Charles Schwab Challenge – zvítězil Jason Kokrak

1184

PGA Tour – 75. Charles Schwab Challenge – Forth Worth, Texas, USA
(27. – 30.5.2021, -7 hodin)

Neděle – finálové kolo
Jordan Spieth vedl od prvního do třetího kola, ale turnaj do vítězného konce nedovedl. Na poslední kolo si nechal nejslabší výkon v turnaji. Hrál dvě birdie a pět bogey, 73 ran, tři nad par, o sedm více než předchozím kole, celkem -12 a pustil před sebe Jasona Kokraka. Ten vstupoval do finále v závěsu se ztrátou jednoho úderu. Také zahrál své nejvyšší skore v turnaji, 70 ran, v paru, ale o tři méně než Spieth. Smazal  tím jeho náskok, zvítězil o dva údery (-14) a získal svůj první titul na PGA Tour.
Šestatřicetiletý Kokrak je hráčem z 35. místa světového žebříčku. Za vítězství obdržel červeně kárované sako, odměnu 1,35 milionu dolarů, přes 28 milionů korun a pickup „texaského“ rozměru.
Třetí místo dělí čtveřice hráčů Hofman, Kizzire, Muňoz a Poulter (-10).
Papírově nejsilnější hráč  turnaje, světová trojka Justin Thomas skončil na 40. místě, dvanáct ran za vítězem.

Další umístění: 14. Ancer, Morikava (-5), 20. Berger, Conners, Rose, Garcia (-4), 50. Kuchar (E), 59. Zalatoris (+2).

Konečné pořadí

Sestřih finálového kola

 

 

Jordan Spieth - foto pgatour.com
Jordan Spieth

Sobota – 3. kolo
Jordan Spieth ve třetím kole poprvé chyboval. V první devítce hrál tři birdie, ale utekly mu první dvě bogey v turnaji. Druhou devítku už došel opět bezchybně s třemi birdie. Celkem 66 ran, čtyři pod par. Udržel vedení (-15) a do finálového kola vstoupí s jediným pronásledovatelem.
Spietha se drží Jason Kokrak, je o ránu zpět na 2. místě (-14). Sergia Garciu na třetím místě (-10) dělí od Spietha pět úderů, další Ian Poultera a Sebastiana Muňoze na čtvrtém místě sedm úderů.
Světová dvojka Justin Thomas se po skvělém druhém kole vrátil do průměru, s výsledkem 71 se nedostal pod par a klesl na 46. pozici (-1).
Druhý papírově nejsilnější hráč v polo, světová pětka Collin Morikawa nepokořil par, hrál 72 ran, dvě nad a klesl o 16 pozic na 27. místo (-3).
Nejlepší číslo kola zahrál zkušený pětačtyřicátník Ian Poulter. Sedm birdie a jedno bogey znamená 64 ran, šest pod par a výstup výsledovkou o 26 příček na 4. pozici (-8).

Další pozice: 9. Finau (-6), 17. Conners, Rose (-5), 34. Ancer (-2), 52. Kuchar, Zalatoris (E).

Leaderboard

Sestřih 3. kola

 

 

Jordan Spieth - foto pgatour.com
Jordan Spieth

Pátek – 2. kolo
Jordan Spieth ve vedení osaměl. Hrál čisté čtyři birdie, 66 ran. Vede s celkovým skore -11, o ránu před Jasonem Kokrakem na druhém místě (-10). Spieth po dvě kola nechyboval, doposud zahrál čistých jedenáct birdie. Třetí pozici dělí trojice hráčů Muňoz, Garcia a Kizzire (všichni -8).
Phil Mickelson bojoval, v druhém kole si polepšil o čtyři rány na 69, ale ztrátu z prvního kola nedohnal. Neprošel cutem.
Skvělé kolo naopak vystřihl světová dvojka Justin Thomas. Čtyři čisté birdie, 66 ran ho posunuly o 39 pozic nahoru, na 30. místo (-2).
Druhý papírově nejsilnější hráč turnaje, světová pětka Collin Morikawa také hrál 66 ran a vysunul se na 11. místo (-5), šest ran od vedoucího hráče.
Nejlepší číslo kola zahrál starý mazák Charley Hoffman. Devět birdie a jedno bogey, 62 ran, osm pod par. Skore vystřelilo čtyřiačtyřicetiletého rodáka ze San Diega ze sedmé desítky o 51 příček nahoru, na 6. pozici (-7).

Další pozice: 16. Finau, Rose, Berger (-4), 30. Poulter (-2), 49. Zalatoris (E), 63. Wallace, Kuchar, Ancer (+1).
Cutem neprošli: Reed, Mickelson, Im, Scheffler, Westwood, Stenson, McDowell, Si Woo Kim.

Leaderboard

Sestřih 2. kola

 

Jordan Spieth - foto pgatour.com
Jordan Spieth

Čtvrtek – 1. kolo
Jordan Spieth a Sergio Garcia rázně vstoupili do turnaje, oba s výsledkem 63, sedm ran pod parem. Spieth hrál čistých sedm birdie, Garcia eagle a pět birdie. Společně vedou  o dva údery před třetími Erikem Comptonem a Jasonem Kokrakem (obě -5). Jeden z mnoha skvělých Spiethových úderů, parádní chip in do birdie na 17 jamce uvidíte na sestřihu níže.
Phil Mickelson naopak začal vlažně. Přinesl 73 ran s  dvěma birdie a pěti bogey. Postavil se na 87. místo (+3).

Papírově nejsilnější hráč, světová dvojka Justin Thomas zahájil výsledkem 72 ran, dvě nad par a druhého kola vstoupí z 69. pozice (+2). Podstatně lépe odstartoval druhý, formálně nejsilnější hráč světová pětka pětka Collin Morikawa. Hrál dvě birdie a jedno bogey, 69 ran a obsadil 24. místo (-1).
Obhájce titulu Daniel Berger je po prvním kole čtrnáctý s výsledkem 68 ran, dvě pod par.

Další pozice: 5. Snedeker (-4), 14. Poulter, Reed, Rose (-2), 24. Zalatoris, Finau (-1), 41. Scheffler, Ancer (E), 57. Im, Wallace (+1), 98. Kuchar. McDowell (+4), 110. Westwood (+5).

Leaderboard

Sestřih 1. kola

 

 

Úvod
Charles Schwab Challenge se hraje od roku 1946. Podle sponzorů měl název Mastercard, Bank of America, do roku 2015 jako Crowne Plaza, pak dva roky Dean & Luca a předloni Forth Worth, vždy s označením Invitational. Přestože už to nemá v názvu je turnaj stále pro zvané po těchto kritérií.

Papírově nejsilnějšími hráči jsou světová dvojka Justin Thomas a pětka Collin Morikawa. Přesto bude hlavní hvězdou turnaje padesátiletý Phil Mickelson, který minulý týden na Kiawah Island slavně zvítězil a předvedl, že i v golfu je věk jenom číslo. Dále hrají Tomas, Spieth, Berger, Scheffler, Conners, Poulter, Reed, Westwood, Zalatoris, Finau, Ancer, Garcia, Morikawa.

Hraje se na hřišti  Colonial Country Clubu s parem 70 a délkou 6.592 metrů. Klub má jedinečnou možnost na PGA Tour. Každý rok může pozvat dva mladé hráče, kteří by se jinak do turnaje nedostali.

Dotace odměn je 7,5 milionu dolarů, v přepočtu přes 156 milionů korun. Na vítěze čeká podíl 1,35 milionu. Loni zvítězil Daniel Berger.

Turnaj vysílá Eurorospozt2 ve čtvrtek a pátek od 22:00, v sobotu od 23:30, v neděli od 21:00.

Leaderboard

Odkazy:   Colonial CC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje   Loňské zpravodajství