the Memorial Tournament – v rozehrávce s Morikawou zvítězil Patrick Cantlay

1047

PGA Tour – the Memorial Tournament, Dublin, Ohio, USA (3. -6.6.2021, -9 hodin) 

Neděle – finálové kolo
Největší šanci vyhrát měl Španěl  Jon Rahm. Na konci třetího kola už vedl o šest ran, a zdálo se, že mu obhajobu titulu nikdo nevezme. Ovšem na posledním greenu mu komisaři oznámili, že je Covid pozitivní a všechno byl jinak. Musel odstoupit a nastoupit do karantény.
Morikawa a Cantlay šli spolu ve flightu a skončili vyrovnaně -13. V následujícím play off byl úspěšnější Cantlay, který si tak došel pro čtvrtý titul na PGA Tour a odměnu 1,674 milionu dolarů, přes 35 milionů korun.
Třetí pozici obsadil Xander Schauffele (-11).
Světový dvojka Justi Thomas opět nepřesvědčil, skončil na 42. místě (+3).
Rory McIlroy hrál třikrát v paru, pod par se dostal jenom ve třetím kole. Obsadil konečné 18. místo -1.

Konečné výsledky

Sestřih finálového kola

 

 

Jon Rahm - foto Andy Lyons/Getty Images
Jon Rahm

Sobota – 3. kolo
Do finálového kola vyrazí spolu Colin Morikawa a Patrick Cantlay. Oba mají shodné skore -12 a mají náskok tří úderů na dvojici, která půjde deset minut před nimi, Branden Grace a Scottie Scheffler (-9).
Morikawovi uvolnil v čele místo rozjetý Jon Rahm. Byl na prvním místě, vedl už o šest ran (-18), ale na posledním greenu se dozvěděl, že je pozitivní na Covid-19. Musel odstoupit a nastoupit do izolace až do 15. června. A to při ranní dohrávce druhého kola (65 ran) zahrál na 16. jamce Hole in one.

Další pozice: 5. Homa (-6), 6. Reed, Si Woo Kim (-5),10. Schauffele (-4), 18. Spieth, Fowler (-2), 22. McIlroy, Willett (-1), 29. DeChambeau, Thomas, Finau (E), 37. Conners, Burns, Hovland (+1), 45. Bezuidenhout (+2), 51. Leishman (+3), 54. Matsuyama (+4), 68. Horschell (+12).

Leaderboard

Sestřih 3. kola – Collin Morikawa

 

 

Patrick Cantlay - foto pgatour.com
Patrick Cantlay

Pátek – 2. kolo
Ani druhé kolo neskončilo v řádném čase. Ranní dohrávka prvního kola způsobila, že druhé bylo přerušeno pro tmu.
Na prvním místě výsledovky jsou Patrick Cantlay s plným počtem jamek a John Rahm, který  odehrál 13 jamek. Oba mají skore -8. Na třetím místě je Scottie Scheffler s plným počtem jamek (-6).
Justin Thomas přerušil po 13 jamce a je na 21. místě (-1).
Rory McIlroy má plné obě kola a je na 43. pozici (E).

Další pozice: 4. Ortiz, Schauffele na 12. jamce, Fowler na 11. (-5), 8. Finau na 16., Matsuyama na 14., Morikawa na 12. (-4), 21. Hovland, Scott (-2), 34. DeChambeau, Reed, Spieth (-1), 69. Willett (+3), 77. Fitzpatrick na 14. (+4).

Hranice cutu je aktuálně na hodnotě +2.

Leaderboard

 

Collin Morikawa - foto pgatour.om
Collin Morikawa

Čtvrtek – 1. kolo
První kolo bylo pro déšť přerušeno. S plným počtem jamek je v čele Američan Collin Morikawa se sedmi birdie a jedním bogey, 66 ran, šest pod par. Na druhém místě přenocuje další Američan Adam Long (-5). Třetí místo dělí čtveřice hráčů se skore (-4): Američan Bo Hoag, hráč ze třetí stovky žebříčku, Kanaďan Nick Taylor, Američan Xander Schauffele a Španěl Rafa Cabrera Bello.
Světová dvojka Justin Thomas zahájil čtyřmi birdie a jedním bogey, 69 ranami a obsadil 7. pozici (-3), kterou dělí se světovou trojkou Jonem Rahmen.

Leaderboard

Sestřih 1. kola

 

 

Muirfield Village GC - foto mvgc.org
Muirfield Village GC

Úvod
The Memorial založil Jack Nicklaus v roce 1976. Turnaj má status Invitational, hrát může 120 hráčů pozvaných podle řady kritérií.
Přihlášeni jsou Thomas, Rahm, Reed, Cantlay, Conners, Schauffele, DeChambeau, Fitzpatrick, Fowler, Hovland, Kuchar, Leishman, Matsuyama.

Hraje se na hřišti Muirfield Village, které navrhl Jack Nicklaus. Má par 72 a délku 6.759 metrů. Nicklaus je také hostitelem turnaje.

Dotace odměn je 9,3 milionu dolarů, přes 193 milionů korun. Loni zvítězil Jon Rahm.

Turnaj vysílá televize Eurosport2.

Odkazy:  Muirfield Village    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje   Loňské zpravodajství

Sestřih finálového kola 2020