Napoleaová a Vlašínová uspěly na Sunshine Tour v Jižní Africe

1110

Sunshine Ladies Tour – Cape Town Ladies Open, Kapské město, Jižní Afrika
(7. – 9.4.2021)

Pátek – finálové kolo
České profesionálky Kateřina Vlašínová a Kristýna Napoleaová uspěly v Cape Town Ladies Open, prvním turnaji Ladies Sunshine Tour 2021 v Kapském Městě.  V silné konkurenci elitních domácích a francouzských hráček prošly cutem a dosáhly na dobré umístění.

Kateřina Vlašínová dohrála jako první z Češek. Na závěrečný den si nechala nejlepší výsledek ze tří kol. Tři birdie, dvě bogey a jedno double bogey, 75 ran, jednu nad par. S celkovým skore +9 skončila v v první dvacítce pořadí, na 19. místě. Za umístění obdržela odměnu 3.590 randů, zhruba 5.400 korun.
Kristýna Napoleaová dnes zahrála svůj nejslabší výsledek na turnaji, 79 ran se dvěma birdie a sedmi bogey. Skončila na 23. místě (+11) s odměnou 3.340 randů, zhruba 5.000 korun.

Zvítězila Francouzka Manon Gidali v rozehrávce s domácí Carou Gorlei (obě -4). Třetí skončila domácí Lejan Leewthwaite (-2) .
Další umístění: 5. Bregman (+1), 7. Pace (+2), 9. Hall (+3), 10. Dlamini (+4), 12. Peronnin (+5), 15. Garcia, Parker (+7), 22. Pegova (+10), 27. DePradenne (+13).

Obě Česky se příští týden v Johannesburgu účastní dalšího turnaje Sunshine Tour – Jabra Ladies Classic pro 120 hráček, kde se k nim přidá Šideri Váňová. Turnaj má trojnásobně vyšší Prize Money, 600.000 randů, zhruba 900.000 korun.

Konečné výsledky

Skorkarta Vlašínová – 3. kolo

Skorkarta Napoleaová – 3. kolo

 

Kristina Napoleaová a Kateřina Vlašínová - foto Tristan Jones LET
Kristina Napoleaová a Kateřina Vlašínová

Čtvrtek – 2. kolo
Kristýna Napoleaová došla z Češek první. Zahrála stejně jako včera. Dnes startovala z jedničky odpaliště. V první skvělé devítce hrála tři birdie a dvě bogey, jeden úder pod parem. Druhou devítku i dnes pokazila, tentokrát dvěma bogey a jedním double bogey, čtyři nad. Celkem 77 ran. S celkovým skore +6 je na 19. místě s jistotou postupu do zítřejšího finále. Cut se posunul na aktuální hodnotu +9.
Vlašínová startovala z 10. odpaliště. První devítku se dvěma birdie a jedním bogey hrála jeden úder pod par. V druhé devítce přinesla jedno birdie a čtyři bogey, tři nad par. Celkem 76 ran. Zlepšila se o čtyři údery a s celkovým skore +8 také postoupila do zítřejšího finále.

V čele jsou dvě Jihoafričanky se skore -5: amatérka Catlyn Macnab a včerejší lídr Cara Gorlei.  Na třetím místě osaměla Francouzka Manon Gidali (-3).

Další pozice: 4. Pace (-2), 7. Bregman, Peronnin (+2), 11. Dlamini (+3), 19. Pagova, Garcia (+6), 25. DePradenne, Caudal, Parker (+8).
Cutem neprošly: Dreher, Moosmann, Pietri.

Do závěrečného kola vstoupí Kateřina Vlašínová v 7:40 a Kristýna Napoleaová v 8:10 hodin.

Leaderboard

Skorkarta Napoleaová – 2. kolo

Skorkarta Vlašínová – 2. kolo

 

Kristina Napoleaová a Kateřina Vlašínová - foto Tristan Jones LET
Kristina Napoleaová a Kateřina Vlašínová

Středa – 1. kolo
Z Češek dnes lépe odstartovala Kristýna Napoleaová. Po první devítce byla se třemi birdie a dvěma bogey jednu ránu pod parem. Pokazila druhou devítku, kde hrála jedno birdie, tři bogey a jedno double bogey, čtyři nad par. Celkem 77 ran. Se skore +3 je na 21. místě.
Kateřina Vlašínová hrála tři birdie, pět bogey a dvě double bogey, 80 ran šest nad par. Je na 36.místě (+6).

V čele je domácí hráčka Cara Gorlei -3. Vede o ránu před Skotkou Rachel Taylor (-2). Jedině tyto dvě hráčky se v prvním kole dostaly pod par hřiště.
Třetí pozici dělí dvě domácí hráčky Nadia van der Westhuizen s amatérkou Caitlyn Macnab a Francouzka Manon Gidali (všechny E).
Cut pro druhé kolo je aktuálně na hodnotě +6.

Další pozice:  6. Peronnin, Parker (+1), 12. Bregman, Pace, Pegova (+2), 32. De Pradenne (+5), 26. Dlamini(+6), 44. Caudal, Dreher (+7), 48. Garcia (+8).

Do druhého kola vyrazí Napoleaová v 7:40 z jedničky a Vlašínová v 8:00 z desítky. V Kapském Městě je stejný čas jako u nás.

Leaderboard

Skorkarta Napoleaová – 1. kolo
Skorkarta Vlašínová – 1. kolo

 

Kristina Napoleaová a Kateřina Vlašínová - foto Tristan Jones LET
Kristina Napoleaová a Kateřina Vlašínová

Úvod
České profesionálky Kateřina Vlašínová a Kristina Napoleaová se v Kapském městě účastní tříkolového turnaje Cape Town Ladies Open.
Soupeřkami jim budou místní hvězdy Lee Anne Pace, Stacy Bregman a Nicole Garcia. Přijedou Francouzky Caudal, Peronnin, De Pradenne, Gidali, Dreher, Angličanka Parker. Pořadatel přizval do turnaje také dvacítku místních amatérek.

Hraje se na parkovém hřišti Royal Cape GC, nejstarším v Jižní Africe s neobvyklým parem 74. Je dlouhé 5.8020 metrů.

Dotace odměn je 200.000 randů, v přepočtu zhruba 300.000 korun. Loni zvítězila domácí Lee Anne Pace.

Do prvního kola vyrazí Vlašínová v 8:10 z desátého odpaliště. Napoleaová startuje v 8:40, také z desítky. V Kapském Městě je stejný čas jako u nás.

Leaderboard

Odkazy:   Royal Cape GC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje

Royal Cape Golf Club