Kaskáda Golf Challenge – vyhrál Němec Schneider, Matuš osmnáctý

1428

European Challenge Tour – Kaskáda Golf Challenge, Brno (1. – 4. 7.2021)

Neděle – finálové kolo
Zvítězil Němec Marcel Schneider (-16). Jako jediný z pěti lídrů třetího kola vedoucí pozici udržel. Ve finále hrál sedm birdie, jedno bogey a jedno double bogey, 67 ran, čtyři pod par. Za vítězství obdržel odměnu 32.000 Eur a kartu na The Open.
Druhé místi dělí včerejší rekordman Ital Scalise, Australan Papadatos a Novozélanďan Geary (všichni -15).
Nejlepším Čechem v turnaji je Stanislav Matuš. Skončil mezi dvaceti nejlepšími, na 18. místě. Podal skvěle vyrovnaný výsledek, hrál všechna kola pod parem – 66,69,70,70 (-9). Za umístění obdržel odměnu 2.400 Eur.
Druhý z Čechů, kteří prošli do víkendových kol Jan Cafourek obsadil 54. místo (E).
Šimon Zach skončil na 59. místě (+4).

Další umístění: 6. Kofstadt (-13), 9. Long, Johannessen (-11), 15. Arkenau (-10),25. Brun (-7), 30. Ritchie (-6), 33. Howie (-5), 38. Huizing (-4), 45. Blaauw (-6).

Konečné výsledky a odměny

 

Lorenzo Scalise - foto lorenzoscalise.com
Lorenzo Scalise

Sobota – 3. kolo
Na prvním místě je nával, vedení sdílí najednou pětice hráčů. Jsou to Skot Bradley, Dán Kristensen, Ital Scalise, Němec Schneider a Nor Johannessen. Všichni mají skore -12.
Nejlepší kolo hrál Ital Scalise. Kaskádu obešel s deseti birdie, bez bogey. Zapsal rekordních 61 ran, deset pod par, doposud nejlepší výsledek turnaje a své kariéry. Do vedení vylétl z 52. pozice.

Dnes se nedařilo Cafourkovi. Tři birdie, pět bogey a jedno double bogey zaznamenají 75 ran, čtyři nad par a zatím jeho nejslabší výsledek tří kol. Stál ho 24 příček, klesl na 53. místo (E).
Byť hrál zatím nejslabší výkon, drží českou vlajku stále nejvýše Stanislav Matuš. Dnes 70 ran, jednu pod par a ústup z 5. na 13. místo.
Šimon Zach zahrál v paru, 71 ran a povyskočil v pořadí na 43. místo (-2).
„Náš“ Francouz z Albatrossu Julien Brun si polepšil o pět pozic. Hrál čtyři birdie a dvě bogey, 69 ran a vystoupal na 24. místo (-6).

Další pozice:  13. Arkenau, Blaauw (-5), 20. Kofstad, Long (-7), 34. Huizing, Ritchie (-4), 63. Howie (E).

Leaderboard

 

Marcel Schneider - foto europeantour.com
Marcel Schneider

Pátek – 2. kolo, cut
Z českých hráčů postoupili do víkendových kol Stanislav Matuš, Jan Cafourek a Šimon Zach.
Velikým překvapením je vyřazení Ondřeje Liesera a Filipa Mrůzka.

Na prvních dvou místech jsou Němci. Marcel Schneider (-12) a Marcel Siem (-11).Třetí pozici dělí další Němec Freddy Shot a Nor Kristian Johannessen (oba -9).

Pozice Čechů

Další pozice: 19. Huizing (-5), 29. Kofstadt, Freiburghaus, Brun (-4), 39. Blaauw, Rusch, Howie, Long (-3).

Leaderboard

 

Kaskáda Brno - foto Ivan Paggio
Golf Brno Kaskáda

Čtvrtek – 1. kolo
První kolo zůstalo pro tmu nedohráno, dvacítka hráčů bude dohrávat v pátek ráno.
Stanislav Matuš a Jan Cafourek dohráli plné kolo a mají parádní úvod. Matuš zahrál na úvod šest birdie a jedno bogey, 66 ran (-5) a je na skvělém děleném 4. místě.
Jan Cafourek hrál o ránu více 67 ran s šesti birdie a dvěma bogey. Dělí 7. místo (-4).

Plný počet jamek má odehráno Ondřej Lieser. Hrál birdie, dvě bogey a jedno double bogey, 74 ran, tři nad par.
Kompletní kolo má za sebou i Filip Mrůzek. Hrál tři birdie, čtyři bogey a jedno triple bogey, 75 ran (+4).

Pozice Čechů

Vedoucím hráčem kola Němec Marcel Schneider (-6). První pozici s ním sdílí Australan Blake Winfred  a Němec Freddy Scott, který přerušil po 12. jamce.

Další pozice: 4. Ritchie (-5), 7. Rusch (-4), 15. Freiburghaus, Ulenaers, Sturehed (-3), 42. Gradecki, Blaauw, Gouveia, Huizing,  (-1),68. Howie, Brun, Bekker (E), 86. Mory (+1), 101. Kölbing (+2), 113. Van West, Hanna na 15. (+3), 126. Moller  (+4).

Leaderboard

 

Kaskáda Brno - foto Ivan Paggio
Golf Brno Kaskáda

Úvod
Druhý turnaj Challenge Tour na českém území pořádaný promotérem Relmost, se skuteční  tento týden od čtvrtka do neděle na Kaskádě u Brna.

Českou republiku budou reprezentovat Ondřej Lieser, Filip Mrůzek, Stanislav Matuš, Matyáš Zapletal, Gordan Brixi, Tomáš Beck, Jan Cafourek, Jakub Bareš, Jiří Vlk, Gordan Brixi, Dominik Pavouček, David Jízdný a Stanislav Nestrašil.

Jejich soupeři budou přední hráči žebříčku Road to Mallorca Ulenaers, Brun, Huizing, Mory, Howie, Ritchie, Long, Bekker, Blaauw, Gradecki, Scalise, Sturehed, Moller.

Hřiště Kaskáda je nastaveno na par 71 a délku 6.449 metrů.

Loni byly všechny turnaje Challenge i European Tour pořádané Relmostem kvůli pandemii zrušeny.
V roce 2019 se v květnu hrálo D+D Real Challenge poprvé na Kaskádě, kde zvítězil Angličan Ross McGowan. Začátkem července se na Zbraslavi hrálo Prague Golf Challenge, kde zvítězil  Angličan Ben Stow.

Dotace odměn je 200.000 Eur.

Leaderboard

Odkazy:   GC Brno   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje