Konec plastových lahví na akcích ČGF

642

Pitný režim na všech soutěžích ČGF se od letošní sezóny mění, startujícím již nebudou distribuovány nápoje v plastových lahvích. Důvodem jsou dopady na ekologii a také hygienická opatření v době koronavirová epidemie. Rozhodla o tom STK ČGF.

Česká golfová federace chce jít příkladem dalším sportům a po několika letech končí s dodávkami více než 50 tisíc plastových láhví na golfová hřiště ročně. Pravidla pro konání sportovních soutěží v době epidemie vydaná Národní sportovní agenturou navíc vyžadují, aby každý hráč, trenér, člen realizačního týmu či pořadatel používal výhradně svoje individuální vybavení včetně láhve nebo ručníku.

Nejlepší volbou je opakované používání vlastní nádoby na nápoje. I proto se ČGF rozhodla nabídnout všem soutěžícím zakoupení kvalitní termoláhve zn. Thor s logem federace připomínající 90 let založení ČGF. Láhev se tak může stát i památkou či dárkem pro široké spektrum golfistů.

„Rozhodli jsme se, že zhruba třem tisícovkám hráčů, kteří každoročně startují v turnajích a soutěžích ČGF, nabídneme dobrou termoláhev a možnost ji během dne doplňovat. Termoláhve začneme prodávat za 390 Kč už při úvodních turnajích RB CGAT na Zbraslavi a NGTM v Beřovicích a věříme, že o ně bude zájem nejen mezi hráči. Samozřejmě nikoho nenutíme, aby si ji kupoval, může při turnaji používat jakoukoliv vlastní. Důležité je, aby si hráči byli vědomi, že nikde na hřišti už od této sezóny při turnajích ČGF nenajdou v plastech balenou vodu,“ vysvětluje rozhodnutí technický ředitel Luboš Klikar.

Jak na Zbraslavi tak v Beřovicích budou termolahve o objemu 0,65 litru k dostání v recepcích, podobné to bude i na dalších soutěžích ČGF. Pro zájemce o termoláhev, kteří nemají možnost získat na soutěžích ČGF, je možné si láhev zakoupit po telefonické dohodě v sídle ČGF v Praze-Braníku (tel. 702 106 107).