Golf na Olympiádě ženy – Klára Spilková na 23. místě

2144

Olympiáda Tokio 2020  – Golf ženy
(4. – 7.8.2020, +7 hodin)

Sobota – finálové kolo
Klára Spilková uzavřela svojí  účast na olympiádě skvělým výsledkem. V posledním kole hrála pět birdie a tři bogey, 69 ran a s celkovým skore -5 obsadila konečné 23. místo.
Účast Spilkové na olympiádě a její umístění je úspěch. Být 23. mezi světovou elitou je pro ní a pro český golf vysoké sportovní vyznamenání. Nelze nechat bez povšimnutí, že Spilková  dělí svoji pozici se současnou světovou trojkou Inbee Park a že za sebou nechala hráčky jako jsou Henderson, Thomspon, Wolf, Jutanugarn, Minjee Lee nebo Ciganda.

Coubertinovo „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“ stále platí. Bonus v podobě umístění v první třetině hráček na olympijských hrách je však k nezaplacení a veliký důvod k radosti. Jsme na Tebe pyšní Klárko. Velká gratulace a dík.

Zlatou medaili získala Nelly Korda (-17). Krátce před koncem ji dotáhla Japonka Mone Inami. Měla ve skorkartě už devět birdie. Senzace se však nekonala, Japonka tak musela do rozehrávky s Novozélanďankou Lydií Ko, obě mají skore -16. V rozehrávce byla úspěšnější Japonka.

Další umístění: 5. Pedersen (-13), 8. Feng (-11), 9. Saso, Sei Young Kim, Jin Young Ko, Hataoka (-10), 15. Jessica Korda (-9), 20. Kang (-7), 23. Tavatanakit, Inbee Park, Maguire (-5), 29. Ciganda, Minjee Lee, Henderson (-4ú, 34. Babnik (-2),40. Popov (E), 56. Wolf (+13).

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 4. kolo

 

Klára Spilková - foto Stan Badz IGF
Klára Spilková

Pátek – 3. kolo
Třetí kolo na hřišti Kasumigaseki došla Spilková v paru s třemi birdie a třemi bogey, 71 ran. Drží ve třetí desítce pořadí, je na 25. místě (-3).
Začala čtyřmi pary. Na pětce a šestce hrála na obou birdie jednoputtem. Na tříparové sedmičce zahrála první ránu do bunkeru, druhou vyhrála na green, dva putty, bogey. Další bogey přišlo trojputtem na jedenácté jamce. Na sedmnáctce položila drive doprostřed ferveje, přihrávku na green, putt, birdie. Kolo uzavřela bogey na osmnácte. Drive do roughu, druhá na fervej, přihrávka na green, dva putty.

„Kdybych měla být první česká golfistka na olympiádě, která bude okolo dvacátého místa, tak je to krásný a doufám, že půjdu příkladem nějakým dalším, mladším golfistkám, které pak budou moci vylepšovat moje výkony,“ řekla spokojená Spilková do kamery České televize.

V čele je nejžhavější kandidátka na zlato Američanka Nelly Korda (-15). Své skore kola realizovala na prvních osmi jamkách, kde hrála tři birdie a jedno bogey. Od devítky do osmnáctky hrála na každé jamce par.
Vede o tři údery před Indkou Aditi Ashok (-12). Třetí místo dělí čtveřice Lydia Ko, Hannah Green, Kristina Emily Pedersen a Mone Imani, všechna se skore -10.

Další pozice: 7. Hataoka, Sagstrom, Madsen (-8), 10. Feng, Castren, Sei Young Kim,Jin Young Ko (-7), 16. Nuutinen, Maguire, Hyo Joo Kim (-5), 20. Saso (-4) 25. Innbee Park (-3), 29. Jessica Korda (-2), 34. Thompson, Kang (-1), 40. Henderson, Popov, A.Jutanugarn (E), 45. Babnik (+2), 56. Wolf (+11), 60. Daffinrud (+22).

Začátek zítřejších startů je kvůli obavám z bouřek posunut už na 6:30 ráno místního času. Spilková vyrazí v 6:42 ( dnes ve 23:42 našeho času) ve flightu s Inbee Park a Min Lee.

Leaderboard

Spilková pro Českou televizi

Skorkarta Spilkové – 3. kolo

 

Klára Spilková - foto Annie Krčmářová
Klára Spilková

Čtvrtek – 2. kolo
Spilková dnes hrála dvě birdie a jedno bogey, 70 ran, o jednu více než včera. Ztratila 17 pozic a ustoupila na 24. místo (-3), které sídlí s Inbee Park a Minjee Lee.

Dlouhými kroky si pro zlatou medaili kráčí Američanka Nelly Korda. Dnes pokořila olympijské hřiště devíti ranami pod par. Přestože jí na poslední jamce ulétlo jedno double bogey, nasázela na předchozích jamkách eagle a devět birdie, a zapsala rekordní výsledek 62 ran. S celkovým skore -13 vede s náskokem čtyř úderů před trojicí Madsen, Pedersen, Ashok se skore -9.
Lídr prvního kola Švédka Sagstrom klesla na 5. místo (-8).

Další pozice: 6. Jin Young Ko (-7), 9. Lydia Ko (-6), 11. Jessica Korda, Kang, Sei Young Kim, Hataoka, Nuutinen (-4), 34. Tavatanakit, Babnik, Henderson, Saso (E), 39. Popov, Thompson, Wolf (+1).

Kvůli nesnesitelnému vedru a bouřkám uvažují pořadatelé o zkrácení turnaje na tři kola.

Do třetího kola vstoupí Spilková v 00:42 našeho času.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 2. kolo

 

Klára Spilková - foto Ivan Paggio
Klára Spilková

Středa – 1. kolo
Spilková vstoupila do olympijské soutěže skvělým způsobem. Pod spalujícím sluncem hrála v první devítce dvě birdie a dvě bogey, v druhé devítce dvě birdie, 69 ran, dvě pod par. Zařadila se do Top 10 na dělené 7. místo.

V čele je Švédka Maddalene Sagstrom (-5) s čistými pěti birdie, 66 ran.
Druhé místo dělí světová jednička Američanka Nelly Korda s Indkou Aditi Ashok, obě 67 ran (-4). Korda hrála šest birdie a dvě bogey, Ashok pět birdie a jedno bogey.
Světová dvojka Korejka Jin Young Ko dělí  4. místo (-3).

Další pozice: 4. Castren, Ciganda (-4), 7. Inbee Park, Madsen, Hsu, Kang, Sei Young Kim (-2), 16. Hataoka, Lydia Ko, Nuutinen, Pedersen, Hyo Joo Kim (-1), 23. Maguire, De Roey, Wolf, Jessica Korda, Minjee Lee, Popov,  Babnik (E), 36. Thompson (+1), 41. Reid (+2), 47. Henderson (+3), 58. A.Jutanugarn (+6).

Do druhého kola vyrazí česká hráčka v 03:58 našeho času opět ve flightu s Rakušankou Wolf a Belgičankou De Roey.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 1. kolo

 

Úvod
Ve středu, 4. srpna nastoupí Kála Spilková do prvního kola olympijského golfového turnaje. Spolu s ní bude bojovat o medaile šedesátka nejlepších hráček olympijských zemí.
Jsou mezi nimi obě sestry Korda, Jin Young Ko, Kang, Thompson, Inbee Park, Henderson, Hataoka, Feng, Lydia Ko, Pedersen, Castren, Nuutinen, Popov, Maguire, Babnik, Tavatanakit.

„Jsem ráda, že jsem se mohla na olympiádu připravovat v klidu doma, kde jsem strávila po návratu z LPGA čtrnáct dní. “ řekla Klára Spilková, která se do Tokia vydala i se svým přítelem a současně caddiem Seanem Davidsonem. Právě on jí nesl bag loni v lednu při LPGA v Boca Raton, kde dosáhla svého dosud nejlepšího výsledku v sérii, a sice 8. místa.

„Na olympiádu se samozřejmě moc těším. Jsem zvědavá na hřiště a doufám, že se co nejdřív dostanu na cvičná kola, i když nyní tam bude probíhat turnaj mužů. Dokonce jsem dříve uvažovala, že bych se do Tokia vypravila loni, abych hřiště poznala, ale covidová doba to bohužel neumožnila. Snad mi nějaké informace dá také Ondra Lieser, který hrál turnaj od čtvrtka,“ uvedla česká reprezentantka.

Hřiště Kasumigaseki Country Clubu má par 71 a délku 6.076 metrů

Spilková vyrazí do prvního kola v 02:03 našeho času.

Leaderboard

Odkazy:   Kasumigaseki CC    Hřiště na satelitní mapě   Stránky Olympiády