Kaskáda Golf Challenge – zvítězil Dán Martin Simonsen, nejlepším Čechem amatér Jakubčík

2042

Challenge Tour – Kaskáda Golf Challenge, Brno (16. – 19.6.2022)

Neděle – finálové kolo
Vítězem Kaskáda Golf Challenge se zaslouženě stal třicetiletý Dán Martin Simonsen (-20). Byl ve vedení od prvního kola. V posledním kole hrál čtyři čisté birdie, 67 ran. Ve čtyřech kolech hrál na Kaskádě jeden eagle, třiadvacet birdie a pouhých pět bogey. Za vítězství získal odměnu 41.600 Eur a postoupil na 3. místo žebříčku Road to Mallorca.
O  čtyři rány zpět obsadil druhé místo Angličan Marco Penge (-16). Na třetím místě skončil Švéd Jens Dantorp (-13).

Ze tří českých hráčů, kteří prošli cutem skončil nejlépe mladý amatér Filip Jakubčík na 31. místě (-4). Dalšími Čechy v pořadí jsou Šimon Zach na 36. místě (-3) s odměnou 1.820 Eur a Gordan Brixi na 56. místě (+2) s odměnou 897 Eur.

Další umístění:  4. Freiburghaus, Riu, Hunderboll,Schott (-12), 13. Bachem, Scalise, Sordet (-9), 29. Teťák (-7), 51. Gradecki (+1).

Zklamáním je propad etablovaných českých profesionálních hráčů. Ostřílení matadoři s mnoha zkušenostmi z evropských soutěží neprošli cutem na domácím, mnohokrát hraném hřišti a zůstali daleko vzadu na výsledkové listině.

Výsledky

Filip Jakubčík - foto Ivan Paggio
Filip Jakubčík

Sobota – 3. kolo
Z Čechu absolvoval třetí kolo nejlépe amatér Filip Jakubčík. Zapsal pět birdie, jedno bogey a jedno double bogey, 69 ran, dvě pod par. Polepšil si o 26 příček, nyní je na 39. místě (-3)
Nejlepší Čech Šimon Zach si na dnešek nechal nejslabší výsledek 72 ran, jednu nad par. Ustoupil o 16 pozic na 32. místo (-4).
Třetí z Čechů, kteří zůstali ve hře Gordan Brixi, také přinesl nejvyšší výsledek tří kol  s pěti birdie, třemi bogey a dvěma double bogey, 73 ran, dvě nad par. Stálo ho 22 pozic, klesl na 56. místo (-1).

Na prvním místě se sešli tři hráči se stejným skore -16. Jsou to Francouz Victor Riu, Němec Freddy Schott a Dán Martin Simonsen.

Další pozice: 4. Freiburghaus, Hunderboll (-14), 7. Dantorp (-10), 13- Sordet, Scalise (-8), 18. Bachem (-7), 32. De Bruyn (-4), 39. Teťák (-3), 74. Knappe E), 68. Gradecki (+2).

Leaderboard

Pozice Čechů po 3. kole a startovní časy 4. kola

Šimon Zach - foto Ivan Paggio
Šimon Zach

Pátek – 2. kolo
Zcela překvapivě v turnaji končí favorizovaní čeští hráči. Cutem neprošli Lieser, Mrůzek, Matuš, Cafourek, Kořínek, Pospíšil.
Z šestnácti českých hráčů postoupili do víkendových kol tři: Šimon Zach, Gordan Brixi a amatér Filip Jakubčík.
Jednu ránu za cutem skončil hrdina prvního kola amatér Dominik Pavouček. V druhém kole hrál o osm ran více a ztratil náskok z prvního kola, kdy hrál pět pod par.
Zach hrál šest birdie a jedno double bogey, 67 rán. Je na 16. místě  (-5).
Gordan Brixi hrál čtyři birdie a jedno bogey, 68 ran a postavil se na 34. místo.
Amatér Filip Jakubčík došel druhé kolo jednu ránu nad par, 72 a zařadil se na 58. pozici (-1).
Nejmladší hráč Challenge Tour, dvanáctiletý Louis Klein sice neprošel cutem, ale je třetím nejlepší českým amatérem a šestým nejlepším mezi českými profesionály. Skončil na 112. pozici (+4).

V čele je po dvou kolech Dán Simonsen (-13) před Němcem Freddy Schottem (-12). Třetí místo dělí Švýcar Freiburghaus a Francouz Riu (-10).

Další pozice: 11. Sordet, Scalise (-6), 16. De Bruyn (-5), 25. Bachem, Ritthammer (-4), 34. Dantorp (-3), 58. Gradecki (-1),
Cutem dále neprošli: Poke, Figuereido, Mory, Blaauw, Kölbing, Koivu, H.Porteous, Iten.

Pozice Čechů po 2. kole

Leaderboard

Golf Brno Kaskáda - foto Ivan Paggio
Golf Brno Kaskáda

Čtvrtek – 1. kolo
První kolo bylo pro tmu přerušeno
Hlavním překvapení dne je slabý výkon některých favorizovaných českých hráčů. Naši nejlepší Lieser s výsledkem 74, Mrůzek 74, Cafourek 77, Pospíšil 73 figurují až v druhé stovce pořadí probíhajícího kola.
Z Čechů zatím hraje nejlépe amatér Dominik Pavouček. Na 13. jamce má skore -3. Hned za ním je první profesionál Šimon Zach (-2).
Fantastický je výkon dvanáctiletého Louise Kleina. Hrál 74 ran, stejné jako Lieser, Haydn Porteous, Bachem, Mrůzek nebo Girrbach, se kterými sdílí pozici.

Lidry v klubovně jsou Dán Simonsen a Švýcar Freiburghaus (oba -7). Freiburghaus hrál čistých sedm birdie.

Leaderboard

Pozice českých hráčů po přerušení

Úvod
Další z významných událostí léta je druhý turnaj nižší evropské série Challenge Tour na Kaskádě v Brně.
Je dobře obsazen. Z první desítky aktuálního žebříčku Road to Mallorca hraje šest hráčů: Johnston, Dantorp, Knappe, Sordet, Freiburghaus a Hundebol. Dále budou hrát Hillier, Gradecki, Strydom, Bachem a další přední hráči série.

V turnaji se objeví šestnáct českých hráčů, dvanáct profesionálů a čtyři amatéři.
Hlavni pozornost bude upřena na ostřílenou pětici profíků, kterou tvoří Lieser, Mrůzek, Matuš, Cafourek a Kořínek. Dále uvidíme Pospíšila, Daňka, Zapletala, Zacha, Hejnu, Brixiho, Becka.

Amatéři jsou Jakubčík, Pavouček, Benák a nejmladší hráč Challenge Tour, teprve dvanáctiletý talent Louis Klein.
„Na Challenge Touru se velmi těším,“ říká Louis Klein. „Chci se pořád srovnávat s těmi nejlepšími a taky mi to ukáže, na čem musím ještě zapracovat. Vím, že když hraji svoji hru, jsem schopen jít každé hřiště v paru či lépe, co jsem nedávno dokázal na German Boys. Překážkou může být materiálová změna, kterou jsme udělali tento týden, doufám, že se mi to nevymstí.“
Na bagu bude mít asi nejlepšího caddyho turnaje. Je to Danny Wilde, který byl v minulosti nějakou dobu trenérem a taky kedíkem Alexe Čejky a mimo jiné byl 6let Head PRO v nejznámějším německém clubu u St.-Leon Rot.

Loni stálo na startu prvního kola Kaskáda Challenge 13 Čechů. Cutem prošli tři a nejlépe se umístil Matuš na 18. místě

Hřiště Kaskáda je nastaveno na par 71 s délkou 6.449 metrů.

Prize money je 260.000 Eur, pro vítěze je připraveno 41.600. V minulém ročníku zvítězil Němec Marcel Schneider.

Startovní časy vybraných českých hráčů ve čtvrtek a pátek:

• Filip Mrůzek čtvrtek z 1. jamky 7:30 (v pátek z 10. jamky v 12:30)
  • Ondřej Lieser čtvrtek z 1. jamky 8:00 (v pátek z 10. jamky v 13:00)
  • Louis Klein čtvrtek z 10. jamky 9:00 (v pátek z 1. jamky v 14:00)

Leaderboard

Odkazy:   GC Brno   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje   Loňské zpravodajství