VP Bank Swiss Ladies Open ve Švýcarsku – vyhrála Forsterling, Kousková třicátá

1385

LET – VP Bank Swiss Ladies Open, Emetsee, Švýcarsko (15. – 17.9.2023)

Neděle – finálové kolo
Sára Kousková obsadila 30. místo (-2) a získala odměnu 2.540 Eur. Druhou Češkou v pořadí je Kristýna Napoleaová, která dosáhla na 37. pozici (E) a odměnu 1.995 Eur. Jen o dránu dále skončila  na 43. místě Jana Melichová s odměnou 1.500 Eur.
Čtvrtou naší hráčkou je Tereza Melecká. Obsadila 54. Místo (+3) a odváží si z Emetsee 1.032 Eur.

Svůj první titul na LET získala Němka Alexandra Forsterling (-15). Zvítězila před Norkou Madelene Stavnar (-13). Třetí místo dělí tři hráčky se skore-12. Jsou to Němka Sophie Witt, Velšanka Chloe Wiliams a Francouzka Ann-Charlotte Mora.

Další umístění: 7. MacLaren, Dagar (-10), 9. Iturrioz, Nuutinen (-9), 11. Füunfstück (-8), 13. Hall, Kjelker (-1), 22. Estrup (-3), 50. Skarpnord (+3).

Výsledky

Sestřih finálového kola

Madelene Stavnar - foto Tristan Jones - LET
Madelene Stavnar – foto Tristan Jones – LET

Sobota – 2. kolo
Z Češek je nejvýše Sára Kousková na 24. místě (-2). Zopakovala výkon 70 ran a pokročila o tři příčky. Na 33. pozici (-1) je Jana Melichová po kole s výsledkem 71 ran.
Kristýna Napoleaová měla špatný den. Kolo s pěti bogey a  jediným birdie ji z Top 10 vyhnalo na  48. místo (+2).
Na 56. místě je Tereza Melecká  (+2).
Tereza Koželuhová neprošla cutem.

Do vedení postoupila Norka Madelene Stavnar (-12). Druhé místo dělí Francouzka Mora s Němkou Fosterling (-10).

Další pozice: 6. Nuutinen (-8), 9. Dagar, MacLaren (-6), 13. Iturrioz, Cheenglab (-5), 16. Sönderby, Hall (-3), 24. PI Schmidt (-2), 38. Estrup (E), 48. Skarpnord (+1).

Leaderboard

Sestřih 2. kola

Kristýna Napoleaová - foto Ivan Paggio
Kristýna Napoleaová

Pátek – 1. kolo
V úvodním kole zazářila nejlepším českým výkonem Kristýna Napoleaová. Hrála čtyři birdie a jedno bogey 68 ran, tři pod par. Je v Top 10 na 9. místě.
Sára Kousková a Jana Melichová hrála 70 ran a dělí 27. pozici (-1).
Tereza Melecká hrála 73 ran a zaujala 46. místo (+2).
Nedařilo se Tereze Koželuhové, se skore 78 obsadila 99. místo.

Vede Francouzka Anne Charlotte Mora s devíti birdie bez bogey (-8). Druhé místo dělí další Francouzka Nastassja Hadaud a Norka Madelene Stavnar (obě -7).

Leaderboard

Sestřih 1. kola

Golf Emetsee

Úvod
České profesionálky Sára Kousková, Jana Melichová, Tereza Koželuhová, Kristýna Napoleaová a Tereza Melecká se účastní švýcarského ženského mistrovství v Emetsee.
Dále jsou přihlášeny Moosnam, Iturrioz, Dagar, PI Schmidt, Pelaez, MacLaren, Hewson, Mora, Carta, Grechi, Estrup, Cheenglab, Folke, Füunfstück, Fanali, Kobori, Mehaffey, Nuutinen, Boulden,  Skarpnord.
Loni zde hrály Melichová, Koželuhová,  Napoleaová a Melecká. Nejlépe skončila Melecká, obsadila 30. místo.

Hrají se tří kola na hřišti Emetsee s parem 71 a délkou 5.715 metrů. Cut pro 60 hráček bude provedeno po 2. kole.

„Hřiště Holzhausern GC mi trochu připomíná loňský turnaj LETAS ve švýcarském Lavaux, kde jsem vyhrála,“ popisuje hřiště Sára Kousková. „Rozlehlé rovnější greeny, kopcovitý profil, spousta slepých jamek a nakloněné fairwaye. Hřiště po deštích, které nás dnes a zítra čekají, ještě víc změkne, tudíž míče nebudou po fairwayích moc běhat. Na některých jamkách to bude značně ovlivňovat strategii hry. I proto se těším, že si ještě zítra půjdu zahrát a hřiště si co nejvíc ošahám…“

„Na posledních dvou turnajích jsem vždy jeden den trošku bojovala se svým tělem nebo hlavou,“ říká o současné formě Kousková. „Pokud se mi podaří od toho oprostit a uvolnit se, tak jsem přesvědčená, že mám se současnou hrou možnost bojovat o co nejlepší umístění. Opravdu se na hřišti v cvičných kolech cítím dobře. Ve středu a čtvrtek se budu věnovat zejména krátké hře a puttování. Vzhledem k měnícím se podmínkám, kdy velké teplo vystřídá chladné počasí a déšť, si určitě budu chtít projít ještě několikrát hřiště. Bude důležité vědět, jak se míčky budou na vlhkých fairwayích chovat. Každopádně bych si ráda ve Švýcarsku ráda zavzpomínala na loňské vítězství na Lavaux Ladies Open a přivezla si do Prahy dobrý výsledek. Jaká k tomu vede cesta? Hrát svůj „sobotní“ golf i v pátek a v neděli.“

Odkazy:   Golf Emetsee   Hřiště na satelitní mapě  Stránky turnaje   Loňské zpravodajství