Cambia Portland Classic – zvítězila Georgia Hall

2112

LPGA – Cambia Portland Classic, Portland, Oregon, USA (17. – 20.9.2020, -9 hodin)

Neděle – finálové kolo
O titul se hrála rozehrávka mezi Jihoafričankou Ashleigh Buhai a Angličankou Georgií Hall (obě -12).
Buhai přilétla na první pozici ze 14. místa nejlepším číslem posledního kola, 65 ran, sedm pod par, složeného z osmi birdie a jednoho bogey. Hall postoupila na první pozici z pátého místa výsledkem čtyři pod.
O vítězce rozhodl neproměněný metrový putt Buhai do paru na druhé jamce rozehrávky.
O třetí místo se dělí Thajka Moriya Jutanugarn  a Američankou Yealini Noh (obě –11).

Další umístění: 5. Inbee Park, Masson, Suwannapura (-10),  12. Kang, Green, Yang (-9), 17. Boutier (-8), 24. Popov (-6), 28. Ernst (-5), 35. Ciganda (-4), 42. Minjee Lee (-3), 42. Lydia Ko (-3), 51. Nordqvist, Mirim Lee (-2), 64. Shadoff (E).

Konečné pořadí

„Ahoj lidi, takový mini update,“ vzkazuje ze svého Instagramu Spilková, která do třetího kola nepostoupila. „Z ANA Inspiration jsem musela během druhého kola odstoupit kvůli bolesti v kříži. Náročný turnajový plán a přelétání z jednoho kontinentu na druhý tomu všemu moc nepomohl.. i přesto děkuju svému úžasnému tělu co se mnou všechno zvládá a slibuji, že jsi dám teď pár dní volno a budu se o sebe hezky starat před dalším turnajem v New Jersey. V Portlandu, jsem byla vděčná za to, že jsem mohla vůbec nastoupit.. vlastně, že jsme všechny mohly nastoupit a hrát. Vzduch tam byl až do čtvrtka velice špatný kvůli požárům na západním pobřeží USA. Zase a znova jsem si uvědomila, jak je vzduch pro nás v životě důležitý a nepostradatelný! Mohla jsem si aspoň více odpočinout a druhé sobotní kolo jsem se znova cítila zdravotně i psychicky moc fajn. Nerada v životě prohrávat ale nikdy se nevzdávám. Proto se vší pokorou k životu každý den přijímám to, co je pro mě nejlepší. ???? Krásný den všem. Teda večer ?.“

Sestřih finálového kola

 

 

Mel Reid - foto Getty Images
Mel Reid

Sobota – 2. kolo
Spilková na Cambia Portland skončila. V druhém kole hrála, 73 ran, jednu nad par. S celkovým skore +6 skončila na 128. místě, šest ran za hranicí cutu.
V čele je Angličanka Mel Reid (-12). Vede o dva údery před Australankou Hannah Green (-10). Třetí místo dělí Korejka Amy Yang a Američankou Amy Olson (obě -9).

Další pozice: 5. Boutier (-8), 10. M.Jutanugarn, Suwannapura(-6), 14. Shadoff, Ciganda (-5), 21. Maguire, Popov, Inbee Park, Masson (-4), 43. Lydia Ko, Ernst, Kang (-2), 56. Nordqvist (-1), 65. Minjee Lee (E).
Cutem neprošly: He, Strom, Hurst, Valenzuela, S.Lewis, Lin, am Ruffels, A.Jutanugarn, Van Dam, Henseleit.

Skorkarta Spilkové – 2kolo

Leaderboard

 

 

Klára Spilková - foto Annie Krčmářová
Klára Spilková

Pátek – 1. kolo
Čtvrteční kolo bylo kvůli kouři z požárů na západním pobřeží zrušeno. Začínalo se v pátek. Z přihlašovací listiny zmizely sestry Korda, Thompson a Hataoka. Úvodní kola zůstalo nedohráno pro bouřky a blesky.
Start do turnaje se Spilkové nepovedl. Dvě double bogey, dvě bogey a jediné birdie daly 77 ran, pět nad par a umístění pár pozic od konce tabulky. Česká hráčka je v probíhajícím kole v druhé stovce pořadí (+5).
Na prvním místě jsou Australanka  Hannah Green a Američanka Cydney Clayton  a (-6).

Skorkarta Spilkové  – 1. kolo

Leaderboard

 

 

Klára Spilková - foto Annie Krčmářová
Klára Spilková

Úvod
Spilková zůstává na západním pobřeží USA. Po nedohraném majoru ANA Inspiration je dalším turnajem Cambia Portland Classic v největším městě státu Oregon.
„Od té doby jsem nehrála. Podstoupila jsem fyzioterapii a hlavně měla klid. Teď už jsou záda o dost lepší a doufám, že se v Portlandu bude hrát,“ věří Klára Spilková před svým teprve devátým startem americké sezony.

Turnaj je dobře obsazen. Na startu budou obě Korda, Inbee Park, Thompson, Ciganda, Hataoka a další přední hráčky.

Akci pronásledují katastrofální požáry na západním pobřeží USA. Kouř z nich je zanášen až do Oregonu. Den před začátkem byl turnaj zkrácen na tři kola.

„Zatím jsem se nedostala k tréninku, obě cvičná kola byla zrušena. Venku je hodně kouře, nedá se tam být a vůbec dýchat,“ vzkazuje z dějiště  česká Klára Spilková. Byly zrušeny také Pro-Am a čtvrteční 1. kolo. V plánu je hrát od pátku do neděle. „Od čtvrtka slibuje předpověď lepší počasí. Měl by se otočit vítr a snad by také mělo pršet,“ sděluje Spilková.

Hraje se na hřišti Columbia Edgewater s parem 72 a délkou 5.923 metrů.
Dotace odměn je 1,75 milionu dolarů. Loni zvítězila Australanka Hannah Green (-21).

Spilková vstoupí do turnaje z 76. místa finančního žebříčku.

Leaderboard

Odkazy:   Columbia Edgewater CC    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje