Dormy Open ve Švédsku – zvítězil Mory, Matuš 69.

1424

European Challenge Tour – Dormy Open,  Åkersberga, Švédsko (19. -22.5.2021)

Sobota – finálové kolo
Finálové kolo bylo pro nebezpečí blesků na několik hodin přerušeno. Matuš startoval z desátého odpaliště a první devítka byla tragická. Tři bogey a dvě double bogey daly v půlce kola skore +7. V druhé devítce Matuš úspěšně bojoval proti nepřízni hřiště, od desítky do šestnáctky hrál samé pary, a snahu o nápravu korunoval dvěma birdie na posledních dvou jamkách. Celkem zahrál 77 ran, pět nad a umístil se na konečném  69. místě (+5).
O vítězství rozhodla rozehrávka domácího Hellgrena s Francouzem Mory (oba -15). Na druhé jamce playoff zvítězil berdíkem Felix Mory. Třetí místo obsadil Portugalec Ricardo Gouveia (-14)

Další umístění: 4. Siem (-12), 12. Howie ((-8), 18. Kofstad (-7), 22. Moller (6), 35. Hanna (-4), 44. A.Karlsson (-3), 54. Bekker (-1).

Skorkarta Matuše –  finálové kolo

Leaderboard

 

Stanislav Matuš - foto Ivan Paggio
Stanislav Matuš

Pátek – 3.kolo
Ve třetím kole zahrál Matuš zatím nejslabší výsledek. Začal bogey na čtyřce, pak dvě birdie za sebou na pětce šestce, a hned zase dvě bogey na sedmičce a devítce. První devítku +1. V druhé polovině kola hrál od desítky do čtrnáctky, než přišla další dvě bogey na patnáctce a sedmnáctce. Celkem 75 ran a ústup na 58. místo (E).

Z druhého místa postoupil do čela Francouz Felix Mory (-17). Do finálového kola vstoupí s náskokem dvou úderů na Švéda Hellgrena (-15). Jeví se boj o titul těchto dvou hráčů, protože třetí Švéd Bergman ztrácí na druhého čtyři údery a na vedoucího hráče šest.

Další pozice: 14. Sturehed (-7), 20. Howie, Kofstad (-5), 28. Manassero (-4), 39. Bekker , Moller (-3), 67. Gradecki(+2).

Leaderboard

Do finálového kola vyjde Matuš v sobotu v 09:05 hod.

Skorkarta Matuše  – 3. kolo

 

Stanislav Matuš - foto Ivan Paggio
Stanislav Matuš

Čtvrtek – 2. kolo
V druhé kole nebyl Stanislav tak úspěšný. Tři birdie, dvě bogey  a jedno double bogey daly výsledek 73 ran, jednu nad par. Český profesionál opustil Top 10, je na 33. místě (-3).

V čele startovního pole po osmnácti jamkách je domácí hráč Bjorn Hellgren (-10). Zatím nechyboval, v prvním kole přinesl eagle a pět birdie, v druhém čistých sedm birdie. S celkovým skore -14 vede o tři údery před druhým Francouzem Felixem Mory (11). Ten dnes přinesl osm čistých birdie, 64 ran.
Lídrem v klubovně je domácí hráč Magnus Bergman (-10).
Na třetím místě se sešli domácí Bergman, Francouz Riu a Fin Kakko (všichni -10).

Další pozice: 8. Howie (-7), 21. Hanna, Moller (-4), 33. Bekker (-3), 44. Gradecki (-2).
Cutem neprošli: Long, Blaauw, Arkenau, Huizing, Schott.

Leaderboard

Skorkarta Matuš – 2. kolo

 

Stanislav Matuš - foto Ota Mrákota, Relmost
Stanislav Matuš

Středa – 1. kolo
Stanislav Matuš vstoupil do turnaje skvělým startem. V první devítce zahrál čtyři birdie, v druhé jedno birdie a jedno bogey, 68 ran, čtyři pod par. Se skore -4 je  v Top 10 na 9. místě.

Vede Ital Matteo Manassero (-8). Hrál devět birdie a jediné bogey, 64 ran. Na druhé pozici jsou Švéd Hellgren a Francouz Riu se stejným skore -7.

Další pozice:  4. Sturehed (-5), 9. Kofstad, Bekker (-4), 33. Howie, Moller (-2), 53. Gradecki, Long, A.Karlsson (-1), 77. Blaauw (E), 140. Helligkilde (+5).

Do druhého kola vyrazí Matuš ve čtvrtek v 7:35.

Leaderboard

Skorkata Matuše – 1. kolo

 

 

Stanislav Matuš - foto Ivan Paggio
Stanislav Matuš

Úvod
Druhého turnaje švédské série se účastní český profesionál Stanislav Matuš.

Na startu budou čerstvý vítěz Skot Craig Howie, který v Malmö deklasoval soupeře rozdílem sedmi ran, dále Sturehed, Koivisto, Gradecki, Bekker, Blaauw, Schott,  Karlsson, Long, Huizing, Schmit, Koivu, Kofstad, Moller, John, Arkenau a další.

Hraje se na hřišti Österåkers Golfklubb s parem 72 a délkou 6.575 metrů.

Dotace odměn je 200.000 Eur.

Matuš vyrazí do prvního kola ve středu 12:30 z jedničky odpaliště.

Leaderboard

Odkazy:  Österåkers GK  Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje