IX. Grabmasters – vyhrál Bystřický, Bobeška druhá

748

GC Grabštejn – IX. Grabmasters, Hrádek nad Nisou, ČR  (1. – 4.7.2021)

Neděle – 3. kolo
Fantastickým výkonem 63 ran, devět pod par, novým rekordem hřiště, potvrdil profesionál Tomáš Bystřický jr. první místo a vítězství (-2). Ve finále hrál eagle, osm birdie, z toho šest v řade od sedmičky do dvanáctky, a jedno bogey. Doposud platil rekord hřiště 65 Ondřeje Liesera.

Hráčka hostitelského klubu, držitelka loňského zeleného saka Bobeška Burdová mocně finišovala, ale titul neobhájila. Nynější studenta americké univerzity se ale na špici udržela, výkonem +8 se vysunula ze 4. na  2. místo. „Trochu mě to mrzí“, řekla Bobeška k nezdařené obhajobě. „Ale Tomáš hrál dnes úžasně a rozhodně si vítězství zaslouží,“ dodala.

O jedinou ránu dále obsadil třetí místo stříbrný loni stříbrný David Siegel ze Slavkova (+9). Ten zahrál nejdelší odpal na 18. jamce, když první ranou ležel 59 metrů od jamky, což při finálové pin pozici znamená 360 metrů.

Konečné výsledky

 

 

Bobeška Burdová - foto Ivan Paggio
Bobeška Burdová

Sobota – 3.kolo
Po třetím kole se dostal do vedení Tomáš Bystřický ml. (+7). Druhé místo dělí loňský runner-up David Siegel a  Jaroslav Bareš jr. (+8).
Obhájkyně Bobeška Burdová stojí na 4. místě (+10) se ztrátou pouhých tří úderů na lídra. Prorazí statečné děvče mužskou hradbu a získá druhé zelené sako?

Další pozice: 7. Škrašková (+17), 19. Procházka (+37), 26. Kupf (+54), 63. Burda (132), 35. Palinková (+139).

Leaderboard

 

Pátek -2. kolo
Loňský pronásledovatel vítězky Ondra Lébl, který v prvním kole nastoupli do vedení, dnes z turnaje odstoupil.
Do čela nastoupil Jaroslav Bareš (E). Vede o tři údery před Davidem Siegelem (+3),. Třetí místo obsadil Tomáš Bystřický (+4).

Obhájkyně Bobeška Burdová dělí 4. místo (+6).

Další pozice:  10. Skrašková (+13), 26. Procházka (+33), 38. Ali Burdová (+49), 64. Tomča Burda (+89).

Leaderboard

 

Ondřej Lébl - foto Ivan Paggio
Ondřej Lébl

Čtvrtek – 1. kolo
S pěti birdie a dvěma bogey (-3) se ujal vedení Ondřej Lébl. O dvě rány zpět je na druhém místě Jaroslav Bareš jr. (-1). Třetí místo dělí obhájkyně titulu Bobeška Burdová a a Jan Lekeš (oba +1).
Včerejší Par 3 contest vyhrál Jakub Martinů.

Další pozice:  9. Škrašková (+5), 23. Kupf (+13), 33. Procházka (20), 83. Palinková (+45).

Leaderboard

 

Úvod
Devátý ročník kultovního Grabmasters, vrcholné akce letošního golfového kalendáře, zahájil ve středu soutěží Par 3 contest. Ostrým prvním kolem začne ve čtvrtek na hřišti GC Grabštejn v severních Čechách. Hrají se čtyři kola.

V pečlivě vybraném startovním poli najdeme loňskou vítězku Bobešku Burdovou, předloňského Václava Lébla, Dalibora Procházku, loňskou rekordmanku v počtu ran Dagmar Palinkovou a další protagonisty evropského golfu. Mezi hráči je i Tomáš Bank.
V letech 2017 a 2018 se vítězem Grabmasters stal Ondřej Lieser.

Hraje se na hřišti GC Grabštejn s parem 72.

Grabmasters má své rituály, kopírované po celém světě. Jsou to zelené sako pro vítěze, pohár skoro větší než hráč, snídaně, oběd a večeře poražených, par 3 contest a výběr startovních časů prvních dvou kol samotnými hráči. Každá jamka má kromě čísla i název, takže hrajete Arénu, Ten třípar vzadu, Kolejku, Pískovnu nebo Hraběnku. Kdepak kytičky.

Pro účast museli zájemci poslat poníženou supliku na Board of Director, který účastníky blahosklonně selektoval.

Diváky zde nazývají kamarády. Základní charakteristikou akce je, že se vůbec nebere vážně.

Grabmasters má vlastní GrabmastersKannal, na které vysílá aktuality i staré zprávy z turnaje.

Leaderboard

Odkazy:   GC Grabštejn   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje  Facebook   Instagram   Loňské zpravodajství

Rozhovor s vítězkou loňského ročníku

Grabmasters 2020 – závěrečný ceremoniál