Chcete se poučit u nejlepších? Vyrazte na turnaje pro špičkové profesionály

788

Propadli jste golfu a už se nemůžete dočkat, až koncem týdne usednete k televizi a budete sledovat profesionální kolegy na různých světových sériích? A co je takhle vidět přímo v akci? Máme pro vás dobrou zprávu – na českých hřištích k tomu budete mít i letos dostatek možností.

Je to už několik let taková pěkná tradice, že na česká hřiště se sjíždějí nejlepší evropští golfisté a golfistky. Loňský složitý rok nabídku sice trochu pokrátil, ale letos se do toho čeští promotéři pustili znovu s plnou vervou a k vidění bude řada významných mezinárodních soutěží včetně nejvyšších evropských sérií.

Vrcholem bude D+D Real Czech Masters, který je součástí European Tour a na Albatrossu se už představila v minulých letech celá řada skvělých hráčů. Mimochodem třeba také Lee Westwood, který bojoval o vítězství na posledních dvou turnajích PGA Tour. V kalendáři si proto zatrhněte termín 19. až 22. srpna.

Uskuteční se zde i dva turnaje Challenge Tour (3.- 6. června Kunětická Hora a 1.- 4. července Kaskáda), která každoročně objevuje nové hvězdy. Příkladem budiž nejen loňský průlet Tour jejího šampióna Ondřeje Liesnera, ale třeba i Francouze Antonio Roznera; ten vyhrál o víkendu katarský turnaj série European Tour, ale ještě před dvěma lety vyhrál akci v Prague City Golf.

Skvělou možností vidět přední hráčky slibuje také Tipsport Czech Ladies Open (25.- 27. června), které se bude hrát už potřetí. Po jedné karlštejnské zastávce našel loni trvalejší domov v Berouně, startovala i Klára Spilková. Vítězka Emily Kristine Pedersen se zde nadechla ke skvělé sezóně, v které kralovala celé Ladies European Tour. Skvělou příležitostí vidět nejlepší české hráčky bude nabízet také již pátý ročník Czech Ladies Challenge (3.- 5. června), který se bude hrát na Konopišti.

Tím však možnost vidět na vlastní oči skvělé hráče nekončí, protože v Česku se budou hrát znovu dva turnaje „třetiligové“ Pro Golf Tour (7.-9. května Ypsilon a 27.-29. srpna Sokolov a Kynžvart).

Pokud byste chtěli mít přehled o talentovaných českých golfistech, pak nezapomeňte na berounské Czech Open (12.-15. srpna), nebo premiérové akce Czech Open Golf Tour (25.-27. června Kaskáda a 3.-5. září Karlštejn).
V obou případech jde o přímou konfrontaci nejlepších profesionálů a amatérů. Šest turnajů chystá rovněž Moneta Czech PGA Tour.

Jak je vidět, Česká republika se stala skutečnou velmocí na pořádání výborně obsazených mezinárodních turnajů. Využijte unikátní možnost odkoukat přímo na hřišti to nejlepší pro svoji hru od těch nejlepších. Golf je jen jeden a česká hřiště jsou (nejen) špičkovému sportu zaslíbena.

Mezinárodní Tour na českém území v roce 2021: