Farmers Insurance Open – vítězem je Patrick Reed

1452

PGA Tour – Farmers Insurance Open, San Diego, Kalifornie, USA
(28. – 31.1.2021, -9 hodin)

Neděle – finálové kolo
S náskokem pěti úderů vítězil Patrick Reed (-14). Ve finálovém kole hrál eagle, tři birdie a jedno bogey, 68 ran, čtyři rány pod par. Získal odměnu 1,35 milionu dolarů, zhruba 29 milionů korun.
Druhé místo obsadili Tony Finau, Xander Schauffele, Ryan Palmer, Viktor Hovland a Henrik Norlander (všichni -9). Každý z nich si z Torrey Pines odváží odměnu 465.375 dolarů, v přepočtu téměř 10 milionů korun.
Světová dvojka Jon Rahm a sedmička Rory McIlroy do boje o titul nezasáhli. Rahm v posledních dvou kolech došel v paru, což stačilo na 7. místo (-8). Rory McIlroy hrál v posledním kole svůj nejhorší výsledek na turnaji. Zapsal 73 ran s double bogey na patnáctce a ze slibné osmé pozice spadl na konečné 16. místo (-6).

Další umístění: 7. Zalatoris (-8), 10. Scott (-7), 18. Leishman (-5), 29. Oosthuizen, Ortiz (-4), 32. Im (-3), 48. Woodland (E), 53. Matsuyama, Fowler, Mickelson (+1),

Konečné výsledky

Sestřih finálového kola

 

Sobota – 3. kolo
Víkendová kola se hrají na na South Course. Dnešek byl ve znamení vyšších výsledků, pouze pět z osmasedmdesáti začíná šestkou.
Viktor Hovland třetí kolo pokazil výsledkem 73 ran, o osm ran horším než včera a z vedení ustoupil na 3. místo (-8).
Do čela nastoupil z druhého místa Patrick Reed, ke kterému se nejlepším výsledkem kola přidal Carlos Ortiz (oba -10). Ortiz hrál 66 ran se sedmi birdie a jedním bogey.
Třetí pozici dělí pětice hráčů Rahm, Scott, Hovland, Burns a Griffin (všichni -8).

Rory McIlroy je stále ve hře o titul. Polepšil si o dalších šest pozic na 8. místo (-7), tři rány od vedoucí dvojice.
Nedělní kolo bude veliký boje, v rozpětí čtyř úderů je ve hře dvanáct kandidátů na titul.

Patrick Reed má problém s diskutabilní manipulací s míčkem po odskoku v roughu 10. jamky. Rozhodčí situaci posoudili jako správnou. Ovšem záznam, který rozhodčí neviděli, opět rozvířil pochybnosti o poctivém postupu už jednou nachytaného hráče.

Další pozice: 8. Zalatoris (-7), 12. Schauffele, Finau (-6), 20. Im (-4), 27. Leishman (-3), 39. Molinari (-1), 45. Matsuyama, Fowler (E), 55. Mickelson (+1), 63. Woodland (+2).

Leaderboard

Sestřih 3. kola

Situace s odskokem míče Patricka Reeda na 10. jamce

 

 

Viktor Hovland - foto pgatour.com
Viktor Hovland

Pátek – 2. kolo
Třiadvacetiletý usměvavý Nor Viktor Hovland sesadil z vedení Reeda a Norena. V druhém kole hrál 65 ran s osmi birdie a jedním bogey, sedm pod par. S celkovým skore -9 vede o ránu před šesticí  Rahm, Scott, Finau, Griffin, Palmer a Reed (všichni -8).
Světová dvojka Jon Rahm pokročil na druhou pozici z 32. místa díky šesti birdie a jedinému bogey, hrál 67 ran.
Rory McIlroy si také polepšil. Z 21. pozice se posunul o sedm příček na 14. místo (-2), čtyři údery za vedoucím hráčem.

Brooks Koepka se ani jednou nedostal pod par. Po výkonech 72,76 (+4) do dalších kol nepostoupil.

Vítěz minulého The American Express Korejec Si Woo Kim pokazil druhé kolo a překvapivě neprošel cutem.

Kdo ví, co  potkalo Scottie Schefflera. Po prvním kole byl na skvělém 3. místě. V druhém kole však přinesl katastrofální výsledek 79 ran se dvěma birdie, sedmi bogey a jedním triple bogey. Výsledek ho srazil za hranici cutu a čtyřiadvacetiletý Texasan v Torrey Pines skončil.

Skokanem kola je pětadvacetiletý Roby Shelton. Na North Course hrál devět birdie a jediné bogey, 64 ran, nejlepší číslo kola. Výsledek ho katapultovat dopředu o 99 příček do Top 10, ze 107. na 8. místo (-7).

Další pozice: 8. Malnati (-7), 11. Noren (-6), 14. Zalatoris (-5), 29. Leishman, Woodland (-3), 40. Matsuyama (-2), 40. Schauffele (-2), 54. Im, Mickelson, Fowler, Molinari (-1).
Cutem neprošli: Scheffler, Si Woo Kim, Spieth, C.Smith, van Rooyen, Watson, Day, Koepka, English.

Leaderboard    Flighty sobotního 3. kola

Sestřih 2. kola

 

Čtvrtek – 1. kolo
Vedou Patrick Reed a Alex Noren se skore -8. Oba hráli na hřišti North. Reed s čistými osmi birdie, Noren s eaglem, sedmi birdie a jedním bogey. Vedou o ránu před Scottie Scheffelerem na 3. místě (7).
Hřiště North se zdá snazší, v první dvacítce výsledovky mají výsledek ze South Course pouze Malnati a Palmer.

Hvězdy turnaje zahájily zlehka. Rory McIlroy je na 21. místě  (-4), Jon Rahm na 32. (-3) a Schauffele na 48. (-2).

Vycházející hvězda, jednadvacetiletý Matthew Wolff odstoupil pro zahranění ruky. Kolo dohrál s výsledkem 78 ran, se dvěma triple bogey, po jednom birdie a bogey.

Další pozice:  4. Woodland, C.Smith (-6), 16. Scott(-5), 21. Kim (-4), 32. Finau, Im (-3), 48. Hovland, Fowler (-2), 69. Mickelson, Leishman( -1), 88. Molinari, Koepka (E), 119. Matsuyama (+2), 151. English (+7).

Leaderboard

Sestřih 1. kola

 

 

Úvod
Farmers Insurance Open je součástí West Coast Swing, série turnajů na západním pobřeží USA. Hraje se od roku 1952, tehdy jako San Diego Open. Dlouhá léta nesl turnaj název Buick Invitational.

Letos se po operaci zad neúčastní Tiger Woods, loni zde skončil na 9. místě. Nejsilnějšími hráči jsou podle žebříčku Jon Rahm, Xander Schauffele a Rory McIlroy. Dále budou na startu loňský vítěz Leishman, Reed, Finau, Koepka, English, vítěz minulého American Express Kim, Mickelson, Wolff.

Hraje se na hřištích North a South resortu Torrey Pines, obě s parem 72. Po cutu se hraje na hřišti South.

Na odměny je k dispozici částka 7,5 milionu dolarů. Loni zvítězil Marc Leishman (-15) před Jonem Rahmem a obdržel prémii 1,35 milionu dolarů.

Sázkové kanceláře vypsaly kurzy Rahm 7:1, McIlroy 8:1 a Schauffele 14:1. Výběr expertů PGA je na předních místech obdobný, Rahm, McIlroy a Leishman.

Turnaj vysílá televize Eurosport2.

Odkazy:  Torrey Pines   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje  Loňské zpravodajství

Farmers Insurance 2021 preview

.