Euroepan Young Masters Mladá Boleslav – doma zůstalo stříbro

1392

EGA – European Young Masters, Mladá Boleslav (27. – 29.8.2020)

Sobota – finálové kolo
Mistrovství Evropy smíšených družstev do 16 let – European Young Masters v Mladé Boleslavi skončilo úspěchem hráčů Německa. Z Mladé Boleslavi odváží dvě zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili.
Mistrem Evropy se stal tým Německa ve složení Tom Haberer, Carl Siemens, Emilie Von Finckenstein a Charlotte Back.
Druhé místo obsadil tým České republiky ve složení Matěj Bača, Dan Hlaváček, Denisa Vodičková a Klára Hurtová.
Třetí místo dobyl tým Itálie ve složení Flavio Michetti, Pier Guido Fenoglio, Francesca Fiorellini a Charlotte Cattaneo.

V jednotlivcích získali zlaté medaile Francouz Maxence Giboudot a Němka Emilie Von Finckenstein, stříbro Švéd Wilmer Edero a Němka Charlotte Back, bronz si odváží Němec Tom Haberer a Češka Denisa Vodičková.

Matěj Bača skončil mezi jednotlivci na 4. místě, Dan Hlaváček na 11. místě. Druhá česká hráčka Klára Hurtová obsadila 9. místo.

„Těší mě, že jsme v posledním kole zahráli nejlepší výsledek v soutěži, naše výkony gradovaly. V minulosti nám závěry nevycházely, ale tentokrát jsme se zlepšovali den po dnu. Včera jsme si na týmovém mítinku slíbili, že tomu dáme dnes maximum. Během celého turnaje jsme ztráceli v krátké hře, ale dnes především Denisa předvedla skvělou hru. Ale třeba je pochválit i Kláru, která dnes udělala hodně pro týmový úspěch,“ řekl pro server cgf.cz kapitán českého týmu Petr Šavrda.

Slavnostního závěrečného ceremoniálu se za EGA zúčastnil past prezident Pierre Bechman, Stefano Sardi, Christine Petit Martin, za ČGF prezident Zdeněk Kodejš, technický ředitel Luboš Klikar a sportovní ředitel Petr Šavrda.

Konečné výsledky

foto Ivan Paggio

 

Ilustrační foto - ČGF Luboš KlikarÚvod
European Young Masters je mistrovství Evropy smíšených družstev do 16 let. Tým je složen ze dvou chlapců a dvou dívek. Původně se EYM mělo konat v dubnu. Kvůli koronaviru bylo přeloženo na srpen.
Přihlášeno je 70 hráčů a 21 týmů. Nepřijedou však týmy Anglie, Finska, Norska, Skotska, Irska, Španělska, Walesu, které z bezpečnostních důvodů výjezdy reprezentace zrušily.
Českou republiku reprezentují Matěj Bača, Dan Hlaváček, Klára Hurtová a Denisa Vodičková. Vodičková je papírově nejsilnějším hráčem s hendikepem +6,0.

Loni se EYM konalo na Kunětické Hoře. Pro nepřízeň počasí bylo zkráceno na dvě kola. Individuální tituly mistrovské tituly získali Nor Michael Alexander Mjaaseth a Němka Paula Schulz Hansen.
Z Čechů skončili Jakubčík a Hlaváček v TOP 10,  Vodičková na 25. a Chlostová na 38. místě. V Poháru národů zvítězil tým Německa. Češi skončili na 7. místě.

Česko bylo na EYM nejúspěšnější v roce 2009 v Paříži, kde Spilková zvítězila o 14 ran v individuálním hodnocení a český tým ve složení Procházka, Suchan Spilková, Vlčková získal zlatou medaili.  V roce 2016 ve Švýcarsku získal český tým zlato v Poháru národů.
EYM se koná od roku 1995 a mezi vítězi jsou Sergio Garcia, Suzann Pettersen, Rafael Cabrera Bello, Azahara Munoz, Carlota Ciganda, Carly Booth, Matteo Manassero, Lisa Maguire nebo Renato Paratore.

Leaderboard

Odkazy:  Golf Mladá Boleslav   Hřiště na satelitní mapě    Stránky šampionátu

European Young Masters 2019 – Kunětická Hora

 

European Young Master 2019 – Kunětická Hora

foto Ivan Paggio 2019