Češky na LET v Nizozemsku – finálové kolo, nejlépe Napoleaová 29. místo

1646

LET – Big Green Open, Arnhem, Nizozemsko (14. – 17.7.2022)

Neděle – finálové kolo
Kristýna Napoleaová zakončila turnaj výsledkem 73 ran a obsadila konečné 29. místo (+3). Získala odměnu 2.887 Eur.
Víkend byl zajímavý, v sobotu vypadala moje hra docela dobře. V neděli jsem si na začátku vytvořila šance ke skórování, ale moc jsem jich neproměnila, což mě dostalo pod tlak,” zhodnotila závět turnaje Napoleaová.

Jana Melichová došla poslední kolo s výsledkem 72 ran, v paru. Obsadila 40. místo (+6). Odváží si odměnu 1.615 Eur. Nevyhnula se chybám,  přestoupila mezi profesionálky teprve před necelým měsícem. “Člověk hraje a hlavně přemýšlí trochu jinak, protože ho najednou každá rána navíc něco stojí,” říká Melichová. “Bylo to poměrně z mentální stránky náročné kolo, protože jsem hrála hezký golf, ale prostě bylo to nahoru dolů. Navíc jsem na předposlední jamce zahrála zbytečně dvě rány navíc, což mě mrzí, protože jsem měla našlápnuto na dobrý výsledek.”

Tereza Melecká si v posledním kole pohoršila, hrála 75 ran a skončila na 48. místě (+7) s výdělkem 1.256 Eur. V  Nizozemsku prošla cutem v rámci LET pošesté v řadě. “Potvrdila jsem si, že tolik turnajů za sebou je příliš, protože mi v závěru už chyběla energie. Těším se, až si trochu odpočinu a připravím se na druhou půlku sezony,” dodává Melecká

Zvítězila Švédka Ann Nordqvist (-7). Získala odměnu 37.500 Eur. Druhé místo obsadila Rakušanka Sarah Schober (-6).  Třetí pozici dělí Němka Sophie Witt, Španělka Nuria Iturrioz a Indka Vani Kapoor (-5).

Další umístění: 6. Kobori (-4), 7. Hillier (-3), 8. Carta (-2), 13. Hewson (-1), 23. Goodall (+2), 35. Friedrich Ruiz, Prat, Clyburn (+5), 40. Bregman (+7), 56. Macrae, C.Alonso (+9).

Leaderboard

(s požitím textu Davida Janeczeka)

Kristýna Napoleaová - foto Ivan Paggio
Kristýna Napoleaová

Sobota – 3. kolo
Kristýna Napoleaová zahrála své nejlepší kolo v turnaji, 70 ran se třemi birdie, jedním bogey a vylétla o 25 příček na 25. místo (+2). Tereza Melecká také zahrála své nejlepší číslo v turnaji 72 ran, v paru a posunula o 7 příček na 38. místo (+4).
Jana Melichová je po výkonu 74 ran na 49. místě (+6).

Vede Švédka Anna Nordqvist (-7) před Dvojicí Kapur, Schober (obě -6).

Další pozice:  4. Iturrioz (-5), 5. Kobori, Hillier (-4), 10. Carta, Hewson, Bregman (+1), 60. C.Alonso (+9).

Leaderboard

Tereza Melecká - foto Tristan Jones LET
Tereza Melecká

Pátek – 2. kolo
Do víkendových kol prošly Tereza Melecká, je to její šestý úspěšný cut v řadě, Kristýna Napoleaová a Jana Melichová, všechny na poslední postupovém, 45. místě (+4).
Nepostoupily Vlašínová a Váňová (obě +8).
Vede Australanka Whitney Hiller (-8), kterou do čela vyneslo 68 ran, čtyři pod. Na druhé místo ustoupila z vedení Rakušanka Sarah Schober (-7). Třetí místo dělí dvě Indky, Vani Kapoor a Digsha Dagar (obě -5).

Další pozice: 5. Iturrioz (-4), 11. Nordqvist, Bregman (-2), 41. Prat (+3), 45. C.Alonso, Friedrich, E.Nilsson (+4).
Cutem neprošly: Brewerton, Maggetti, Kaufman, Macdonald, Nummenpaa, Pogačar, Parker, Lampert.

Se svou hrou během prvního dne byla spokojená Kristýna Napoleaová, která i kvůli zranění prošla do finálových kol po sedmi týdnech. „První den to bylo herně super, ale bohužel jsem zahrála triple a musela hrát skrz stromy. Zbytek kola bylo dobré, zahrála jsem dvakrát birdie a dobře jsem puttovala,“ pokračuje Napoleaová.

Finálová kola si zahraje také Melichová, která prošla cutem poprvé jako profesionálka. „Po tom hektickém období spojeným s přechodem k profesionálkám jsem se konečně mohla soustředit na golf,“ říká Melichová, která ještě jako amatérka ovládla červnový turnaj v Berouně.

Melecká byla dokonce v průběhu pátečního kola pod parem. „Bohužel jsem ale na čtyřech jamkách chybovala a skóre mi narostlo. Naštěstí jsem na 17. jamce zachránila postup. O víkendu se budu chtít vyvarovat chybám a budu se snažit udělat co nejlepší výsledek,“ dodává.

Naopak Napoleaová s Melichovou postup zachraňovaly v pátek. „Bylo to hodně o psychice a taky mě podržel caddy. Hlavně jsem ráda, že si ještě před pauzou užiju golf i o víkendu,“ říká Napoleaová.

„Na posledních čtyřech jamkách jsem zase posunula své limity, protože se mi povedl i jeden extrémně dlouhý pat. A možná pomohlo i to, že nám dneska naservírovali poprvé maso, takže i ty proteiny možná pomohly,“ dodává s úsměvem Melichová.

Leaderboard

Čtvrtek – 1. kolo
Nejlépe z Češek dnes hrály Kristýna Napoleaová a Tereza Melecká, obě shodně 73 ran. Zaujaly  41. místo (+1). Další Češkou v pořadí je Kateřina Vlašínová na 93. místě (+5).
Jana Melichová a Šideri Váňová jsou se skore +6 na začátku druhé stovky pořadí.

V čele jsou Rakušanka Sarah Schober s Angličankou Liz Young (obě -5). Třetí místo dělí Indka Diksha Dakar a Australankou Whitney Hillier (obě -4).

Další pozice: 10. Hewson (-2), 20. Iturrioz, Bregman (-1), 28. Nordqvist (E), 41. E.Nilsson, Kobori, Matthew (+2), 9. Nummnpaa, Friedrich(+3), 80, Carta, C.Alonso (+4), 93. Macdonald (+5), 100. Pogačar (+6).

Leaderboard

foto rosendaelsche.nl
Rosendaelsche Golf Club

Úvod
České profesionálky Jana Melichová, Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká, Šideri Váňová a Kateřina Vlašínová se v nizozemském Arnhemu účastní 21. turnaje kalendáře Ladies European Tour, čtyřkolového Big Green Open.

Přední hráčky LET tento turnaj vynechávají. Z aktuálního Top 10 žebříčku Race to Costa del Sol hrají devítka Hillier a desítka Pelaez. Na startu spolu s Češkami budou zkušené Brewerton, Matthew, Nordqvist, Lampert, Iturrioz, C.Alonso, dále Carta, Bregman, Pogačar, Nummenpaa, Friedrich, Boulden.

Loni zde hrály Kristýna Napoleaová a Šideri Váňová, neprošly cutem.

Hraje se na hřišti Rosendaelsche Golf Clubu s parem 72 a délkou 5.959 metrů. Cut pro 60 hráček bude proveden po 2. kole.

Na odměny nejlepším je připraveno 250.000 Eur. Loni zvítězila Australanka Stephanie Kyriacou.

Leaderboard

Odkazy:  Rosendaelsche GC    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje   Loňské zpravodajství