Mistry ČR na jamky 2020 jsou David Siwy a Sára Zrníková

915

ČGF – Mezinárodní mistrovství České republiky ve hře na jamky, Kácov
(23. – 25.8.2020)

Mistrovství republiky na jamky není tak populární jako mistrovství na rány, obsazenost předními hráči je obvykle  skromnější. Také letos chybí mnoho hráčů ze špičky žebříčku. V mužích namátkou Zuska, Jakubčík, Tichý, Hlaváček. V ženské části chybí celá špička žebříčku, zde ale může být důvodem příprava našich nejlepších žen na turnaj LET v Berouně, který začíná v pátek.

Na úvod se hrála jednokolová kvalifikace na rány pro rozřazení do pavouka, následovaly vyřazovací zápasy na jamky. Do pavouka jamkovky vstoupilo nejlepších 32 mužů a nejlepších 16 žen konečného pořadí kvalifikace. Traduje se, že vítěz kvalifikace se nikdy nestane mistrem. Platí to i letos. David Melichar vypadl v druhém kole a Natálie Bartoníčková hned v prvním.

Do finálových bojů se mužským pavoukem probojovali David Siwy a Ondřej Melichar. Siwy postoupil přes Boháče, Salčáka, Strýčka a Zapletala. Melichar prošel přes Čmiela, Formánka, Tomiho a Rážu.
Ve finálovém souboji mužů skončila hra na 16. jamce. David Siwy zvítězil 3/2 a stal se Mezinárodním mistrem České republiky ve hře na jamky 2020.
V souboji o třetí místo získal bronz získal Matyáš Zapletal. Filipa Rážu porazil na 18. jamce 1Up.

Pavouk muži

V ženské části mistrovství se do finále probojovaly Agáta Vahalová a Sára Zrníková. Vahalová prošla do finále přes Horákovou, Miriam Barcalovou a Kedroňovou. Zrníková se do finále probojovala přes Hoškovou, Starou,  a Chlostovou.
Finálový zápas žen byl vyrovnaný. Sára Zrníková zvítězila nad Agátou Vahalovou až na 19. jamce.
V zápase o třetí místo  získala bronzovou medaili Veronika Kedroňová vítězstvím nad Terezou Chlostovou 2/1.

Pavouk žen

Mistrovství se konalo na hřišti Panorama v Kácově s parem 72 a délkou 6.381 metrů pro muže a 5.438 metrů pro ženy.

Kvalifikace muži  Kvalifikace ženy

Ředitelem mistrovství a hlavním rozhodčím byl Dalibor Procházka, rozhodčími Miroslav Zelený a Petr Rada.

Odkazy:  Panorama Kácov   Hřiště na satelitní mapě   Stránky mistrovství   Webkamera