MČR žáků a kadetů 2021 Mstětice – známe čtyři nové mistry ČR

713

ČGF – Národní mistrovství ČR žáků a kadetů, Mstětice (30.6. – 2.7.2021)

Pátek – finálové kolo
Den plný deště o různé intenzitě a délce silně znepříjemnil i poslední den boje o nejmladší medaile. Přes nepřízeň počasí mladým golfistů vydržela dobrá nálada a podávali skvělé výkony.
Máme čtyři nové Mistry České republiky v golfu. Z Národního mistrovství České republiky kadetů a žáků vzešli:

Mistr České republiky kadetů Jakub Hejlek z GC Kunětická Hora
Mistryně České republiky kadetek – Denisa Vodičková z Beskydského GK
Mistr České republiky žáků Václav Švub jr. z GC Svratka 1932
Mistryně České republiky žákyň Ester Otiepková z GC Brno

Medailisté

„Od rána až do dohrání poslední skupiny nepřestalo pršet. Hřiště a hlavně hráči si s tím přesto skvěle poradili,“ řekl ředitel turnaje Luboš Klikar serveru cgf.cz. „Poděkování patří Golf Clubu Mstětice a týmu greenkeeperů, kteří v těchto podmínkách hřiště udrželi na soutěžní úrovni. Jsem rád, že jsme šampionát dokázali dohrát podle plánu. Klíčové bylo dokončení druhého kola i přes přerušení kvůli bouřce a lijáku. Moc se těším na další turnaje těchto věkových kategorií, neboť s mladými nadějemi se skvěle spolupracuje.“

Konečné pořadí

 

 

Mstětice - foto golfmstetice.cz
Mstětice

Čtvrtek – 2. kolo, cut
Kadeti
Na prvním místě je Jakub Hejlek z Kunětické Hory (+2). Druhý je Petr Pololáník z Kaskády (+). Třetí místo dělí Jiří Látal z Olomouce a Dennis Klíma z Berouna (oba +8).
Do finále postoupilo 18 kadetů.

Kadetky
Vede Denisa Vodičková z Ropice (-3) o čtyři údery před domácí Lucií Váchovou (+1). Ze třetího místa vyjde do pátečního finále Agáta Křenková ze Slavkova (+5). Vodičková je jediná účastnice šampionátu se skore pod parem.
Do finálového kola postoupilo 15 kadetek.

Žáci
Vede Václav Švub (+1) ze Svratky. Druhé místo dělí dva hráči z Albatrossu Matouš Zach a Louis Klein (oba +4).
Do finále postoupilo 24 žáků.

Žákyně
Vede Ester Otiepková z Kaskády (+5) před Veronikou Černou z Dobrouče (+8) a Viktorií Trůkovou z Plzně (+9).
Do finálového kola postoupilo  15 žákyň.

„Dnes to byl dlouhý a náročný den,“ hlásí ze Mstětic ředitel turnaje Luboš Klikar„Předpověď uváděla jen mírný déšť, nakonec jsme schytali dva silné lijáky – těsně před odpoledními starty žáků a kadetů od 12,30 hod. a pak kolem půl páté. Hru jsme museli přerušit v 16,40, od 17,50 hod. se už ale zase hrálo. Spousta zlověstných mraků se nám přitom ještě vyhnula, takže jsme krátce po 20. hodině druhé kolo dohráli. Chtěl bych moc poděkovat všem chlapcům, kteří do druhého kola startovali až odpoledne. Je vážně skvělé vidět, jak se s těžkými podmínkami vypořádávají. Také děkuji kolegům rozhodčím a greenkeeperům za spoustu odvedené práce na hřišti.“

Leaderboard

 

Mstětice - foto golfmstetice.cz
Mstětice

Středa – 1. kolo
V kategorii Kadeti se po prvním kole postavil do čela Petr Pololáník z Kaskády (+2). Druhou pozici dělí Dennis Klíma z Berouna, Jakub Hejlek z Kunětické Hory a Jiří Látal z Olomouce.

V kategorii Kadetky je na prvním místě Denisa Vodičková z Ropice (E). Vede o dva údery před domácí Lucií Váchovou (+2). Na třetím místě jsou Miriam Barcalová z Hodkoviček a Agáta Křenková ze Slavkova (+3).

V kategorii Žáci je první Louis Klein (-1) před Václavem Švubem  ze Svratky (+2). Třetí pozici dělí Matouš Zach z Albatrossu, Ondřej Šustek z Kaskády a Matúš Cedzo z Hostivaře (všichni +5).

V kategorii Žákyně vede Ester Otiepková z Kaskády (+3), před Annou Celerovou z Kunětické Hory (+5) a Kristinou Lebovou ze Zbraslavi (+6).

Leaderboard

 

Mstětice - foto golfmstetice.cz
Mstětice

Úvod
Ve Mstěticích u Prahy se sejde 148 mladých hráčů, kteří budou bojovat o čtyři mistrovské tituly v kategoriích Kadeti a Kadetky, Žáci a Žákyně.

  • Kadeti jsou hráči do 16 let s hendikepem max. 12. Je přihlášeno 41 kadetů a 30 kadetek. Kadeti hrají z bílých, kadetky z modrých odpališť
  • Žáci jsou hráči do 14 let s hendikepem max. 15. Je přihlášeno 49 žáků a 28 žákyň. Žáci hrají ze žlutých, žákyně z červených odpališť.

Mistrovství je tříkolové. Cut bude vyhlášen po skončení prvního kola podle počtu hráčů startujících v jednotlivých kategoriích. Hráči nesmí při hře používat kedíky. Turnaj je započítáván do Oficiálního amatérského žebříčku ČGF a Mládežnického žebříčku ČGF.

Ředitelem mistrovství je Luboš Klikar, hlavním rozhodčím Tomáš Švarc, rozhodčími Miroslav Hrubec a Vítěslav Štrouf.

Leaderboard

Odkazy:  Golf Mstětice   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje   Loňské zpravodajství