The American Express – zvítězil Si Woo Kim

1323

PGA Tour – The American Express, La Quinta, Kalifornie, USA
(21. – 24.1.2021, -9 hodin)

Neděle – finálové kolo
Pětadvacetiletý Korejec Si Woo Kim se jako jediný z vedoucí trojice v posledním kole nepovolil, zahrál osm čistých birdie, 64 ran a došel si pro třetí vítězství na PGA Tour. Celý turnaj se držel v předu, nejhůře byl na třetím místě po prvním kole. Za vítězství obdržel odměnu 1,206 milionu dolarů.
Naposledy vyhrál The Players Championship v roce 2017.
Druhý z vedoucí trojice třetího kola Tony Finau skončil na 4. místě (-19). Třetí  Max Homa  zažil po výsledku 76 ran hluboký pád z vrcholu na 21. místo (-11).

Úctyhodný je výkon Patricka Cantlaye. Ve finále hrál rekordních 11 birdie, 61 ran. Přeskočil jedenáct hráčů a zařadil se na 2. místo, jeden úder za Kima (-22).
Třetí skončil Cameron Davis (-20).

Další pozice: 5. Ancer (-15), 8. Hun An, Casey, Molinari (-14), 12. Im (-13), 16. Woodland, Knox (-12), 21. Steele, Fowler, Hagy (-11), 40. Wolff (-8), 56. van Rooyen (-4).

Leaderboard

Sestřih finálového kola

 

Sobota – 3. kolo
Po třech dnech je v čele turnaje trojice hráčů se skore – 15. Tvoří ji Max Homa, Tony Finau a Si Woo Kim. Třicetiletý Max Homa, hráč z kraje druhé stovky žebříčku zahrál nejlepší skore vedoucí trojice, 65 ran s devíti bogey a jedním double bogey. Lídr druhého kola, Korejec Im se zhoršil o osm ran a propadl na 20. místo
Nejnižší číslo kola, 64 ran s osmi birdie bez bogey, zahrál zkušený Skot Russell Knox. Výsledek ho katapultoval z 37. pozice na páté místo (-13), do chumlu hráčů s šancí na vítězství. V rozpětí čtyř úderů se před finálových kolem nachází třináct hráčů.

Další pozice:  8. Molinari (-12), 13. Hun An, Casey, Cantlay (-11), 20. Woodland, Im (-10), 25. Ancer (-9), 39. Fowler (-7), 48. Wolff (-6), 66. van Rooyen (-11).

Leaderboard

Sestřih 3. kola

 

 

Sungjae Im - foto pgatour.com
Sungjae Im

Pátek – 2. kolo
Druhé kolo prošlo varem, bylo to jedno velké stěhování, dvanáct hráčů odehrálo čisté kolo bez bogey a vypadly velké hvězdy turnaje.
Vede Sungjae Im (-11). Dvaadvacetiletý Korejec zahrál kolo bez bogey se sedmi birdie, 65 ran. O ránu zpět sdílí druhou pozici pětice hráčů Taylor, Finau, Ancer, Kim a  lídr prvního kola Hagy (všichni -10).
Ancer přilétl za vedoucího hráče z 39. místa, Finau z 15. místa. Grillo a Molinari přeskočili 37 pozic. Skokany kola jsou Brian Stuard (přeskočil 95 pozic), Rickie Fowler (83 pozic) nebo Wolff (65 pozic).

Hostitel Phil Mickelson v turnaji skončil. Ve dvou kolech se ani jednou nedostal pod par a neprošel cutem.
Za hranicí cutu skončili také světová jedenáctka a dvanáctka, Patrick Reed a Brooks Koepka. Do víkendových kol neprošel ani Kevin Na, vítěz minulého Sony Open.

Další pozice: 10. Steele (-8), 26. Woodland, Hun An (-6), 37. Wolff, van Rooyen (-5).
Cutem neprošli: Scheffler, Pan, Perez, Donald, Reed, Koepka, Na, O´Hair, Malnati, Mickelson, Snedeker, Villegas, Stricker, Bradley.

První dvě kola se hrála střídavě na hřištích Stadium a Nicklaus. Třetí a finálové kolo se budou hrát na Stadium Course.

Leaderboard

Sestřih 2. kola

 

 

Brandon Hagy - foto pgatour.com
Brandon Hagy

Čtvrtek – 1. kolo
Devětadvacetiletý Brandon Hagy je sice hráč z konce čtvrté stovky žebříčku, ale v prvním kole hrál úžasných deset birdie a dvě bogey, 64 ran (-8), jeden úder nad svým osobním rekordem. Vede o jednu ránu před Korejcem Hun Anem (-7). Na třetí příčce se shromáždili Korejec Si Woo Kim, Skot Martin Laird a  Američan Max Homa.

Z favorizovaných hráčů jsou čelu turnaje nejblíže Patrick Reed a Tony Finau na 15. místě (-4). Brooks Koepka vykročil špatnou nohou. Hrál v paru, což stačilo pouze na aktuální 103. místo (E). Ani hostitel Phil Mickelson nezazářil. Hrál dvě rány nad par a sdílí 132. pozici (+2).

Další pozice: 15. Davis, Im, Steele  (-4), 39. Ancer, Molinari, Cantlay (-3), 61. Scheffler, van Rooyen, Woodland (-2), 91. Wolff (-1).

Leaderboard

Sestřih 1. kola

 

 

Úvod
Ze špičky hrají Koepka, Ancer, Cantlay, Finau, Reed, Im, Wolff a vítěz minulého Sony Open Kevin Na. Po prodělaném kovidu se vrací Francesco Molinari. Pořadatelé museli oželet největší hvězdu turnaje. Odhlásil se Jon Rahm, který se zranil v posilovně.

Turnaj se od prvního ročníku hrál na třech hřištích. Letos poprvé budou dějištěm dvě hřiště – PGA West Stadium s parem 72 a délkou 6.504 metrů a PGA West Nicklaus Tournament s parem 72 a délkou 6.540 metrů. Závěrečná kola se budou hrát na Stadium Course.

Favority jsou pro experty PGA Tour Reed, Cantlay a Im. Sázkové kanceláře vypsaly na Cantlaye kurz 16:1, na Schefflera 17:1, na Reeda a Koepku 20:1.

Hostitelem turnaje je Phil Mickelson.
Z důvodu ochrany zdraví se nehraje Pro-Am. Cut bude proveden po druhém kole.

Dotace odměn je 6,7 milionu dolarů. Loni zvítězil Andrew Landry.

Turnaj vysílá Eurosport2, čtvrtek až neděli vždy od  21 hodin.

Leaderboard

Odkazy:  PGA West    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje  Loňské zpravodajství

Sestřih loňského finálového kola