Lieser a Matuš neprošli cutem na Austrian Golf Open, vyhrál Catlin

1433

European Tour – Austrian Golf Open, Atzenbrugg u Vídně, Rakousko
(15. -18.4.2021)

Neděle – finálové kolo
Zvítězil Američan John Catlin na páté jamce rozehrávky s Němcem Maxmilianem Kieferem (oba -14). Třetí místo obsadil Němec Martin Kaymer (-11).

Další umístění: Schwab (-7), 12. Luiten, Paratore, R.Hojgaard (-6), 15. Kitayama (-5),53. Schneider(+2), 56. Meronk (+3), 71. Detry (+10).

Konečné pořadí

 

Stanislav Matuš a Ondřej LIeser - foto Ivan Paggio
Stanislav Matuš a Ondřej LIeser

Pátek – 2. kolo
Ondřej Lieser a Stanislav Matuš, oba se skore +4, zůstali jednu ránu za hranicí cutu a do víkendových kol rakouského šampionátu nepostoupili.
Lieser začínal finálové kolo na desátém odpališti a prvních šest jamek hrál samé pary. Na sedmé přišlo první birdie, ale vzápětí bogey. V druhé devítce zahrál čtyři birdie v řadě na prvních jamkách, ale další už nepřišlo. Dokončil skvělé kolo s výsledkem 68 úderů, ale ztrátu z prvního kola nedohnal.
Matuš startoval také z desítky. Hrál dvě birdie a tři bogey, 73 ran, jednu nad par.

V čele je Španěl Alejandro Canizares (-7), před dvojicí Kaymer – Catlin (-6).

Další pozice: 9. Luiten, Meronk (-3), 14. Lombard (2), 20. Kitayama (-1), 31. Paratore (E), 39. Ritthammer (+1), 47. Schwab (+2), 40. Schneider (+3), 60. Horsfield, Shinkwin, Suri (+3).
Cutem neprošli: Ford, Bertasio, Heisele, Long, Burmester, Perrier, Arnaus, Harding, Jamieson.

Leaderboard

Skorkata Liesera – 2. kolo

Skorkarta Matuše – 2. kolo

 

Stanislav Matuš a Ondřej LIeser - foto Ivan Paggio
Stanislav Matuš a Ondřej LIeser

Čtvrtek – 1. kolo
První kolo provázela zima, hráči vytáhli svetry a kulichy. Jako první z Čechů dohrál dohrál Ondřej Lieser. Přestože mu nepřízeň počasí vyhovuje, první kolo protrpěl a výsledek mu radost nedělá. Tři birdie, tři bogey a čtyři double bogey znamenají 80 ran, osm nad par a pozici v druhé stovce průbežného pořadí.
Stanislav Matuš hrál s výsledkem 75 ran s třemi birdie, čtyřmi bogey a jedním double bogey. Postavil se na 71. místo (+3).

Vede Španěl Canizares se skore -5. Hrál eagle, čtyři birdie a jedno bogey, 65 ran. Na druhém místě se setkali Martin KAymer, John Catlin, Tikard Karlberg a Jaques Kruyswijk (všichni -4).

Další pozice: 10. Long, Forrest, Detry, Ritthammer (-2), 20. Meronk, Kitayama, Schwab, Luiten (-1), 31. Lombard, Besseling, Schmitt (E), 46. Scalise (+1), 90. Angles (+4), 103. Schneider (Hatding, Arnaus (+5).

Skorkarta Liesera 1. kolo

Skorkarta Matuš – 1. kolo

Leaderboard

 

Úvod
Ondřej Lieser a Stanislav Matuš se účastní Austrian Open v Atzenbruggu u Vídně.

Hrají Rozner, Kaymer, Mansell, Ford, Kitayama, Laporta, Colsaerts, Schneider, Pulkkanen, Sullivan, Donaldson, itthammer, Scalise, Horsfield, Lombard, Besseling Harding, Kjeldsen, Arnaus, Detry, Coetzee, Jamieson, Meronk.
Jedno místo je vyhrazeno pro vítěze Masters.

Hřiště Diamnod GC má par 72 a délku 6.819 metrů. Hřiště v polích vedle elektrárny, kterým prochází železniční vlečka, je Čechům důvěrně známé z předchozích ročníků. Loni, kdy byl turnaj společný pro European Tour a Challenge Tour zde Lieser skončil na 44. místě a Matuš neprošel cutem.

Dotace turnaje ještě není vypsána, loni byla 500.000 Eur. Loni zvítězil Skot Marc Warren.

Lieser startuje ve čtvrtek ve 12:50, Matuš ve 14:10 oba z jedničky odpaliště.

Turnaj vysílá živě český Golfchannel od čtvrtka do neděle, vždy od 13:30 hod.

Leaderboard

Odkazy:    Diammond CC   Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje   Loňské zpravodajství