Skorkarta Spilkové – finálové kolo

Sestřih finálového kola

 

 

Klára Spilková - foto Annie Krčmářová
Klára Spilková

Pátek – 3. kolo
Spilková hraje na Lotte Championship životní golf. V první devítce třetího kola hrála eagle, dvě birdie a jedno bogey, tři pod. V druhé devítce hrála dvě birdie, dvě pod. Ve třetím kole zaznamenala výsledek 67 ran, pět pod par. Sestupné skore 69,68,67, se součtem -12 za tři kola zahrála Spilková na LPGA poprvé v kariéře. Do finálového kola vstoupí z 16. místa, které sdílí například s Inbee Park nebo  Brooke Henderson.

Vede Novozélanďanka Lydia Ko (-21) před Nelly Korda (-20) a Yukou Saso (-17). Nelly Korda zahrála nejlepší číslo kola 65 ran. Výsledek složila z deseti birdie a jednoho bogey.
Devatenáctiletá filipínská kometa Saso se třetí den zadrhla, hrála 71 ran, o sedm více než v předchozím kole a ustoupila na 3. pozici.

Další pozice: 5. Yang (-15), 6. Thompson. SY Kim, HJ Kim (-14), 9. Sobron (-9), 16. Ryu (-12), 23. Ernst, Kang, am Zhang (-11), 40. Jessica Korda, Lewis (-9), 50. Lee6, Munoz (-8), 68. Hataoka (-5).

Do posledního kola vyrazí Spilková dnes ve 23:45 našeho času.
Finálové kolo vysílá živě český Golfchannel 01:00 v noci.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 3.kolo

Sestřih 3. kola

 

 

Klára Spilková . foto Annie Krčmářová
Klára Spilková

Čtvrtek – 2. kolo
Spilková pokračuje ve fantastickém výkonu. V druhém kole snížila skore ještě o ránu, zapsala 68 ran. Startovala z desítky a první devítku zahrála bezchybně s třemi birdie. V druhé devítce hrála tři birdie a jedno bogey. S celkovým skore -7 je na 20. místě, které dělí s dalšími čtrnácti hráčkami, mezi kterými jsou Danielle Kang, Jessica Korda a Inbee Park.

V čele září devatenáctiletá kometa, Filipínka Yuka Saso (-16), třináctá z loňského U.S. Open. Hraje především na japonské LPGA. Hřiště Kapolei už podruhé pokořila výsledkem 64 ran, tentokrát s devíti birdie a jedním bogey.
Na druhé místo vystoupala Novozélanďanka Lydia Ko (-14).
Třetí místo dělí Američanka Nelly Korda, Španělka Luna Sobron, Korejky HJ Kim a SY Ryu (všechny -11).

Další pozice: 10. Thompson, SY Kim, Zhang, Altomare (-9), 16. Henderson, Lewis (-7), 20. Yang, Ernst (-7), 52. Hataoka (-4), 60. Lee6 (-3).
Cutem neprošly: A. Jutanugarn, Iturrioz, Minjee Lee, Woods, M. Jutanugarn, Tseng.

Do třetího kola vyrazí Spilková v pátek v 23:01 našeho času.
Třetí kolo vysílá živě český Golfchannel od 01:00 v noci.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 2. kolo

Sestřih 2. kola

 

 

Klára Spilková - foto Symetra Tour
Klára Spilková

Středa – 1. kolo
Spilková začala skvěle. Na sedmnácti jamkách zahrála čtyři birdie. Na osmnáctce přišlo jediné bogey, které upravilo výsledné skore na 69 ran. České hráčce přineslo 27. pozici (-3), kterou sdílí s dalšími dvaceti hráčkami.

V čele  jsou Američanka Brittany Altomare a Filipínka Yuka Saso, obě se skore -8. Altomare hrála devět birdie, z toho sedm v řadě od jedničky do sedmičky a jedno bogey. Celkem 64 ran. Saso zapsala čistých osm birdie.
Třetí pozici sdílí Američanka Nelly Korda s Korejkou So Yeon Ryu a Ally Ewing (všechny -7).

Další pozice: 6. Lewis (-6), 7. SY kim, Lydia Ko, Jessica Korda, am. Zhang (-5), 14. Kang, Kupcho, Henderson, Thompson (-4), 27. Ernst (-3), 65. Minjee Lee, Hataoka, Iturrioz (-1).

Cut pro druhé kolo a 60 hráček je aktuálně na hranici -1.
Druhé kolo vysílá český Golfchannel dnes od 01:00 v noci

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 1. kolo

Sestřih 1. kola

 

 

Klára Spilková - foto Symetra Tour
Klára Spilková

Úvod
Spilková se na Havaji poprvé letos účastní akce LPGA – čtyřkolového Lotte Championship.

Turnaj je skvěle obsazen. Spolu se Spilkovou se na Havaj vypravila téměř kompletní první desítka žebříčku:  Inbee Park, Sei Young Kim, Nelly Korda, Kang, Henderson, Thompson, Hyo Joo Kim, Hataoka, Minjee Lee. Chybí světová jednička Jin Young Ko.
Dále hrají Lydia Ko, Kupcho, Woods, Iturrioz, Ernst, Jessica Korda, Lee6, obě Jutanugarn.

Turnaje se uskuteční v Kapolei Golf Clubu na ostrově Oahu. Hřiště má par 72 a délku 5.849 metrů.
Loni byl turnaj zrušen, obhájkyní je předloňská vítězka Brooke Henderson (-16). Spilková zde předloni obsadila dělené 32. místo (-3).
Dotace odměn je 2 miliony dolarů, zhruba 44 milionu korun. Pro vítězku je určeno 300.000, v přepočtu asi 6,5 milionu korun.

Do prvního kola vyjde ve čtvrtek Spilková ve 21:01 našeho času z jedničky odpaliště.

Turnaj vysílá český Golfchannel od čtvrtka do neděle vždy od 01:00 v noci.

Leaderboard

Odkazy:   Kapolei GC  Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje

Promo