LET Madrid Ladies Open – Ana Pelaez, v Madridu se zrodila hvězda

1439

LET – Comunidad de Madrid Ladies Open, Španělsko (5. – 8.5. 2022)

Neděle – finálové kolo
Senzační vítězství čtyřiadvacetileté Any Pelaez nadchlo celé Španělsko, mluví se jenom o ní. Pelaez je profesionálkou teprve od loňského července a v Madridu hrála a vyhrála svůj první turnaj  LET. Byl to skvělý debut. Vyhrála o šest ran, skvělým skore -23, zahrála rekord hřiště 63 ran a získala odměnu 45.000 Eur.
Loni v prosinci skončila v Q-School na 83. místě s kartou kategorie 18, tj. s občasnými starty. Nyní má po starostech, získává plnou kartu a kategorii Winner, která jí zaručuje start na všech turnajích.

Druhé místo obsadila Švédka Linnea Strom (-17). Třetí místo dělí Babnik, De Roey, Then a amatérka Fernandez.

Další umístění: 7. Grant (-14), 9. Mehaffey (-12), 10. Stark (-11), 20. Pace (-7), 27. Skarpnord (-4), 34. Bregman (-3), 38. Iturrioz (-2).

Výsledky

Sestřih finálového kola

Ana Pelaez - foto Tristan Jones LET
Ana Pelaez

Sobota – 3. kolo
Třetí kolo proběhlo už bez českých hráček. Čistých devět birdie, 63 ran vyneslo do čela domácí hráčku Anu Pelaez (-17). Překvapivý  lídr vede o tři rány před Francouzkou Agathe Sauzon (-14). Na třetím místě se usadila další domácí hráčka, amatérka Cayetana Fernandez (-13).

Američanka Gabriella Then zahrála Hole in One na 17. jamce.

Další pozice: 4. Grant (-12), 5. Then (-11), 6. De Roey, Babnik (-10), 9. Stark, Strom (-9), 17. Mehaffey (-7), 22. Pace (-5), 25. Skarpnord, Van Dam, Iturrioz (-4)

Leaderboard

Sestřih 3. kola

Hole in One Gabrielly Then

Tereza Melecká a Šideri Váňová - foto Tristan Jones LET
Tereza Melecká a Šideri Váňová

Pátek – 2. kolo
Tereza Melecká a Šideri Váňová neprošly cutem na Comunidad de Madrid Ladies Open a v turnaji skončily.
Melecká hrála dobře, 72 a 73 (+1), ale na postup do víkendových kol to nestačilo. Neprošla o jediný úder.
Šideri Váňová hrála špatně v obou kolech. 79 a 78. Se skore +13 dělí poslední, 118. místo.

Vedoucí hráčka prvního kola Maja Stark se zhoršila o šest úderů a spadla na 17. místo (-4).

Vede Finka Tia Koivisto (-10). Druhé místo dělí Švédka Linn Gran a se Španělkou amatérkou Cayetanou Fernandez.

Další pozice: 5. Baník (-7), 17. De Roey, Strom (-4),32. Skarpnord, Pace (-2), 43. Iturrioz (-1).
Cutem neprošly: Melecká, Colombotto Rosso, Jimenez, Friedrich, Parker, Hedwall, Kauffmann, Váňová, Macrae, Booth.

Leaderboard

Skorkarty českých hráček

Čtvrtek – 1. kolo
Tereza Melecká hrála v úvodním kole 72 ran, v paru a postavila se na 45 místo (E).
Šideri Váňové se nedařilo, hrála 79 ran a je na 119. místě (+7).

Na první místě jsou dvě Švédky, Maja Stark a Jessica Karlsson, vedení s nimi sdílí Francouzka Agathe Sauzon(-5).

Další pozice: 4. C.Alonso (-4), 8. Mehaffey (-3), 18. Grant (-2), 30. Babnik (-1), 43. Iturrioz, Strom (E), 60. Skarpnord (+1), 78. Booth, Pace (+2).

Leaderboard

Úvod
Tereza Melecká a Šideri Váňová se vrátily z Austrálie do Evropy. Ve Španělsku budou hrát Comunidad de Madrid Ladies Open. Nehraje zraněná Napoleaová.

Soupeřkami jim budou vítězka minulého Womens NSW Maja Stark, Grant, Pace, Skarpnord, Booth, Iturrioz, C.Alonso, DeRoey, Dimmock, Then, Humpreys, Strom, Mehaffey, Bregman, Macrae a další.

Hraje se na hřišti Jarama-RACE s parem 72 a délkou 6.005 metrů, sousedícím se slavným závodním okruhem Jarama.