Saudi Ladies Team – Pedersen vyhrála v obou soutěžích

2957

Ladies European Tour – Saudi Ladies Team International, Džidda, Saudská Arábie
(17. – 19.11.2020, +2 hodiny)

Čtvrtek – finálové kolo
Dánka Emily Kristine Pedersen pobrala na premiéře ženského golfu v Saudské Arábii všechny tituly. Minulý týden zvítězila na Aramco Saudi Ladies a nyní na Saudi Ladies Team zvítězila jak v individuální, tak v týmové soutěži.

V individuální soutěži zvítězila Dánka Emily Kristine Pedersen (-14). Z vítězství získala odměnu 21.066 Eur, v přepočtu zhruba půl milionu korun. Druhou pozici obsadila trojice hráček, kterou tvoří Australanka Stephanie Kyriacou, Holanďanka Anne Van Dam a Španělka Luna Sobron Galmes (všechny -12).

V soutěži týmů vyhrál Team Pedersen – Golf Saudi 1 (-40), před Team Kyriacou – Emirates Golf a Team De Roey – UMA Premium 1 (oba -39).

Konečné výsledky jednotlivci    Konečné výsledky týmů

Sestřih finálového kola

Luna Sobron Galmes - foto Tristan Jones LET
Luna Sobron Galmes

Středa – 2. kolo
V jednotlivcích se do čela probojovala Španělka Luna Sobron Galmes (-10). Hrála eagle, šest birdie a dvě bogey, 65 ran, sedm pod par. Na druhé místo postoupila Dánka Emiliy Kristine Pederssen (-9). Třetí příčku obsadila Holanďanka Anne Van Dam (-7).

Další pozice: 4. Nuutinen (-5), 6. G.Hall (-4), 10. Henseleit, Kyriacou, Hedwal, Herbin (-3), 15. Dimmock (-2), 20. Friedrich (E), 29. Iturrios, L.Hall, De Roey (+2),  37. Cowan (+3), 50. Babnik, Nordqvist (+5), 72. Boulden (+7), 82. Fünfstück (+8), 89. Koivisto, Pogacar (+10).

Leaderboard jednotlivci

V týmové soutěži postoupil na první místo tým Pedersen (-27), následovaný týmem Nuutinen (-25). Třetí místo dělí týmy De Roey, Henry a Engstrom (-23).

Leaderboard týmy

Sestřih 2. kola

Saudi Ladies Team - foto Tristan Jones LET
Saudi Ladies Team

Úterý – 1. kolo
Po prvním dni vede v individuální soutěži Finka Sanna Nuutinen (-6), před Švédkou Johannou Gustavsson (-4). O třetí místo se dělí šestice hráček se skore -3, mezi kterými jsou Pedersen, Dimmock a Van Dam.

V týmové soutěži vede tým vedený Angličankou Annabel Dimmock (-17) se členy Kayne West, Charlote Thompson, Stina Resen a amatér Ed Edwards. Na druhém místě je tým Švédky Johanny Gustavsson  (-16). Na třetí pozici je tým  Dánky Emily Pedersen (-15).

Švédka Jenny Haglund zahrála Hole in one pětkou železem na 11. jamce par tři s délkou 140 metrů.

Leaderboard jednotlivců     Leaderboard týmů

Sestřih 1. kola

Úvod
Druhý turnajem historického vstupu ženského golfu do Saudské Arábie se hraje o dva dny později a stejném hřišti jako předchozí Aramco Saudi Ladies. Výkony hráček se počítají do týmové soutěže.

Pro týmovou soutěž je dotace odměn 300.000 dolarů, pro soutěž jednotlivců 200.000 dolarů.

Odkazy:   Royal Greens    Hřiště na satelitní mapě  Stránka jednotlivců   Stránka týmů