Švarc potřetí vítězný na Czech Pro-Am Teaching Tour

743

Letos podruhé zavítala Czech Pro-Am Teaching Tour na hřiště Royal Beroun Golf Clubu, kde se odehrál předposlední turnaj 12. ročníku série. Po květnovém dvoudenním mistrovství se tentokrát hrálo klasicky na jedno pondělní kolo, do kterého nastoupila čtyřicítka učících profesionálů a bezmála padesát amatérů.

Již potřetí v této sezoně vyhrál motolský profesionál Jakub Švarc, který měl na skvěle připraveném hřišti s velmi rychlými greeny 66 ran (-6) s osmi birdie a dvěma bogey. O tři rány zpět skončil Lukáš Tintěra, který před třemi týdny skončil v Berouně jako nejlepší z profesionálů na Czech Open. Třetí místo patřilo opět hráči GC Praha, Vladimíru Velenskému, se 70 ranami. Pod par hřiště se vešel ještě jako čtvrtý Ondřej Špůr (71).

„Recept na vítězství? Skvělí spoluhráči ve flightu,“ řekl Jakub Švarc, který podle svých slov vůbec netrénuje. „Aspoň jdu na hřiště s čistou hlavou,“ dodal se smíchem profesionál, vítězný také v soutěži týmů s otcem Pavlem.

V kategorii Apprentice byl nejlepší Bedřich Petráň se 73 ranami. Mezi amatéry zvítězil Zdeněk Jandík, který získal 41 bodů za 79 ran, mj. s jedním birdie a dvanácti pary. Soutěž Nearest to pin vyhráli profesionál Jan Mazánek na jamce číslo 6 a amatér Libor Sionko na 11. jamce.

Závěrečný turnaj 12. ročníku Czech Pro-Am Teaching Tour se koná v pondělí 2. října na Černém Mostě.