1655

EGA – European Ladies Trophy, PMEZ žen, Fontainebleau, Francie (30.9. – 2.10.2021)

Sobota – finálové kolo
Ženský tým Beskydského GK veze z PMEZ 2021 ve Francii skvělé čtvrté místo (+8).
Vítězkami poháru se staly Francouzky, hráčky Golf Clubu de Toulouse (-4). Druhý skončil německý tým Golf und Land Clubu Berlin Wannsee e V. (+6). Na třetím místě skončily obhájkyně loňského titulu, hráčky dánského Smorum GolfKlub (+7).

V individuálním soutěži skončily všechny Češky v první dvacítce. Nejlepší byla Denisa Vodičková. Obsadila 7. místo (+4). Vahalová skončila na 14. místě (+10), Hurtová obsadila 16. místo (-11).

Nejlepšími hráčkami individuálního hodnocení se staly Italka Elisa Galli z Monticella a Dánka Amálie Leth-Nisse ze Smorum Golklubu (obě Even par). Třetí místo získala Francouzka Yvie Chaucheprat z GC de Toulouse.

Výsledky

Tým Beskydského GK. Zleva Klára Hurtová, Agáta Vahalová a Denisa Vodičková. Vzadu Lukáš Pavelka – foto EGA

Klára Hurtová, Agáta Vahalová, Denisa Vodičková - foto Ivan Paggio
Klára Hurtová, Agáta Vahalová,, Denisa Vodičková

Pátek – 2. kolo
Nejnižší český výsledek dnes přinesla Klára Hurtová. Eagle, čtyři birdie, tři bogey a jedno double bogey, 71 ran, jednu pod par (+6). Denisa Vodičková si pohoršila, 77 ran (+6).
Hurtová a Vodičková dělí 14. místo (+6).
Pohoršila si i Vahalová, hrála také 77 ran a klesla o osm pozic na 18. místo (+7).

Přesto se český tým posunul na ze čtvrtého na třetí místo Poháru mistrů. První jsou Francouzky z GC de Toulouse (E), druhé Dánky ze Smorum GK (+4).

Vedou Francouzka Yvie Chaucheprat a Dánka Amalie Leth-Nissen (obě -1).

Leaderboard

Čtvrtek – 1. kolo
Nejlépe z Češek absolvovala úvodní kolo Denisa Vodičková. Hrála birdie a dvě bogey, 73 ran, jednu nad par. Výsledek jí řadí do Top 10, na 6. místo (+1).
Agáta Vahalová hrála tři birdie, dvě bogey a jedno double bogey, 74 ran. Je také v Top 10, na 10. místě (+2).
Úvodní kolo se nezdařilo Kláře Hurtové. Má na účtu tři birdie, čtyři bogey, jedno double bogey a jednoho sněhuláka, osm ran na čtyřparu č. 13. Celkem 79 ran, sedm nad par a 23. místo (+7).

V čele je Italka Elisa Galli z Monticella (-3) před Francouzkou Louise Reau z Toulouse (-2). Třetí místo dělí Holanďanka Minouche Roojimans z Eindhovensche Golf, Francouzka Margaux Bréjo z hostitelského Golf de Fontainebleau a Dánka Amalie Leth-Nissen z obhajujícího Smorum Golfklub (obě E).

V Poháru mistrů je Beskydský GK na 4. místě (+3).
Vede francouzský Golf Club de Toulouse (-1) před dánským Smorum Golfklub a italským Golf Club Monticello (oba +2).

Leaderboard

Klára Hurtová, Agáta Vahalová,, Denisa Vodičková - foto Ivan Paggio
Klára Hurtová, Agáta Vahalová, Denisa Vodičková

Úvod
Mistryněmi České republiky družstev 2021 se v červenci na Karlštejně staly ženy Beskydského GK ve složení Hurtová, Ryšková, Schwarzová, Vahalová, Vodičková. Získaly právo účasti na Poháru mistrů evropských zemí ve francouzském Fontanableu.

Do Francie vyjel ženský tým Beskydského GK ve složení Klára Hurtová, Agáta Vahalová a Denisa Vodičková. Doprovází je kouč Lukáš Pavelka.
Od čtvrtka 30. září budou bojovat o Pohár mistrů evropských zemí s dalšími sedmnácti tříčlennými družstvy evropských klubů. Na startu je 54 hráček, z toho 29 s kladným hendikepem.
Hraje se 3×18 jamek na rány, každé kolo se počítají dva nejnižší výsledky týmu.
Hřiště Golf de Fontanebleu má par 72 a délku 5.326 metrů.

Loňský PMEZ se kvůli covidu nekonal. Obhajuje dánský Smorum GC.

Leaderboard

Odkazy:     Golf de Fontainebleau   Hřiště na satelitní mapě  Stránky PMEZ   Beskydský GK