ČGF – velké změny v agendě golfových soutěží v ČR

1263

Česká golfová federace publikovala na svém webu informaci o významných změnách v systému soutěží v Česku.

Nově vznikne Czech Open Golf Tour, společná túra mužů pro amatéry a profesionály.
„Letos uspořádáme dva pilotní otevřené turnaje na 54 jamek – jeden na Kaskádě, druhý na Karlštejně. Pokud oba dopadnou dobře a hráči o ně budou mít zájem, v roce 2022 spustíme sérii až pěti takových turnajů. Počítáme v nich s účastí 70 až 80 amatérů a až 40 profesionálů včetně menšího kontingentu profesionálů ze zahraničí,“ říká technický ředitel ČGF Luboš Klikar. Dotace budou do výše 10.000 Eur a po změně amatérského statusu od roku 2022 budou moci odměny inkasovat i amatérští hráči, do statusem stanovené výše (zřejmě 750 dolarů).

Zavedená Czech Golf Amateur Tour bude pokračovat i po vzniku nové série v roce 2022, jen se změní poměr mezi startujícími hráči a hráčkami ve prospěch většího počtu dívek a žen.

Mistrovství družstev Extraligu čeká snížení počtu hracích dnů a změna obvyklých termínů na prázdninové tak, aby kluby mohly vyslat i své nejlepší hráče. „Tedy i ty, kdo ve stále větším počtu odjíždějí studovat a hrát do Spojených států,“ vysvětlil Klikar. „Na rozdíl od dřívějších dvou víkendových kvalifikací a finále na přelomu srpna a září se bude hrát jeden tříkolový turnaj na rány v červnu. Červencové finále, jehož se změny nijak nedotknou, bude zahrnovat čtvrté kolo kvalifikace a tři dny jamkové hry v Play-off a Play-out,“ upřesňuje technický ředitel ČGF. „Třídenní extraligová kvalifikace na rány v červnu navíc umožní zařazení tohoto turnaje do Světového amatérského žebříčku,“ doplnil Luboš Klikar.

Midamatérem od 25 let. Až dosud to byli midamatéry hráči a hráčky od 30 do 49 let. Nově je midamatérem hráč(ka), který v roce pořádání soutěže oslaví 25. narozeniny.

Informace ČGF o změnách   Kalendář akcí ČGF 2021