Magical Kenya – albatross a fantastické finále Ondřeje Liesera

2986

European Tour – Magical Kenya Open, Nairobi, Keňa (18. – 21.3.2021, +2 hodiny)

Neděle – finálové kolo
Ondřej Lieser zahrál fantastické finálové kolo. Startoval z 10. odpaliště. Začal opatrně, od jedničky do sedmičky hrál sedm parů a dvě birdie na osmičce a devítce.
V druhé devítce mu upadlo bogey na třináctce, pak ale přišla úžasná série čtyř jamek, na kterých uhrál šest ran pod par. Čtrnáctka birdie, patnáctka albatross, šestnáctka a sedmnáctka birdie. Na poslední jamce uzavřel kolo parem. Celkem ve finále zaznamenal albatross, pět birdie a jedno bogey, 64 ran. Polepšil si o 33 příček a skončil na 33. pozici (-9).
Na nováčka European Tour skvělý výsledek. První Lieserův výdělek je 7.014 Eur a 154. pozice na žebříčku Race to Dubai.

Zvítězil Jihoafričan Justin Harding (-21). Na druhém místě skončil Američan Kurt Kitayama (-19). Třetí místo obsadil Skot Connor Syme (-17).

Další umístění:  5. Langasque (-15), 8. Horsfield, Angles, Hill (-14), 16. Coetzee, Donaldson, Hend, Werman (-12), 24. Fichardt, Rai, 28. Schneider (-10), 33.Ritthammer (-9), 41. Luiten (-8), 47. Kjeldsen, Meronk, Laporta (-7).

Příští týden 23. – 26.3. se od úterý do pátku hraje na stejném hřišti Kenya Savannah Classic. Ondřej Lieser nebude chybět.

Tento turnaj se televizní přenosy nekonaly z logistických důvodů. Pokud pominou, bude další vystoupení Liesera v Keni přenášet GolfChannel.

Leaderboard

Skorkarty Ondřeje Liesera

Magical Kenya Open – slovo vítězů a Ondřeje Liesera

 

 

Ondřej Lieser - foto golf geum
Ondřej Lieser

Sobota – 3. kolo
Dvě birdie a dvě bogey, 72 ran, Even par je dnešní výsledek Ondřeje Liesera. S celkovým skore -2 je po třech kolech na 66. místě.

Na první pozici je Jihoafričan Justin Harding (-16). O dvě rány zpět jsou na druhém místě Veerman, Kitayama a Hend (-14). Veerman hrál nejlepší skore turnaje, čistých devět birdie, 62 ran.

Další pozice: 5. Hill (-12), 7. Ritthammer, Migliozzi, Samooj (-10), 14. Langasque, Angles (-9), 17. Laporta, Meronk, Donaldson (-8), 28. Fichardt (-7), 39. Coetzee, Rai (-6), 47. Schneider, Scalise (-5), 66. Bland (-2).

Leaderboard

Skorkarty Lieser 3. kolo

Getting to know Ondřej Lieser

 

 

Ondřej Lieser - foto golf geum
Ondřej Lieser

Pátek – 2. kolo
Ondřej Lieser začal v druhém kole ve velkém stylu. Startoval z desítky. Hned na prvních čtyřech jamkách zapsal tři birdie a čtvrté na osmé jamce. V polovině kola byl čtyři rány pod parem.
Hůře však zahájil druhou devítku, kde dvěma bogey na desítce a třináctce srazil parádní skore o dvě rány. Na patnáctce přišlo páté a poslední birdie, které pečetilo výsledek 68 ran, tři pod.
S celkovým skore -2 je  český hráč na 59. místě, přesně na aktuální hranicí cutu a prošel do víkendových kol.

V čele jsou Fin Kalle Samooja s Australanem Scottem Hendem (oba -11). Třetí místo dělí Ramsay, Burmester a Syme (-10).

Další pozice: 6. Jacquelin, Harding (-9), 12. Rithammer, Donaldson, Kjeldsen, Migliozzi (-6), 24. Laporta, Rai, Angles, Veerman (-5), 35. Coetzee, Meronk (-4), 44. Schneider, Fichard (-3), 59. Bland, Gagli (-2).
Cutem neprošli: Huinzing, Dorberg, Fernandez-Castano, Paisley, Mansell, Suri, Pulkkanen, Long, McGowan, O.Fisher.

Do třetího kola vyrazí Lieser v sobotu v 6:10 našeho času.

Leaderboard

Skorkarty Ondřeje Liesera

 

Ondřej Lieser - foto golf geum
Ondřej Lieser

Čtvrtek – 1. kolo
V úvodním kole zahrál Lieser 72 ran, jednu nad par. Zapsal tři birdie, dvě bogey a jedno double bogey (+1). Je z toho pozice na 96. místě. Par hřiště byl pro turnaj nastaven na 71 ran.
Vede Francouz Benjamin Herbert (-7). Druhé místo dělí sedm hráčů Samooja, Hill, Syme, Meronk, Horsfield, Jacquelin a Rithammer (všichni -6).

Další pozice: 9. Harding (-5), 14. Langasque (-4) 48. Fichardt, Donaldson (-2), 60. Schneider, Angles, Huizing, Janewattananond, Soderberg (-2), 79. Migliozzi ( E),141. Paisley, Long (+4), 150. McGowan (+6).

Do druhého kola vstoupí Lieser v pátek v 05:40 našeho času z desátého odpaliště.
Televize European Tour zřejmě z logistických důvodů neodvysílá páteční přenos, plánovaný na Golfchannel od 11. hodiny.

Leaderboard     Blog Ondřeje Liesera

 

Ondřej Lieser - foto golf geum
Ondřej Lieser

Úvod
První sezónu v European Tour Ondřej Lieser zahajuje v keňském Nairobi. Koná se zde první ze dvou turnajů keňské série, Magical Kenya Open. Loni byl turnaj kvůli covidu zrušen, obhájcem je tedy Ital Guido Migliozzi, vítěz z roku 2019.

Soupeři Liesera budou Angles, Fichardt, Schneider, Mansell, Ford, Domaldson, Rai, Soderberg, Luiten, Li, McGowan, Coetzee, Paisley, Samooja, Laporta, Meronk a další.

Dějištěm je Karen Country Club s civilním parem 72 a délkou 6.375 metrů.

Dotace odměn je ve výši 1 milion Eur.

Do prvního kola vyrazí Lieser ve čtvrtek, v 10:40 našeho času.

Turnaj vysílá Golfchannel živě v pátek od 11 hodin, v sobotu a neděli od 10:30, s reprízami od 21 hodin.

Odkazy:   Karen CC      Hřiště na satelitní mapě       Stránky turnaje     Blog Ondřeje Liesera

Magical Kenay Open – preview