LIV Golf Portland – zvítězil Branden Grace a tým 4 Aces

1494

LIV Golf – LIV Golf Invitational Portland, Oregon, USA (30.6. – 2.7.2022, -9 hodin)

Sobota – finálové kolo
Závěrečným kolem s výsledkem 65 ran s osmi birdie a jediným bogey přeskočil Jihoafričan Branden Grace vedoucího Mexičana Carlose Ortize a zvítězil o dvě rány (-13). Ortiz skončil druhý (-11). Třetí místo obsadil Patrick Reed (-9).

Branden Grace získal celkem odměny v závratné  výši 4,25 miliony dolarů. Za individuální umístění 4 miliony a podíl 250.000 dolarů z 1 milionu, který získal jeho tým Stinger za druhé místo.

V týmech vyhrál 4 Aces (-23) ve složení Johnson, Perez, Reed a Gooch. Tito hráči si rozdělí 3 miliony dolarů za vítězství týmu.  Druhý skončil  Stinger  (-16), třetí  Fireballs (-12).

Vítězi úvodního turnaj LIV Golf v Londýně Jihoafričan Charl Schwartzel se skončil na 39. místě (+8).

Další umístění: 4. Johnson (-9), 10. DeCahmebau (-2), 11. Ancer, (-1), 16. Westwood (E), 20. B.Koepka (E), 26. Bland (+5), 35. McDowell (+7), 42. Mickelson (+10),

Poslední jamka Brandena Grace

Dustin Johnson - foto Getty Images
Dustin Johnson

Pátek – 2. kolo
Dustin Johnson hrál druhý den 68 ran s osmi birdie a čtyřmi bogey a dotáhl ve vedení Mexičana Ortize (oba -8). O dvě rány zpět je na 3. místě Jihoafričan Branden Grace (-6).
V soutěži týmů navýšil 4 Aces vedení na -15 před Stinger (-11).

Další pozice: 5. B.Koepka, Reed (-4), 10. DeChambeau (-3), 14. Kaymer, Wolff (-1), 17. Ancer (E), 23. Garcia (+2), 27. Schwartzel, Westwood  (+3), 36. Mickelson, McDowell (+6), 38. Wiesberger )+7), 41. Poulter (+8).

Leaderboard

Sestřih  2. kola

Carlos Ortiz - foto titleist.com
Carlos Ortiz

Čtvrtek – 1. kolo
První kolo zvládl nejlépe Mexičan Carlos Ortiz, 67 ran (-5). Druhé místo zaujal Dustin Johnson (-4). O třetí místo se dělí Pat Perez, Hideto Tanihara a Branden Grace.
V Týmech vede 4 Aces Dustina Johnsona před Stinger Louise Oosthuizena. Na třetím místě jsou Taniharovo Torque a  Fireballs Sergia Garcii.

Další pozice: 6. Koepka (-2), 9. Kaymer (-1),  14. Wolff, Reed, DeChambeau (E), 21. Ancer (+1), 25. Schwartzel (+2), 30. Mickelson, Garcia, Na (+3), 37. Westwood (+4), 41. Wiesberger (+5), 45. McDowell (+7).

Leaderboard

Sestřih  1. kola

Pumpkin Ridge - foto pumpkinnridge.com
Pumpkin Ridge

Úvod
Po londýnské premiéře přichází druhý pořad osmidílné superbohaté série LIV Golf, tentokrát v americkém Portlandu.

Formát je stejný: canon start,  48 hráčů, 12 týmů, tři kola bez cutu, královské odměny.
Hrát budou Johnson, Mickelson, DeChambeau, Westwood, Reed, Garcia a nově Koepka, Ancer, Wolf, Na, Oosthuizen, Reed, Wiesberger, Harding, Poulter, Schwartzel, Gooch, McDwell, Kaymer.

Týmy

Souhrn odměn celé série je astronomických 255 milionů dolarů.
Každý turnaj má Prize money 25 milionů dolarů.
Pro soutěž jednotlivců 20 milionů, z toho 4 miliony pro vítěze až 120.000 pro posledního hráče.
Dále 5 milionů pro týmy: 3, 1,5 a 0,5 milionu pro první tři.
Po prvních sedmi turnajích bude mezi první tři jednotlivce rozděleno 30 milionů dolarů (18, 8 a 4 miliony).

Osmý turnaj, Team Championship na konci sezóny se hraje na jamky a rozdělí mezi týmy dalších 50 milionů dolarů. Pro vítězný tým  16 milionů až 1 milion pro poslední.

Dějištěm druhého turnaje je klub Pumpkin Ridge v Oregonu, třicet kilometrů západně od Portlandu. Hrát se bude kombinace 12 jamek hřiště Ghost Creek a šest jamek Witch Hollow. Par je 72, délka 6.987 metrů.

První turnaj v Londýně vyhrál Jihoafričan Schwartzel.

Živý přenos lze sledovat na stránkách livgolf.com.