Challenge v Cádizu – Matuš pokazil závěr

881

European Challenge Tour – Challenge de Cadiz, Cadiz, Španělsko (10. – 13.6.2021)

Neděle – finálové kolo
Stanislav Matuš si nechal to nejhorší nakonec. Po dobrém prvním kole, skvělém druhém a třetím kole, přinesl poslední den 80 ran. Výsledek složil z jediného birdie, hromady sedmi bogey a jednoho double bogey. S celkovým skore +4 se propadl na 69. místo výsledkové tabulky.

S náskokem pěti úderů zvítězil Belgičan Kristof Ulenaers (-19) před Němcem Hurly Longem (-14). Nedávný vítězz z Kunětické hory předvedl úžasný finiš. Nejlepším číslem kola s eaglem, šesti birdie a jedním bogey, 65 ran, sedm pod par přeskočil 19 hráčů a obsadil konečné třetí místo.

Další umístění: 4. Karlsson (-11), 11. Brun (-9), 18. Huizing (-8), 23. Noller (-7), 28. Ritchie (-6), 34. Howie (-5), 38. Mory (-4), 53. Sturehed (-2), 63. Blaauw (+2).

Leaderboard

Skorkarta Matuše – 4. kolo

 

Stanislav Matuš
Stanislav Matuš

Sobota – 3. kolo
Matuš dohrál a se blýskl skvělým výkonem. Šest birdie a tři bogey znamenají 69 ran, tři pod par a posun dopředu, na 28. místo (-4).
Belgičan Ulenaers (-19) udržuju vedení a zvyšuje náskok. Vede už třetí kolo do zítřejšího finále vstoupí s pohodlným náskokem sedmi ran na druhého Němce Hurly Longa (-12). Na třetí pozici je další Němec Alexander Knappe (-10).

Další pozice: 6. Moller (-8), 15. Huizing (-6), 22. Tarrio, Johannessen (-5), 28. Howie, Ritchie (-4), 39. Mory, Sturehed (-3), 48. Blaauw (-2).

Leaderboard

Skorkarta Matuše – 3. kolo

 

Stanislav Matuš, Aleš Kořínek, Gordan Brixi - foto Ivan Paggio
Stanislav Matuš, Aleš Kořínek, Gordan Brixi

Pátek – 2. kolo
Stanislav Matuš opět zahrál nejnižší český výsledek 71 ran, jednu pod par se dvěma bridie a jedním bogey. Polepšil si o šest pozic, je na 45. místě (-1). Jako jediný Čech prošel cutem.
Gordan Brixi hrál v paru, 72 ran a ustoupil o dvě pozice na 75. místo (+1),
Aleš Kořínek se také zlepšil o ránu, hrál 75 úderů, ale ztratil tucet pozic a odsunul se na 133. místo (+7).

Belgičan Ulenaers pokračuje ve skvělém výkonu, i dne pokořil par o sedm úderů, hrál eagle, sedm birdie a jedno bogey. Vede se skore -14 a vytvořil si náskok čtyř úderů na druhého Němce Hurly Longa (-10). O další ránu zpět je na třetím místě Skjot Ewen Fergusson (-9).

Další pozice:  4. Moller, Scalise, Blomstrand (-6), 16. Sturehed (-4), 25. Ritchie, Wowie, Huinzing (-3), 36. Brun (-2), 46. Mory, Tarrio (-1), 57. Blaauw (E).
Cutem neprošil: Brixi, Mivis, Arkenau, Ballesteros, Rosenmüller, John, Van West, Galliano, Bekker,  Kölbing, Kořínek, Fenasse, Fdez Castano.

Leaderboard

Skorkarty českých hráčů

 

 

Stanislav Matuš, Aleš Kořínek, Gordan Brixi - foto Ivan Paggio
Stanislav Matuš, Aleš Kořínek, Gordan Brixi

Čtvrtek – 1. kolo
Nejlepší český výsledek zahrál Stanislav Matuš, 72 ran, v paru. Je v tom sedm birdie, jedno bogey a tři double bogey. Zaujal 52. místo (E),
Gordan Brixi hrál 73 ran, jednu nad par s pěti birdie, čtyřmi bogey a jedním double bogey. Je na 73. pozici (+1).
Aleš Kořínek přinesl dvě birdie a šest bogey, 76 ran, čtyři nad par a obsadil 122. pozici (+4).

Vede Belgičan Kristof Ulenaers (-7) o dva údery před čtveřicí Scalise, Paul, Gavins a Quartero Blanco se společným skore -5.

Další pozice: 6. Long, Van West (-4), 10. Moller, Brun (-3),  19. Blaauw, Ritchie, Mory (-2), 32. Howie, Rusch, Huizing (-1), 52. Tarrio, Sturehed (E), 105. John, Manassero, Kofstadt (+3), 122. Galliano, Kölbing (+4).

Leaderboard

Skorkarty českých hráčů

 

Stanislav Matuš, Aleš Kořínek, Gordan Brixi - foto Ivan Paggio
Stanislav Matuš, Aleš Kořínek, Gordan Brixi

Úvod
Čeští profesionálové Stanislav Matuš, Aleš Kořínek, Gordan Brixi jsou přihlášeni na Challenge de Cádiz, přístavním městě na jihu Španělska.
Turnaj je skvěle obsazen. Jejich soupeři budou čerstvý vítěz z Kunětické Hory Santiago Tarrio, dále Huinzig, Moller, Mory, Ritchie, Howie, Bekker, Blaauw, Brun, a ostatní přední hráči Challenge tour.

Hraje na hřišti Iberostar Real Club de Golf Novo Sancti Petri s parem 72 a délkou 6.460 metrů.

Dotace odměn je 200.000 Eur, před 5 milionů korun.

Budou se zde na stejném hřišti hrát dva turnaje za sebou. Od čtvrtka do neděle Challenge de Cádiz od úterý do do pátku Challenge de Espaňa. Druhé turnaje se účastní pouze Matuš.

Leaderboard

Odkazy:   Novo Sancti Petri    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje