MMČR na rány 2021- mistry jsou Jakubčík a Ryšková

1156

ČGF – Mezinárodní mistrovství ČR na rány 2021, Kunětická Hora (4. – 7.8.2021)

Sobota – finálové kolo
Mezinárodní Mistrovství na rány 2021 na Kuňce se ve všech směrech vydařilo. Přálo počasí a hřiště bylo v perfektním stavu.
Přes hojnou a kvalitní zahraniční účast zůstaly oba tituly doma. Účast zahraničních hráčů v boji o tituly  zvýraznilo mezinárodní charakter šampionátu.

Mezinárodními Mistry ČR se stali Filip Jakubčík a Hana Ryšková. Stříbrné medaile získali Slovinec Gal Patrik Stirn a Jana Melichová. Bronzoví  jsou Dominik Pavouček a Francouzka Adela Cernousek.

Jakubčík zvítězil celkovým skore -9. Stíhali ho Stirn a Bača s Pavoučkem, ale nedostihli. Jakubčík si nechal nejlepší výsledek na finálové kolo, kdy hrál pět birdie a jedno bogey, 68 ran. Po mistrovství už má hendikep +6,7.

Ryšková vedla od začátku do konce (-7). Pro titul Mistryně si došla s náskokem dvou úderů na Janu Melichovou (-5). Největší z favoritek Denisa Vodičková začala dobře prvním kolem za 69, v druhém však uklouzla na 78 a ztrátu už nedohnala. Skončila na 9. místě (+3).
Ryšková má po mistrovství hendikep +6,4.

Fenoménem je jedenáctiletý Louis Klein. Mezi padesátkou dospělých hráčů, kteří prošli cutem se umístil 15. místě (+4). Z bílých odpališť hrál 71,70,75 a 76 ran. V tomto věku už má hendikep +3.

„Děkuju všem, kdo se podíleli na úspěchu tohoto šampionátu. Hostitelskému resortu, všem hráčům, greenkeeperům, rozhodčím, dobrovolníkům a mnoha dalším,“ poděkoval ředitel turnaje Luboš Klikar. „Jsem rád, že šampionátu ve východních Čechách konečně přálo počasí. Nejen díky tomu jsme v tomto týdnu viděli vynikající golf a výsledky hluboko pod par skvěle připraveného hřiště. Poprvé v historii MM ČR ve hře na rány v kategorii žen startovaly jen hráčky s výrazně plusovým hendikepem. Téměř stejné to bylo i v kategorii mužů. Jsem rád, že zlaté medaile zůstaly doma, tak to má být. Současně mě těší, že na stupně vítězů přišli i zahraniční hráči – stříbrný Gal Patrik Stirn ze Slovinska a bronzová Adela Cernousek. Francouzka, která díky svým kořenům hovoří plynule česky. Jednou větou – byl to po všech stránkách povedený týden ve východních Čechách. Gratuluju oběma vítězům – Haně Ryškové a Filipu Jakubčíkovi – jakož i všem dalším 154 hráčům a hráčkám, kteří se postavili na start tohoto turnaje. Příští MM ČR ve hře na rány v roce 2022 bude hostit jeden z moravských golfových resortů. Věřím, že hráčská konkurence bude ještě lepší než letos,“ uzavřel Klikar krátké zhodnocení mistrovství.

Konečné pořadí

 

Pátek – 3. kolo
Do třetího kola mužské soutěže prošlo cutem 49 hráčů. Do vedení se probojovali čerstvý midamatérský mistr ČR Dominik Pavouček a Matěj Bača (oba -6). Pavouček hrál šest birdie a dvě bogey, 68 ran, Bača čisté tři birdie, 69 ran.
Lídr předchozího kola Filip Jakubčík došel v paru se čtyřmi birdie, dvěma bogey a jedním double bogey. Ustoupil na třetí pozici (-5). Na vedoucí dvojici ztrácí pouze jeden úder, což slibuje napínavé finále.

Další pozice: 6. Groh. J.Janda (-1), 8. Choi, Benák, Obtmeier, Klein (E), 13. Ponzano (+1), 14. Ráža (+2), 17. Kötel, Novák (+4), 20. Melichar, Formánek (+5), 24. Zušťák (+6),  27. L.Janda, Tomi (+9), 34. Tichý, Janík (+10).

V ženské soutěži  prošlo cutem 25 hráček. Pořadí na prvních třech místech se nezměnilo. Vedení pevně drží  Hana Ryšková (-8). Dnes hrála čtyři birdie a jedno bogey, 69 ran. Vede o tři údery před Němkou Katharinou Anglett (-5). Na třetím místě zůstává Francouzka Adela Cernousek (-3).

Další pořadí: 4. Vítů, Melichová (-1), 6. Dolečková, Jumagulová (+2), 8. Hurtová (+3), 12. Bujáková, Saint Germain, Vodičková (+5), 16. Křenková, Vahalová (+6).

„Pátek byl fantastický den na špičkový golf! Po včerejším vytrvalém dešti si hráči, kteří prošli cutem, vybrali zaslouženou odměnu. Odpovídají tomu i výsledky pod par u řady z nich. Moc se těším na finálový den, který slibuje dramatickou podívanou i pro případné diváky. Jsou srdečně zváni na Kunětickou Horu,“ řekl ředitel turnaje Luboš Klikar.

Leaderboard:   muži   ženy

 

Filip Jakubčík a Hana Ryšková - foto Ivan Paggio
Filip Jakubčík a Hana Ryšková

Čtvrtek – 2. kolo
V mužské soutěži převzal vedení favorizovaný Filip Jakubčík (-5). Dnes hrál tři birdie a jedno bogey, 70 ran. O ránu zpět je Jaroslav Bareš (-4). Třetí místo dělí Matej Bača, Louis Klein a Jakub Hejlek (-3). Třetí místo žákovského vicemistra ČR, jedenáctiletého Lousie Kleina je obdivuhodné.
Lídr předchozího kola Ital Ponzano se v druhém kole zhoršil o šest ran, 74 a ustoupil na 6. pozici (-2).

Další pozice:  6. Benák, Obtmeier, Pavouček (-2), 12. Jakub Janda, Ráža, Choi, Groh (+2), 18. Janík, Formánek, Mlýnek (+3), 24. Tomi, Lukáš Janda, Novák (+4), 34. Tichý (+6),  44. Lisý (+7).
Cutem neprošli:  Siwy, Kotrba, Jeřicha, Stoulil, Nestrašil, Kostelka, Balatka, Jizdný.

V ženské soutěži drží otěže Hana Ryšková (-5). Dnes se sice zhoršila o pět úderů, hrála čtyři birdie, dvě bogey a jedno double bogey, 72 ran, v paru, ale o vedení nepřišla, dokonce získala náskok tří úderů na druhé v pořadí. Vedoucí hráčce totiž odpadly nejbližší pronásledovatelky Němka Katharina Anglett a Denisa Vodičková. Anglet hrála dvě bogey, 74 ran a odsunula se na 4. místo (+2).
Nebývale špatný výsledek přinesla favoritka Denisa Vodičková. V druhém kole hrála jediné birdie a sedm bogey, 78 ran. Propadla se 11. pozici (+3).
Nejlepším skore kola 68 se vytáhla Kazaška Rivekka Jumagulova. Přinesla čtyři čisté birdie a vyskočila o šestnáct pozic na druhé místo, které dělí s Francouzkou Adelou Cernousek (obě -2).

Další pořadí: 5. Dolečková, Melichová (-1), 7. Ebner, Vítů (E), 9. Macková, Andrýsová (+2), 11. Vahalová, Saint Germain (+3), 18. Bujáková, Hurtová (+4), 20. Křenková (+5), 24. Váchová (+6).
Cutem neprošly: Sofie Dimitrova, Zrníková, Sára Dimitrova, Hlinomazová, Stará, Sionková, Burdová.

Druhé kolo mužů probíhá.

Leaderboard:   muži   ženy

 

Filippo Ponzano a Hana Ryšková - foto Circolo golf Torino a Ivan Paggio
Filippo Ponzano a Hana Ryšková

Středa – 1. kolo
V mužské soutěži si s hřištěm na Kunětické Hoře nejlépe poradil Ital Filippo Ponzano. Hrál šest birdie a jedno double bogey, 68 ran, čtyři pod par.
O jednu ránu zpět jsou na druhém místě čtyři hráči s výsledkem 69 ran. Favorit Filip Jakubčík, který na zdolání osmnácti jamek spotřeboval šest birdie a tři bogey, Vítek Novák se stejným počtem birdie i bogey, Jakub Bareš s pěti birdie a dvěma bogey, Jakub Hejlek se čtyřmi birdie a jedním bogey.

Další pozice: 8. Groh, Klein, Bača, Mlýnek, Ráža (-1), 15. Pavouček, J.Janda, Zušťák, Ferrero (E), 20. Šustek, Tomi, Tichý, L.Janda (+1), 31. Choi, Benák, Formánek (+2), 37. Kötel, Lisý, Janík (+3), 61. Jeřicha, Balatka (+5), 79. Siwy (+7), 95. Hlaváček (+10).

Ženská soutěž má kvalitní start, pod parem je celé Top 10. Vedení se ujala Hana Ryšková (-5). Zahrála čistých pět birdie, 67 ran. Na druhé místo se postavila Němka Katharina Aglett (-4). Ve skorkartě má eagle, pět birdie a tři bogey, 68 ran.
Třetí místo dělí Denisa Vodičková, Michaela Marková a Jana Melichová, všechny se skore 69 ran (-3).

Další pozice: 6. Hurtová, Vítů, Dolečková, 9. Bujáková (-1), 11. Saint Germain, Vahalová (E), 13. Hlinomazová (+1), 18. Jumagulova, Zrníková (+2), 25. Macková, Křenková, Sára Dimitrova, Sofie Dimitrova (+3), 32. Sionková (+4), 36. Frýdlová, Burdová (+5).

Leaderboard:   muži   ženy

Musím hráčům poděkovat za velmi dobré tempo hry i výborné výkony. Jsem také rád, že do bojů o nejvyšší příčky se zapojila i řada zahraničních startujících, velmi dobře si vedli někteří náhradníci,“ okomentoval dnešní dění ředitel šampionátu Luboš Klikar.

Šampionát přišel o dva hráče. „Vojta Pavelka podepsal nižší skóre, sám nám to přišel oznámit a byl diskvalifikován. Filip Lanč odstoupil v polovině hřiště kvůli zraněnému zápěstí,“ vysvětlil Klikar.

 

Úvod
Od středy do soboty tohoto týdne se na Kunětické Hoře odehraje nejvýznamnější turnaj amatérské sezóny, nejvyšší soutěž jednotlivců, Mezinárodní mistrovství České republiky na rány.

O mužský titul budou bojovat letošní suverén, dorostenecký mistr Česka a Německa Jakubčík, juniorský mistr Pavelka, jamkový mistr Siwy, Balatka, Novák, J. Janda, Tomi, Benák, Hlaváček.

V ženském poli jsou mistryně ČR na rány 2020 a letošní dorostenecká mistryně Vodičková, juniorská mistryně Vahalová, Hurtová, dále Melichová, předloňská mistryně Ryšková, objev sezóny Sionková, čerstvá mistryně Rakouska Vítů, Saint Germain, jamková mistryně Zrníková, Bujáková. Po čase v Česku opět ukáže Rivekka Jumagulova z Kazachstánu.

Loňský titul bude obhajovat pouze Denisa Vodičková. Držitel titulu Matyáše Zapletal už je mezi profesionály.

Přihlášeno je 105 hráčů a 51 hráček ze 14ti zemí. Hraje se 4×18 jamek na rány bez vyrovnání, na úpravu HCP. Po dvou kolech bude proveden cut pro nejlepších 48 hráčů a 24 hráček.

Ředitelem mistrovství a hlavním rozhodčím je Luboš Klikar, rozhodčími Ivo Pavlík, Petr Rada, Michael Voigts, Jiří Zuska.

Leaderboard:   muži   ženy

Odkazy:    GR Kunětická Hora   Hřiště na satelitní mapě   Stránky mistrovství  Loňské mistrovství na Golf1.cz

 

Přehled Mistrů ČR na rány

 

Sestřih Mezinárodního mistrovství ČR na rány 2020,  Karlštejn

 

Sestřih Mezinárodního mistrovství ČR na rány 2019, Karlovy Vary